Jak probíhal váš porod?

zobrazeno 3101×

Vložil(a): Alexandra, 20. 12. 2014 9.22

Jak probíhal váš porod? Nejprve přišly kontrakce, nebo vám praskla plodová voda? Přenášely jste, nebo se miminko chtělo na svět podívat dřív než v termín porodu? Pokud máte více dětí, jaký byl rozdíl mezi prvním a dalšími porody? Nebo vás teprve porod čeká a zajímají vás zkušenosti ostatních maminek? Podělte se s ostatními o své cenné a jedinečné zkušenosti. :)

Sdílejte:   | 
5

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

darzanka, 4. 5. 2017, 8.05

Rodila jsem ve 36. týdnu. Od deseti večer kontrakce, do dvou do rána jsem si je doma prochodila a prosprchovala a jeli jsme, když byly po třech minutách. V porodnici jsem byla na tři cm, ale nelíbili se jim srdeční ozvy, tak to chtěli urychlit. Po píchnutí vody jsem byla na šest cm, dostala infuzi s oxytocinem, poskočila na osm a na těch jsem byla následujících šest hodin. Byla to hrůza a dodnes si myslím, že kdyby se tomu nechal přirozený průběh, tak by to šlo mnohem lépe. Tak uvidíme, jak se zadaří u druhého:)

Kikinka30, 9. 4. 2017, 20.11

Porod mi zacal az v porodnici,do te doby nic, 2dny po terminu

Pavla T., 22. 3. 2017, 21.31

Poslíčci už v 8 měsíci 😀 v termínu nic až 6 den po začaly být pravidelné, kolem půlnoci už jsem nemohla spát, dala si sprchu a šla vzbudit manžela. Odjížděli jsme z domu s kontrakcemi cca po 8 minutach. V porodnici od 2:00 až do cca 6:45 kontrakce po 3minutach. Plodovku museli píchnout. Po před 7 ráno jsme se s doktorem domluvili na oxitocinu. Pak už jsem byla trochu mimo díky těm bolestem, jek to pořád nešlo a malého nakonec vytáhli tím zvonem (VEX). Museli ho prodychat protože byl v porodních cestách dlouho. Pak jsem měla syna asi 10min. na sobě, ale dětský doktor doporučil inkubator a já souhlasila....Aspoň jsem se vyspala 😉 Bylo to sice těžké ale završeno maximálním štěstím 😀

jajulaš, 8. 3. 2017, 7.35

U prvního mi porod vyvolávaly a pak mě braly na císaře, u druhého byl plánovaný císař, celou mě uspali a pak dva dny nemohli probrat

Martaaa

Martaaa, 7. 2. 2017, 10.37

První porod začal bez jakýchkoliv předchozích příznaků a poslíčků, v noci začala odtékat plodová voda, kontrakce přišly až po příjezdu do porodnice. Druhý porod byl vyvolávaný z důvodu polohy KP, ale krom zavedení tabletky se od spontánního prvního porodu nijak nelišil.

jkubeso, 29. 12. 2016, 15.28

Mě jeden den v noci pobolivalo břicho, další den to samé, ale už to neustávalo. Tak jsem volala chlapovi na noční, o půlnoci příjezd do porodnice, ve tři ráno byl prcek venku, všechno proběhlo hladce a ani nemám špatné vzpominky (některé maminky dokážou pěkně děsit ☺) . Rodila jsem 6 dni po termínu. Plodovku mi musela prasknout az porodní asistentka těsně před porodem.

k.o.r.i.n.e.k, 12. 12. 2016, 22.28

Já měla potíže s placentou, že už malého nevyživovala, tak jsem musela na vyvolání a vyvolávali mi to dva dny a plodová voda praskla druhý den večer a další ráno se syn narodil

Misska20, 11. 12. 2016, 0.22

Přenášela jsem tři dny,sla jsem na kontrolu..nejdříve monitor ,tam nebylo nic vidět a za půl hodiny jsem byla na příjmu na porodní sál.chytlo mě to v čekárně ordinace.zacalo se mi dělat špatně jako na omdlení a musela jsem na záchod,zacalo me bolet v krizi..tak jsem to šla říct sestřičkam že mi je špatně,ty mě vzali hned k doktorovi ten mi řekl že se otevíram a rodim a hned volal na porodní sál..na příjmu jsem měla kontrakce po čtyřech minutach rychlý nástup,ale porod až za sedm hodin takže příznaky žádné a jsem ráda že jsem byla zrovna v nemocnici a nee na cestě domů v tramvaji jinak to máme asi dědičné ten rychlý nástup. me máma porodila doma,jelikoz to do nemocnice nestihla

Lipi4, 10. 12. 2016, 0.08

Prvni jsem přenášel a byla jsem uz i objednána na vyvolání. Naštěstí jsme nemusela od prvních pravidelných kontrakci trval porod 26 hodin a 2x mi museli píchat vodu - nechtěla od téct a chtěli tím urychlit moje trápení ... Druhy byl dva týdny před termínem do dvou hodin venku. Nejprve odtekla část vody (to me v noci probudili) a zbytek az při poslední kontrakci. Kontrakce začaly hned po probuzení.... ... Prý "trpím" na sekundární obaly ...

V007A, 19. 11. 2016, 21.15

Kontrakce a přenášela jsem dva dny.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight