Ubližuje ostatním dětem. Co mám dělat?

zobrazeno 1538×

Vložil(a): Teryk92, 21. 10. 2020 17.58

Ahoj, mam doma synka - 22 m Teď jsme byli u kamarádky, která má o dva měsíce mladší holčičku. Během návštěvy jí asi třikrát škrábl v oličeji, štípnul nebo tahal za vlasy. Už dřív to udělal párkrát v herničce. 1 - vůbec nevím důvod, proč takto někomu ubližuje 2 - jak se mám v také situaci zachovat (plácnutí přes ruku mu vůbec nevadí) Prosím o radu.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Adelinka, 5. 11. 2020, 20.40

já bych ho vyvedla pryč z místnosti, říká se, že agresor musí být vyloučen ze společnosti, ale napadá mě, že to nemusí být o agresi, ale v tomto věku může opravdu ještě zkoušet, co si může dovolit. Možná bych zkusila nejdříve vysvětlovat, názorně mu to ukázat na něm samém, aby si to také vyzkoušel a pokud by to dělal dál, tak bych ho vyvedla z pryč z místnosti.

Teryk92, 6. 11. 2020, 9.02

Já doufám, že to nebude agresor. Budu doufat, že opravdu jen zkouší co se může a co ne. Doufám, že to odbouráme.

dadinkamaminka, 4. 11. 2020, 10.28

Jedině doufat,že z toho vyroste

Minnie, 28. 10. 2020, 19.24

Může to být povaha, ale spíš jen období. Můj syn 2,5 roku, moc ještě nemluví takže komunikaci moc nedá, ale když ho kdokoliv naštve, tak se ohání rukou že jako plácne (pokud na dotyčného nedosáhne, pokud dosáhne, zrovna na férovku majzne). Vysvětluju stále dokola, on sice nemluví ale rozumí a stejně to dělá pořád. U něj to právě vypadá na povahu, je i dost vzteklej jak není ihned po jeho 🤔 jsem zvědavá na školku 😂

Teryk92, 29. 10. 2020, 15.48

Tak to je u nás to samé. To je hrozná vzteklina jak není po jeho. Snažím se mu to vysvětlovat ale už mi několikrát ujely nervy.

V007A, 26. 10. 2020, 13.31

Je to normální v tomhle věku, zkouší, co si může dovolit. Mě se vyplatilo oplácet stejnou mincí. Když mě malej šťouchne, tak ho stouchnu taky a řeknu, že mu budu oplácet, co mi udělá a funguje to.

Katka

Katka, 23. 10. 2020, 20.48

Vždyť ještě nemá ani 2 roky a ty po něm chceš etiketu slušného chování 😉Více empatie a trpělivosti 🤗

Teryk92, 23. 10. 2020, 22.32

Snažím se být trpělivá. Ale pokud s ním někde jsem a on během půl hodinky ublíží všem dětem v herničce (a některým bezdůvodně) tak mě to docela znepokojuje.

Pavla T., 12. 11. 2020, 22.34

Nebojte vyroste z toho. Synovec v tomto věku kousal a to nejčastěji mého syna! Nepomohlo nic, domlouvání ani to, že ho jednou jeho maminka také kousla.... Od té doby vůbec neřeším to že mé dítě jinému ublíží.... Jdu za ním, v klidu mu domluvím, pak se omluvíme dítku, já se omluvím mamince a je vyřešeno. Pokud to ta maminka chce dal řešit je to její problém.... a je "odpalkována" Kousaci ataky na vztazích šrámy nezanechaly...kluci jsou stále nejlepší kámoši a jejich maminky nejlepší kámošky 😉😃

jancaan, 22. 10. 2020, 19.27

Hlavně vysvětlovat.

patricia077

patricia077, 22. 10. 2020, 15.57

Souhlasím s ostatními v tom, že v tomhle věku rychleji jednají než přemýšlí, udělá prostě to, co v tu chvíli chce, než by to řekl, u nás to bylo snazší v tom, že kluk vyrůstal vedle starší sestry, takže si zvykl na "konkurenci" ale tvůj doma není zvyklý se dělit, kdežto na návštěvě nebo herně přijdou jiní, kteří chtějí taky to co má apod. klasická situace, takže být důsledná a vysvětlovat. Držím palce časem se to jistě poddá

Teryk92, 22. 10. 2020, 21.24

Jo jo, to je právě zvyklí, že má všechnu pozornost jen pro sebe. Tahali se tam i o knížku, tak jsem je oba vzala, že si budeme prohlížet všichni dohromady ale Kubík samozřejmě ne. Okamžitě mi knížku vytrhl a dal jí stranou aby na to malá vůbec neviděla. No za to jedno dopoledne bylo takových problémů, že už si na všechny ani nevzpomenu.

patricia077

patricia077, 22. 10. 2020, 21.59

Jak to píšeš tak je to typické nechce se dělit o hračky ani o mámu

snany, 22. 10. 2020, 11.19

V tomto věku se ještě nedokáží domluvit-verbálně a rychlejší je "zaútočit" (škrábnout, kousnout, zatahat za vlasy). Děti do 3 let si spolu moc hrát neumí, spíše si hrají vedle sebe....Zkusit ho vzít do kolektivu větších dětí. A jinak vysvětlovat, ukazovat jak má správné chování vypadat-jít příkladem....

Teryk92, 22. 10. 2020, 21.28

Je pravda, že spolu si nehráli vůbec no. Dvakrát mi právě přišlo, že jí ublížil úplně bez důvodně. Na jednu stranu bych ho chtěla brát do kolektivu dětí, prý je to pro ně důležité. Jestli to tak ale bude dál, tak s ním raději zatím nikam chodit nebudu. Starší děti tady bohužel nemáme. Jen o rok starší holčičku ale tu taky několikrát štípl.

Lenourecek, 21. 10. 2020, 21.56

Vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat a zase jen vysvětlovat, rozumí a určitě to dříve nebo později pochopí

Teryk92, 22. 10. 2020, 21.29

No budu doufat, že ano . Člověk už začíná přemýšlet co z něho vyroste, pokud to takto půjde dál

jkubeso, 21. 10. 2020, 20.58

Určitě nemlatit na oplátku, odvést stranou a mluvit a mluvit. Případně mi někdo říkal, ze když toho dite nenechá, tak ho proste sebrat a jít domu (k tomu jsme teda nikdy nedosli). A důvodů můžou mít děti spoustu - vzala mu hračku, kterou chtěl, nebo udělala něco, co mu vadí...

Teryk92, 22. 10. 2020, 21.31

Tak budu zkoušet teď toto. Jsem zvědavá. On je jinak chytrý a bystrý ale už od mala dost temperamentní. Snad se to zlepší.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů