Moje mamka?

zobrazeno 2149×

Vložil(a): kamca80, 24. 9. 2016 12.04

Mám v sobě jedno velké trápení, které trvá už spousty let, jen v posledních dnech na to myslím nějak víc, než obvykle a  tak sem se rozhodla, podělit se o ně s vámi. Jsem z úplné rodiny, mám dva mladší sourozence, sestra o dva roky mladší a bratr o čtyři roky mladší. Jaké bylo moje dětství? Vlastně si pamatuji jen to ošklivé, mám strašně maličko hezkých vzpomínek, které ještě k tomu musím lovit daleko v paměti. 
Jako první mám v hlavě vzpomínku, kdy jsme bydleli ještě na starém lbytě, bylo mi asi 4 nebo 5let. Naši mě nechali samotnou doma, já si šla hrát do kuchyně se skleničkama na víno, samozřejme sem nějakou rozbila a pořezala se, došla mamka, vynadala, ošetřila. Další vzpomínka, kdy mě vedla zubařce a vzala sebou i babičku, protože mi trhaly už shnilý zub (jakou roční sem měla úraz, zub byl tehdy vsazen zpět), mamka zůstala venku a dovnitř se mnou šla babička. Tak sem tak chtěla svoji mamku, ale neměla odvahu, strááášně jsem plakala bolestí, jak mi jej trhala, v té době se ještě nedávaly oblbováky :-) Už tady jsem potřebovala svoji mamku, tak moc. Dál už si jen pamatuji, jak mě bila, vlastně za všechno co jsem udělala, nedostávala jsem ale po zadku, bila mě po zádech, hlava nehlava. Tolikrát jsem tak brečela, až sem se zalikala. Vím, že i moje ségra byla bitá, hlavně tedy za školu, ale ta si to tak nepamatuje jako já tohle všehno. Byli jsme tři děti, jako takhle mi nic nechělo, oblečení pěkné, hračky taky, to si opravdu ztěžovat nemůžu, ale k čemu mi tohle všecho bylo? já potřebovala něco jiného, než jen hmotné věci. Co mi ještě opravdu utkvělo v hlavě, právě ty dárky, hračky, oblečení. Mamka vždy vše kupovala dvakrát, pro mě a pro ségru, jednu panenku růžovou a druhou modrou a co myslíte? komu vždy dala jako první na výběr? já to nebyla. Všechny panenky i hadříky jsem měla modré, i tohle jsem jako dítě opkala, chtěla jsem aspon jednou mít panenku taky růžovou, teď už to nevrátím bohužel. Pamutuji si i svoji první migrénu, bylo mi 11let, ten den sem dostala zase nářez, po zádech. Celou noc sem plakal, a bolestí, mlátila hlavou o zeď a i klečela na na zemi a modlila se, ano modlila se, ať ta bolest odejde. Rámo jsem se pak probudila už bez bolesti :-) 

Čas šel a já poznala svoji první lásku, tu největší, bylo mi 18let. Opravdu sem se zamilovala bezhlavě. Asi půl roku na to jsem odešla z domu a bydlela se svým přítelem, od té doby jsem tedy pryč od našich. Ale to je zase jiný příběh, který  vám možná taky někdy napíšu, protože je plný lásky i bolesti. 

 

Nyní mám jiného přítele, se kterým budeme za pár dní 6let. Máme dvě nádherné děti, holčičku téměř 5 let a chlapečka 2roky. Své děti miluju stejně, nikdy by mě ani nenapadlo, že bych dělala rozdíly. Už sem dospělá (36 ), mám svůj vlastní baráček, chlapa, nádherné děti, i moji sourozenci mají děti a to je jen další velký zklamání, které už nemůže překousnout. Prostě moje mamka moje děti nebere a já tohle nesu fakt špatně. Děti jsou moje vymodlené. Čekala jsem dlouhých 7 let, než se stal zázrak a já zjistila, že jsem těhotná, v ten den jsem šla ihned za svojí mamkou a strašně jí chtěla oznámit, že jsem těhotná, šla sem za ní do práce už i se svojí první fotečkou a ukázala jí ju. Řekla jen hmm  seš těhotná jo a odešla :-( nenechala sem si sebrat to moje velké štěstí, pak sem šla za tatkem, ten byl štastný ale nejvíc štastná  a přející byla moje ségra, začala ječet na celý barák, skákala a jásala :-) 

23.12.2011 se mi narodila akutním císařským řezem překrásná holčička Karolínka. Chtěla jsem pomoc v začátcích od mamky, v té době jsme chvílii bydleli u našich, nechala mě v tom a raději přespávala ceou dobu mého pobytu u ségry :-( Mojí holčičce bude 5let, má ráda babičku, jenže ona ještě nevnímá pořádně to odstrkování, to já jen vždy obrečím protože je  mi líto, jak odstrkuje moje děti, vždy jen slibuje jak si je vezmě na prázdniny, na víkend. Momentálně se s ní už asi měsíc nebavím, potřebovala jsem akutně pohlídat děti, protože jsme doma betonovali, vzala si je k sobě bez řečí, s tím, že já za nima jezdila každý den, byli tam od pátku, v neděli jsem tam přijela a moje děti byly vyhozené :-( ne od babičky, ale od chlapa mé ségry, od někoho, kdo má mnohem menší právo tam být než moje děti. Mamka tehdy jen seděla a s klide se dívala, jak balím svoje děti, já hrozně brečela, jak mi tohle mohli udělat, moje děti plakaly, že chtějí domů, slíbila sem jim, že už tam nemusejí. Od té doby tam nejezdíme vůbec, nezvedám skoro vůbec tel. mamce a opravdu jí tohle nikdy neodpustím. Moje OBE děti sou pro mě vším.Dýchala bych za ně, umřela bych pro mě.  

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (28 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

zdraví dětí je to nejcennější,věci okolo bych neřešila.

Evanessa, 12. 7. 2018, 18.03

Myslete na to, že máte zdravé děti a že jsou s vámi štastné. No a co se týká matky, ono to nějak dopadne...

Žofinka

Žofinka, 11. 5. 2018, 11.44

Je moc smutné, když nemáte v rodině oporu

Mygara

Mygara, 22. 2. 2017, 18.14

někdy naši rodiče dělají něco nějakým způsobem,ale neuvědomují si, že děti to vnímají úplně jinak

Fuga

Fuga, 2. 2. 2017, 14.06

je to težké, s jakými křivdami se potýkáte a šrámy na duši jsou nejhorší. Vztah s maminkou asi nebude ideální, ale pořád je to vaše mamka. Asi se mi to dobře píše,řeknete si, ale já bych to s ní zkusila

louskacek2, 19. 12. 2016, 13.25

Škoda ale maminka už je prostě asi takova nic s tim nenadelate . Osobnější bych ji deti po Vašich zážitcích nesvěřovala... . Nějake vyhození atd. ..tak to by u me byla konecna

Čertice, 2. 12. 2016, 22.34

Já chápu, že Vás to mrzí žádné mámě by nebylo jedno, kdyby někdo odsouval její děti. Vím, že to si Vás musí být těžké a já Vám za ten článek děkuji. Zase si uvědomuji, jaké mám v životě štěstí Buďte silná a šťastná, tím ji nejvíc naštvete

kamca80, 30. 9. 2016, 10.40

Nemůžu říct, že by moje děti neměla vůbec ráda, ale prostě dává přednost dětem od ségry a i bráchy. Přitom moje děti ji mají tak rádi. Kdyby mohly byly by tam každý víkend. Jednou moje mamka řekla, že Sabinka (nejstarší vnučka, dcera ségry) je její první a jediná a že to se nikdy nezmění, jak mě tyhle slova utkvěla v hlavě taky to tak vypadá ale. Nejdražší dárky, holka si dělá co chce, protože ségra dovolí aby ji vychovávala podle sebe.

Minnie, 29. 9. 2016, 9.46

To mě mrzí, nechápu jak může máma mít jedno dítě (i později vnoučata) raději než druhé. Já nemám vztah s otcem a nikdy jsem neměla kdoví jaké city k němu, je mi tak nějak jedno on jako osoba, bohužel si rodiče člověk nevybere, dalo by se říct že tam chodím jen z povinnosti. Ale s mamkou mám vztah naprosto úžasný a i ségra. Nikdy rozíly nedělala, dostávaly jsme stejně dárků, sladkostí, všeho. Možná proto teď taky špatně nesu že konečně odešla od otce ale odstěhovala se do svého rodiště 100 km daleko a k nám přijede každý druhý víkend vždy na přespání, ale stejně je to málo když jsem já i dcery byly zvyklé vídat mamku skoro denně starší vždycky pláče že zase babičku 2 týdny neuvidí.

Katka

Katka, 30. 9. 2016, 9.21

Potřebujete v dospělém věku vidět matku každý den? To je nějaká forma závislosti a neodpoutanosti, ne? Nemyslím to nijak zle, jen že to taky není dobré, když už máte rodinu vlastní.

Petra Önder (petrao)

petrao, 30. 9. 2016, 12.58

Taky se vidam s rodiči jednou za 2 měsíce..třeba ma tri dny v kuse a myslim že díky tomu mame fajn vztah... Ze ty tři dny jsou tak akorát

Minnie, 1. 10. 2016, 19.54

A co je na tom špatného mít fajn vztah? Proč myslíte že to není dobré? I pro vnoučata je fajn kontakt s prarodiči. Vždyť dříve bylo vícegenerační bydlení úplně normální. A byla bych šťastná kdyby to moje dcery měly jednou taky tak a byly jsme spolu v hojném kontaktu i když už budou odstěhované. Které matce by bylo šumák že své, byť už dospělé, děti vidí jednou za uherský rok. Vídáme se takto často i s tchyní, bydlí na stejném sídlišti, a je to v pohodě. Já bohužel jednu svoji babičku nepoznala, druhou jsem vídala víkendy a prázdniny a dodnes mám pocit že jsem si ji v dětství moc neužila. Jak já jako dítě záviděla sestřenkám co bydlely na vesnici kousek od ní tak chci aby moje holky tento pocit neměly. Vy jste tu psala že s vaší matkou moc vřelé vztahy nemáte, to se to těžko vysvětluje. Ale že to má někdo jinak než vy přece neznamená, že to je špatně.

Katka

Katka, 1. 10. 2016, 20.01

Podle mě to není zdravý vztah mezi dospělými osobami ;o) Samozřejmě to neberu podle sebe, mě stačí rodiče vidět 1x měsíčně a další měsíc ty jejich řeči rozdýchávám. Ale můj manžel má s rodiči dobré vztahy a taky je nepotřebuje kontaktovat každý den. Dřív si lidé možná víc rozuměli, že matky vychovávaly stejně jako babičky. Teď se s naší rodinou neshodneme ani na výchově ani na jídelníčku, takže vzniká prostor pro spory, respektive nemáme žádné společné zájmy. Oni řeší jen materiálno a my s manželem jsme spíš na ty vztahy a přírodu.

Minnie, 1. 10. 2016, 20.10

Mě to přijde v pohodě, partnerovi taky a ostatní lidi neřešíme názory na jídlo, výchovu atd máme podobné tak je to ok. Problém je můj otec ale ten se nesnese s nikým. To vždycky rozdýchávám jeho kdyby bylo po mým tak se odstěhujem co nejdál a byl by klid.

Katka

Katka, 1. 10. 2016, 20.17

Však já vám to nerozmlouvám Taky bych si s rodiči raději rozuměla víc než míň, ale oni jsou prostě úplně jinde než já.

veru.veru, 30. 10. 2016, 21.56

Já byla s mojí maminkou každý den až do její smrti, bydlely jsme v jednom domě,každá ve svém,ale já jí milovala a ona mě. Takže řeči o tom,že je to divné jsou naopak divné pro mě.Každá to máme jinak a já Kamču chápu.

ppetaa27, 3. 10. 2016, 10.33

Taky se se svou mamkou vidam casto. Dokonce i za mou babickou jezdime i dvakrat tydne. Pritel babicky nema, tak je i pro nej takova babicka. Jede za ni klidne i sam jen tak na kafe a za mamkou chodim taky tak trikrar tydne

dasza, 25. 9. 2016, 17.54

Ja s matkou nikdy zadny vztaj nemela Me je to teda putna.pac mam svuj zivot a ona taky...nikdy sem nemela nakej splin.proste matka stala za houby.a tecka...vnoucata vidi obcas(1*za mesic) asi 2hodky..staci to...ja se nikomu nehodlam vnucovat..a delam si vse dle sveho..takze bych radila to neresit.smirit se s tim a hned budete veselejsi.pac takovej vztaj se nikdy neslepi

Katka

Katka, 27. 9. 2016, 10.45

Já si s matkou taky nerozumím a v mém okolí je takových žen spousta. Je to zvláštní, že by si teoreticky matka s dcerou měly být blízké, ale často to tak není. I já spíš držím ochrannou ruku nad synem než nad dcerou. Asi mě ten správný vztah matka/dcera nikdo nenaučil.

dasza, 27. 9. 2016, 13.19

Ja mam deti male.takze opecovavani jsou oba dva a sem zvedava jak to dopadne az budou vetsi;),

Katka

Katka, 27. 9. 2016, 13.27

Ano u dcery to bylo jiné než vyrostla...

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions