Hodiny

zobrazeno 138×

Vložil(a): Leňulka, 23. 6. 2016 7.47

Maminky od kdy jste děti učili hodiny? Případně učí se to ve škole? Od kdy by dítě tak nějak mělo umět hodiny?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

veru.veru, 26. 6. 2016, 12.28

Ve škole se to učí, my to máme v prvouce. Já je to učila až když byly školní, ale vcelku bezúspěšně, digošky jsou prostě lepší

benca, 24. 6. 2016, 20.23

my zatial neucime, na to ma cas

Minnie, 24. 6. 2016, 10.22

Dcera má 4,5 roku, zatím ji to neučím. Neřeším to. Až bude mít sama zájem tak začnem, Partnera bratránek umí jen digitální, je mu 30 a taky žije dnes už jsou digitální snad všude...

slavinas, 23. 6. 2016, 21.22

Hodiny sa deti učia koncom prvej triedy,v druhej to asi raz zopakujú a v tretej sa tomu venujú asi jednu vyučovaciu hodinu na matematike. Spoliehala som sa,že sa to dcéra naučí v škole,keď som videla,že sa tomu venovali jednu hodinu ku koncu školského roka,tak som ju to cez prázdniny doučila....pravda je ale taká,že jej to pre jej dysfunkciu šlo zo začiatku len veľmi ťažko,takže ak by som mala čakať,že sa to naučí len v škole,nevedela by ich ani dodnes!

skřítek, 23. 6. 2016, 18.32

Doporučuji začít včas, před pár lety jsem učila hodiny svoji 26-ti letou kolegyni, která uměla jenom digitální čas....

snany, 23. 6. 2016, 16.36

Učí se to až ve škole. Cíleně neučím, ale čísla už znají a u nás nám pomáhá kostel- bimbá vždy v celou a tolikrát kolik je hodin

Katka, 23. 6. 2016, 13.50

Dcera se je učila v první třídě, ale to už je dávno uměla. Záleží, kdy se dítě naučí čísla. Náš pětileťák číslice ještě neumí všechny dokonale, takže ještě vyčkáváme. Ale už podle hodin pozná, kdy je oběd, večeře, večerníček.

Katka, 23. 6. 2016, 13.50

Dcera se je učila v první třídě, ale to už je dávno uměla. Záleží, kdy se dítě naučí čísla. Náš pětileťák číslice ještě neumí všechny dokonale, takže ještě vyčkáváme. Ale už podle hodin pozná, kdy je oběd, večeře, večerníček.

Eliška Kozlova, 23. 6. 2016, 11.30

Ve školce se učí časová posloupnost ráno-dopoledne-poledne-odpoledne-večer-noc a děti s tím mají opravdu problém, takže hodiny bych je učila, az budou tyhle pojmy zvládat, nejdříve v 5. letech, ale v první třídě už by měli na hodinách poznat kdy začíná škola, kdy je čas na oběd a kdy půjdou domů. Pokud mají LMD (dysfunkci (dyskalkulii)), zkusila bych co se učí lépe jestli digitální čas, nebo rucickovky. Osobně jsem měla dlouho problémy s pojmy "třičtvrtě a čtvrt na..." potrebovala jsem digitálně.

Leňulka, 23. 6. 2016, 11.06

Tak super já si říkala, že je normální umět hodiny brzo, teda u nás v rodině to tak vždy bylo. Ovšem dost mě překvapila známá, když za mnou přišla zda pohlídám kluka (9let) a v ten daný čas ho pošlu na vlak, na můj dotaz proč ho mám posílat, mi oznámila, že neumí hodiny zůstala jsem v šoku. Když jako matka není schopná ho to naučit tak to je pak zlý no

Kama, 23. 6. 2016, 11.12

A není třeba dyskalkulik?Já jsem,a kvůli tomu jsem měla problém s hodinama ještě ve škole.

Leňulka, 23. 6. 2016, 12.22

no právě, že ne, proto je mi to divné, jenže kdo ho taky má naučit, když máma na něj prdí

Katka, 23. 6. 2016, 13.49

Já jsem dostala první hodinky o vánocích v první třídě, tak to už jsem je musela umět. Dcera hodiny umí od 5 let, a byla jsem velmi překvapená, že se to učí až někdy na konci první třídy.

Kama, 23. 6. 2016, 12.50

Tak to je potom divné,co já pamatuju,tak se to učilo v 1.třídě,já se přiznám,že já dceru taky neučila.Až se začala zajímat.Zas na druhou stranu,kdyby se dcera nezajímala,tak bych ji k tomu intuitivně vedla já.Takže,buď se vymlouvají,že neumí,nebo se vymlouvá jen ten kluk,a matka mu to žere,nebo fakt na něho prdí.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight