Příkrmy

zobrazeno 268×

Vložil(a): Ivankaaa, 16. 2. 2016 11.38

Rady,tipy kdy začít s příkrmy...

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 7. 12. 2016, 22.20

Já začínala až po půl roce, není kam spěchat

Fuga

Fuga, 1. 12. 2016, 14.02

doporučuje se začít mezi 4.-6. měsícem a to zeleninou

louskacek2, 18. 2. 2016, 21.05

My zacali ted ve 4,5 mesicich a plne jinak kojen na doporuceni dr. i kdyz z kojeni pribyva vic nez dost:-). Dle soucasneho nazoru dr. cim drive tim lepe predchazi se tim budoucim alergiim. Zacali jsme mrkvi ta mu samotna moc nechutnala tak ted bastime mrkev a bramboru a na tom si pochutnava moc:-).

louskacek2, 18. 2. 2016, 20.45

Tak momentalne doporucuji bez ohledu na kojeni zacit s cca 4,5 mesicnim ditetem. Predevsim k rozvoji mikroflory a hlavne k brzkemu zvyku na lepek atd. Predchazi se tak z nynejsiho pohledu odborniku alergickym reakcim do budoucna. Cim drive tim lepe. My jsme ted taky zacali a postupne budem pridavat dalsi druhy zeleniny, atd.

Kolicitta, 17. 2. 2016, 9.24

Já třeba nejdřív dala jen šťávičku z mrkve, aby si dítě zvyklo na jinou chuť.

Petra Schoberová, 17. 2. 2016, 6.18

my začinali s příkrmy ve 4 měsícíh, zeleninka a kaše pak přesnídávky a pak maso a vajíčko,poté těstoviny a ted uz i chlebík a třeba lučinu (9m)

Minnie, 16. 2. 2016, 19.59

Začínali jsme u obou v 6,5 měsících, nejdřív mrkev, pak brambor, cuketa, špenát, pak brambory plus jná zelenina, pak přidat libové maso, potom ovoce a kaše. Postupně polévky, těstoviny, rýže...

ppetaa27, 16. 2. 2016, 18.20

Ja zacala od 6. mesice. Jak pisou ostatni, zacinala jsem mrkvi, brambory, brokolice, apod .. vzdy po lzickach a postupne pridavat. Po trech dnech zkouseni pridat dalsi zeleninu, aby se prislo z ceho je pripadna alergicka reakce. Zatim davam prikrmy mesic a porad jsem u neceleho obedu, jinak kojim, takze u nas to bude asi na dyl. Navic u syna jsem prisla uz na nejake alergie, takze aspon ty tri dny vazne dodrzujte. Ale pokud budete kojit, tak druv jak pred 6 mesicem prikrmy nedavejte

dáša, 16. 2. 2016, 16.13

Podle mě začít, když se dítě začne zajímat, samozřejmě s rozumem. My začínali po 6m, ale klidně bych i nějaký ten měsíc počkala, pokud dítě nejeví zájem. Jinak bych začala klasicky - mrkev, cuketa, brambory, brokolice, batáty atd. Nejlépe počkat i na čerstvou zeleninu, teď bude na jaře.

snany, 16. 2. 2016, 14.55

Radím nespěchat, ale pokud máte problémy s kojením, tak klidně od ukončeného 4. měsíce. Začíná se mrkví (dýní), pak brambor, brokolice a další zelenina a nakonec se přidává maso. První den se dá jen jedna lžíce příkrmu (pak se normálně nakojí), druhý den trochu více- 2-3 lžičky ( a ještě se nakojí) a třetí den zbytek skleničky (pokud kupujete příkrmy). Děti nejsou stejné, někomu příkrm chutná hned u jiného to chce hodně trpělivosti.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight