Druhé dítě - kdy

sledováno 1× zobrazeno 864×

Vložil(a): kacenkadufkova, 29. 9. 2015 7.44

Maminky, jaký doporučujete odstup mezi dvěma dětmi? Děti blízko u sebe mají své výhody i nevýhody, stejně jako děti daleko od sebe. Máme dvouletého synka a pomalu začínáme uvažovat nad druhým dítkem.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 5. 3. 2018, 10.08

jak píšeš, vše má své pro i proti a záleží i na povaze dětí

Mygara

Mygara, 23. 1. 2018, 18.49

vše má své výhody a nevýhody a záleží i na nátuře dětí

Fuga

Fuga, 24. 11. 2016, 10.22

já je mám od sebe cca 4 roky a je to fajn

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 16.04

Já jsem původně chtěla odstup max tři roky, ale nakonec bude větší

Topik2, 15. 8. 2016, 0.56

Synové jsou od sebe 5 let....druhý nebyl plánovaný...řekla bych že je to již pozdě

luciusmius, 25. 5. 2016, 10.35

Mezi mnou a bratrem je 6 let a je to moc. Už dávno jsme dospělí a vztah mezi námi nefunguje tak jak by měl. Jsem celkem horká hlava a vytáčí mě jak se k věcem staví je mu 24 a pořád mám pocit, že se chová jak malé děcko. Už rok bydlí sám, ale mám pocit že se nic nezměnilo a že je pořád stejně nezodpovědný. Když se sejdem u rodičů sice se nepohádáme , ale ty jeho řeči a hloupé poznámky mě doslova vytáčí. A přesně to bych nechtěla pro své děti. Máme zatím jednu dceru, které teď bude rok, ale uvažujeme už o tom, že během letoška jí pořídíme sourozence, protože bychom chtěli, aby byli věkově blízko sebe. Budou mít podobné názory a pohled na věc, budou je zajímat podobné věci, budou mít společné kamarády, budou mít společné zážitky....To vše podle mě posiluje sourozenecký vztah a to vše nám s bratrem chybí.

Petra Schoberová, 30. 12. 2015, 5.42

nevím, jaký rozestup je nejlepší ale švagrová má šesti letého chlapečka a v unoru se jim narodila holčička a říkala že je to senzační, bráška má sestřičku hrozně rád a strašně rád pomáhá

DenisaC, 21. 11. 2015, 20.54

Zatím si to nedovedu představit vůbec

ivka1981, 16. 11. 2015, 16.43

máme děti od sebe 34 měsíců a myslím, že je to ideální, starší už byl samostatnější a já se naplno mohla věnovat druhému dítěti.znám rodiče, co mají děti od sebe dva roky a říkají, že to bylo velmi náročné, na druhou stranu, teď mají klid.

mckvak, 6. 10. 2015, 14.14

Tohle je u nas taky v reseni, mala ma pul roku a nas tatka by si predstavoval jeste aspon dve deti, s cimz ja jsem teda na stiru, nejradsi bych mela jen jedno, ale vim ze sourozenec neni od veci, takze se priklanim k dvou a triletemu odstupu. Vic uz to jsoudva jedinacci a min to je na asi na zcvoknuti. Ale to je tezke radit, kazdy to vnima jinak, jak budete pripravena tak do toho pujdete

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací