Domácí vzdělávání

zobrazeno 2364×

Vložil(a): snany, 31. 7. 2016 11.53

Milé maminky, najde se mezi námi některá jenž vzdělává své dítě ( děti) doma nebo o tom v budoucnu vážně uvažuje? Plánujete třeba vyučovat dítě v rámci už předškolního vzdělávání jenž bude povinné od školního roku 2017/2018 ? Případně mě zajímá jen váš názor.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 20. 11. 2017, 14.05

tak na to bych neměla odvahu, určitě bych je nedokázala tak nadchnout, jako to umí šikovné učitelky

Fuga

Fuga, 17. 12. 2016, 18.30

neuvažuji o tom, dítěti by chyběl kontakt s vrstevníky i krutou realitou. A taky bych asi nezvládla opravdu plně se dětem celé dny věnovat a k tomu stihnout domácnost a taky chvilky společné bez školy, výlety apod.

Minnie, 21. 9. 2016, 11.50

Já bych do toho nešla. Ani bych asi neuměla vše co se učí, nemám pedagogické vzdělání. Ale ani kdybych na to znalostně měla, bych doma neučila. Protože doma by člověk musel být důsledný, nesklouznout k pohodlnosti a opravdu se s dítětem učit vše co má umět. A já moc důsledná nejsem a nemám ani takovou trpělivost. Navíc dítě potřebuje kolektiv, sama mám svoji nej nej kamarádku ještě ze základky podle mě ten kolektiv dítěti hodně dá. A to říkám přesto že jsem zažila i šikanu, stejně bych neměnila. Nějaký psycholog kdysi řekl, že jesle by si dítě nevymyslelo, ale školku už ano. S tím plně souhlasím. No a když potřebuje kolektiv ve školce, tak je logické, že pak ho bude potřebovat i dál na zš. Do školy půjde dcera s dětmi co už se znají ze školky a protože mají věkově smíšené třídy,bude znát i ty starší, ale i ty, co na zš nastoupí až po ní.

Petra Önder (petrao)

petrao, 1. 8. 2016, 14.05

Ačkoli sama mám pedagogické vzdělání, myslím že je pro dítě vhodnější být v kolektivu.....

vendy.z, 31. 7. 2016, 22.55

Já o tom neuvažuji, ale znám několik lidí, co tak praktikuje. Dokonce mají domácí vzdělávání i do učňovské úrovně.

Zuzka Čtvrtečková, 31. 7. 2016, 21.25

Netroufla bych si. I kdybych na to měla vzdělání, tak bych asi neměla nervy I když třeba učení barev, zvířátek, tvarů atd.nám společně šlo dobře

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 31. 7. 2016, 20.38

Já si to upřímně neumím představit. Asi bych to nezvládla a jsem toho názoru, že škola mu dá snad víc než já, je to pouze budu doplňovat

Katka

Katka, 31. 7. 2016, 20.20

Předškoláka si doma "učím" sama. Domácí vzdělávání je varianta B pokud by si děti vyloženě nesedly s učitelkou ve státní škole. Varianta C je nově vznikající soukromá alternativní škola, která bude sídlit v našem městě.

snany, 31. 7. 2016, 21.41

Teď je možné mít předškolní děti doma, ale až začne platit novela školského zákona bude to trochu složitější. Alternativní škola zní velmi zajímavě, nemáte odkaz?

Katka

Katka, 1. 8. 2016, 17.47

Složitější to bude jen v tom, že je potřeba dítě v nějaké mš nahlásit jako doma vzdělávané. Prosinec/leden má být dítě v mš přezkoušeno. Škola se má jmenovat Prožitkem, ale ještě není dokončen schvalovací proces, tak nevím mají-li už www.

snany, 1. 8. 2016, 18.33

U nás v MŠ ještě netušíme jak to bude probíhat, odkud máte info? A prý ne v nějaké, nýbrž ve spádové, to jsem četla na netu, ale co vím tak oficiální info nám nikdo nepodal. Název Prožitkem se mi moc líbí.

Katka

Katka, 1. 8. 2016, 21.23

Mám to ze zdrojů ministerstva školství Ano spádová - ikdyž je dosud bezne, že děti berou i nespadové.

dasza, 1. 8. 2016, 8.09

Ja jim fandim.a vim ze budou mit zajemce a bude to super skola..ja ted trochu vaham zda se neprestehovat zpet.aspon kvuli skole;)))

dasza, 31. 7. 2016, 18.50

Jsem pro a kdybych nemusela do prace.ucim deto doma..nicmene aspon hledame komunitni skolu;)) aby to mel co nejvic podobne..ma krouzky.chidime ven.s deckama je furt..je proste ne skolu klasickou-aspon tu co mame ve vesnici

snany, 1. 8. 2016, 8.41

Taky jsem toho názoru, že určitě nedám dítě do místní školy jen protože to mám blízko. Spíš mi jde o kvalitu. Sama bych děti doma vzdělávat nechtěla z mnoha důvodů, ale jsem hodně nakloněna jiným formám alternativního vzdělání.

dáša, 31. 7. 2016, 16.31

A myslíte, že děti učené doma jsou pořád jen doma a nevytáhnou paty z domu? Tito lidé se setkávají třeba každý den, schází se třeba v komunitních centrech. Nepřijde mi, že by z těchto dětí byly asociálové.

snany, 31. 7. 2016, 18.15

Děkuji za názor s kterým se z 80% ztotožňuji

ppetaa27, 31. 7. 2016, 20.19

Nevim presne, jestli odpovidate k memu prispevku, ale nemyslela jsem to tak, ze jsou porad doma. Samozrejme, ze se schazi i s jinyma detma. Ale rikam to ze sveho pohledu kdyz jsem byla dite ja, ze bych se nechctela ucit doma. Do skoly jsem chodila rada a v mem okoli ani nikoho takoveho neznam.

dáša, 1. 8. 2016, 0.27

Ne, to bylo k více maminkám, které psaly, že dítě potřebuje kolektiv. Jak kdyby jinak byly přivázané doma a smutně koukaly za oknem na děti, které radostně cupitají do školy.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů