Vypadá to, že budeme mít doma celiaka

zobrazeno 2984×

Vložil(a): Týna, 10. 11. 2014 23.51

Ahoj, naše malá holčička teď začíná s lepkem a nějak se mi nezdají reakce. Řešíme to s doktorkou. Máte někdo zkušenost, jak jste postupovaly při podezření na celiakii u dítěte? Co nás čeká? Poradíte, prosím?

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 9. 11. 2020, 18.57

Ahoj, tak co, potvrdila se u dcery celiakie? Já mám na ni také podezření. Jakmile sním něco s lepkem, tak je mi špatně. Už jsem byla u doktorky, která mě poslala na odběr krve a na alergologii, tak jsem z toho dost nervózní. Už jsem si na https://www.infoz.cz/celiakie/ zjistila, co to celiakie vůbec je a jestli se u mě potvrdí, tak to bude docela náročné.

evaevik

evaevik, 28. 5. 2019, 14.42

No bohužel tímto onemocněním trpí čím dál více lidí a hlavně malých děti.

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 18.42

dělají se testy z krve, případně pak něco invazivnějšího

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 11.24

udělají krevní testy, ale ještě že se to nepotvrdilo

Kikinka30, 24. 3. 2017, 10.57

Ja ji mam ,problem to neni... Jen budte na pozoru,chce to udelat testy krevni a poradit se co nejdrive s odborniky...da se s tim ziti,deti si zvyknou a dnes uz je jidla dosti 😉

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 11.18

vím, že dělají test z krve, popřípadě gastroskopii, ale nevím u jak starých dětí

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 11.31

To musí být hrozné mít dítě s celiakií, ještě že se to u Vás nepotvrdilo

Bránik98, 27. 11. 2015, 13.35

U nás to vypadá podobně, děkuji za tuto diskuzi.

DenisaC, 25. 5. 2015, 11.41

Drzim pesti!

Zuzi, 15. 5. 2015, 18.00

Dobrý den, měli jsme podezření u manžela...trpěl střevními poruchami, od ledna držel bezlepkovou dietu (tzn.vše bez lepku - největší obsah lepku - bílá pšenice-pozor pšenice bývá i v některých čokoládách - nutno číst složení u potravin) zažívání se mu srovnalo, po čase zkusil dát do jídelníčku potraviny s bílou moukou (rohlík, sušenka, apod.) a ejhle střevní potíže se nevrátili, na vyšetření nakonec nešel, ale lepku se snažíme dále vyhýbat. Mě osobně brali krev a celiakii mi nezjistili...malá bude v pohode, jen pokud je celiakie potvrzena je nutné dodržovat stravování bez pšenice - tedy lepku, naštěstí v dnešní době je už dost potravin a produktů s označením "bez lepku" Vařím tak spousty omáček bez zahuštění mouky, těstoviny jsou rýžové nebo kukuřičné, apod.....a i různých hotelech vám vyjdou vstříc. Pečivo bez lepku je sice dražší, ale najdete na internetu i spousty receptů na vlastní bezlepkový chlép apod. Ze začátku to bude zřejmě náročné - je to změna ve stravovacích navycích,ale dá se to zvládnout a hlavně jde o zdraví

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů