Bezpečné přecházení

zobrazeno 1009×

Vložil(a): Katka, 20. 1. 2016 20.11

Od kdy vaše děti dokáží bezpečně přecházet frekventované silnice a v kolika letech začaly samy docházet do školy nebo do kroužků? Podle odborníků je dítě schopné odhadnou vzdálenost přijíždějících vozidel až od 11 let. Když vidím přecházet svoji 8-letou dceru, tak s nimi souhlasím a raději ji zatím stále doprovázím. Zrovna dneska jsem viděla couvat dodávku přes přechod a autobus řítící se z kopce snad 100 km rychlostí - v centru města :/

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 15. 1. 2018, 10.52

já měla také dloho strach, ale od druhé třídy chodili sami do školy, ale do kroužků přes most jsem je vodila

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.46

Já jsem chodila sama do školky od druhé třídy, ale měla jsem to kousek. Přecházet silnici jsem musela 2x

Katka

Katka, 30. 11. 2016, 17.20

Tak od třetí třídy dcera chodí sama do i ze školy i do kroužků. Rozhlíží se nestrovnatelně déle a poctivěji, než když chodila s námi, je vidět, že si tu zodpovědnost na sebe nakonec přebrala.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.47

To je fajn. Já takhle učila švagrovou přecházet a to byla asi také ve třetí a říkám jí, ale nerozhlédla jsi se a ona že se jí nechtělo, nakonec jsem to natrénovala

Fuga

Fuga, 30. 11. 2016, 17.06

náš se rozhlíží ve 4 letech, ale když je zaujatý, tak klidně vejde a na nic nehledí

dáša, 2. 2. 2016, 21.20

Syn bude mít 3 roky a docela to zvládá, ale ještě se nikdy nedá předpokládat co ho napadne

Kristy Sim

Kristy Sim, 2. 2. 2016, 10.37

Dcerka má 2 roky a už pár měsíců ji učím, že se musí rozhlížet. Samozřejmě to ještě 100% nemá zažité, přijde mi, že si neuvědomí, že končí chodník a začíná cesta, ale pořád jí to říkám a připomínám. Když ji to připomenu, nakonec to vyžaduje aj po psovi, kterého má na vodítku, ať se rozhlédne =) a jak to bude s voděním do školky apod si netroufám odhadnout...

louskacek2, 31. 1. 2016, 7.13

Z tohoto mam dopředu strašný strach:(.Dcera umí ted zastavit a čekat u přechodu na mě. Rozhlizi to za nad ovšem čeká na mé schválení. Když jde se mnou strach nemám. Ovšem jak je víc dětí je nepozorna . Nicméně to ve věku 4,5let je normální .

snany, 26. 1. 2016, 18.00

Děti učíme přecházet, ale určitě do třetí třídy je budu vodit do školy a do kroužků, sice u nás nemáme žádnou frekventovanou cestu, ale i tak mám a budu mít strach.

Zuzka Čtvrtečková, 21. 1. 2016, 16.23

Malého učíme od malička, aby se rozhlížel, ale jestli se od někud nevyřítí nějaký blbec se předpokládat bohužel nedá.

Katka

Katka, 21. 1. 2016, 16.25

Tak my jsme to asi trošku zanedbali, dcera se spoléhá na nás. Buď u silnice stojí a nejde nebo se bezhlavě rozběhne (jako kdysi její maminka, naštěstí tenkrát paní zabrzdila, ale pamatuji si to do teď, bylo mě 6 let)

Minnie, 21. 1. 2016, 8.51

Když vidím, jak u nás kolikrát lítaj jak na závodech, budu mít strach i až jim bude 15...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů