Jak pečovat o řezané květiny

sledováno 1× zobrazeno 1065×

Vložil(a): veru.veru, 19. 1. 2015 17.22

Potřebujeme:

květiny
několik ks

1

Řezané květiny dejte do vlažné vody, aklimatizují se okolní teplotě. Ledová voda by pro ně byla šok.

2

Prohlédněte si stonky. Jsou šikmo seříznuté? Pokud ne, učiňte tak, rostlině se bude dostávat více živin a déle vydrží. Stonky seřízněte pod vodou. Částečně se obnoví jejich zaschlý řez a rostlina bude přijímat více vody. Taková péče je důležitá zejména u dřevitých stonků. Klopení květu je známkou nedostatečné vláhy, která by měla postupovat od stonku až po květ.

3

Květu se nedotýkejte, některé květiny na to nejsou stavěné a upadnutí jednoho okvětního lístku by mohlo znamenat zborcení celého květu.

4

Odstraňte nepotřebné listy ve spodní části, listy skryté ve váze budou zahnívat. Zbytečně tak zkrátí životnost rostlinky. Voda se zkalí a začne zapáchat.

5

Vázu, kterou chcete na své květiny použít, mějte čistou. Vypláchněte ji a umyjte pod tekoucí vodou.

6

Květiny umístěte ve váze na poloslunné místo. 18 - 20 stupňů Celsia v místnosti je ideálních. Na květiny neotvírejte okno, průvan a ostré slunce jim jen škodí. Také v bezprostřední blízkosti s ovocem rychleji dozrávají a klesá jejich trvanlivost. Výfukové plyny z ulice jim také neprospějí.

7

Každý den měňte ve váze vodu. Stonky seřezávejte obden.

8

Ke květinám je dobré přidat i výživný roztok. Dodají květině potřebné živiny a zamezí tvorbě bakterií. Pokud máte ve váze přípravek na uchování delší životnosti rostliny, vodu jen přilévejte, neměňte celou.

9

Poradí vám i v květinářství, jak o květiny pečovat. Např. tulipánům a gerberám nedávejte moc vody, stačí jim párcentimetrový sloupec. Jinak rychle rostou do výšky a opadávají. Růže mají raději teplé a suché prostředí se seřezáváním stonků jednou denně.

10

Květinu v aranžovací hmotě je potřeba zavlažovat. Hmota by měla být neustále vlhká.

11

V místnosti, kde máte květinu, nekuřte cigarety.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste návod, který jste hledali? Přidejte ho

Diskuze k této stránce (20 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Úča, 13. 1. 2021, 20.06

Super , moc děkuji za nápady a podněty

HonzaB, 10. 6. 2020, 12.04

Dobré rady, také rád objednávám květiny pro přítelkyni, mám dobrou zkušenost s pražskou firmou https://www.flora-kvetiny.cz/. Vždy krásné a čerstvé květiny.

Evžen1, 4. 3. 2020, 9.29

Děkuji za radu, kupuji často manželce květiny přes https://www.kytice-expres.cz/ a tyto informace se určitě hodí.

Dani, 17. 2. 2020, 14.53

Skvělý článek, dobré rady. Dostávám květiny od přítele z https://www.kup-kytici.cz/ a zkouším různé triky jak je udržet co nejdéle.

barboraeva, 28. 1. 2020, 15.48

Dnes mi od přítele přišly nádherné růže, aspoň vím, jak je co nejdéle udržet. Objednával jako vždy u https://www.flora-online.cz/ a vždy spokojenost a romantické překvapení.

lucie25987, 7. 11. 2019, 7.12

Super článek. Akorát se mi hodí, protože mi včera přišly od manžela růže z https://www.florea.cz/ a jsou moc pěkné, tak o ně budu co nejlépe pečovat, aby mi dlouho vydržely. Bůh ví, kdy zase manžela napadne a nějaké růže mi zase dá.

VaJána, 15. 1. 2019, 19.31

Dobrá rada nad zlato to se vždycky hodí

Silvie_D, 27. 11. 2018, 9.33

Super rady, díky nim mám kytici ještě dnes. Nedávno jsem dostala krásnou řezanou kytici, manžel mi ji nechal poslat do práce . Udělal mi fakt radost. Doma jsem se ho potom ptala, jak to udělal s tím kurýrem. Tak říkal, že objednal online (ani jsem nevěděla, že taková služba existuje). Květiny byly čerstvé a mám je na stole ještě nyní (kupoval přes https://www.kvetinyonline.cz/cz/, čímž můžu všem doporučit).

Mildret, 21. 2. 2018, 19.52

Super rady. Škoda že moc řezaných květin nedostávám

pouzarovaj

pouzarovaj, 10. 2. 2018, 13.45

díky za dobré rady, snad nám kytičky vydrží déle

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů