Dítě v dodávce

zobrazeno 2227×

Vložil(a): Anonymní, 8. 8. 2017 9.32

Na dotaz odpovídá Michaela Šafářová (Mgr. Ing. Michaela Šafářová)

Dobrý den, zajímalo by mě zda může jet dítě v dodávce (samozřejmě v autosedačce) . Moc děkuji za odpověd

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, příloha č. 2 vyhlášky č. 341/2014 Sb., o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, stanovuje jednotlivé kategorie vozidel. Zde předpokládám, že dodávkou je myšleno motnorové vozidlo určené především pro dopravu nákladů a nepřevyšující 3,5 tuny, kdy v takovém případě se bude jednat o kategorii vozidel N1. Dle ust. § 6 odst. 1 písm. c) zákona č.361/2000 Sb., o provozu na pozemním komunikacích, je možné přepravovat ve vozidle kategorie N1, které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky; při této přepravě dítě musí být umístěno v dětské autosedačce, která odpovídá jeho hmotnosti a tělesným rozměrům a v případě, že se jedná o malé dítě, které je umístěno do dětské autosedačky umístěné čelem proti směru jízdy, musí být na tomto sedadle vybaveném airbagem, tento uveden mimo činnost. Jinak řečeno, je možné v dodávce přepravovat dítě, pokud je v odpovídající autosedačce a odpovídajícím způsobem připoutané, dítě nad 36 kg nebo nad 150 cm lze přepravovat bez autosedačky. Mgr. Ing. Michaela Šafářová, advokátka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací