Jak probíhal váš porod?

zobrazeno 2639×

Vložil(a): Alexandra, 20. 12. 2014 9.22

Jak probíhal váš porod? Nejprve přišly kontrakce, nebo vám praskla plodová voda? Přenášely jste, nebo se miminko chtělo na svět podívat dřív než v termín porodu? Pokud máte více dětí, jaký byl rozdíl mezi prvním a dalšími porody? Nebo vás teprve porod čeká a zajímají vás zkušenosti ostatních maminek? Podělte se s ostatními o své cenné a jedinečné zkušenosti. :)

Sdílejte:   | 
5

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

V007A, 19. 11. 2016, 21.15

Kontrakce a přenášela jsem dva dny.

Fuga, 19. 11. 2016, 19.05

mě vždy odtekla plodová voda. První se narodil o 4 týdny dříve, tak jsem čekala to samé i u druhého a ten byl jen o 1 týden před termínem

Sooňaa, 17. 10. 2016, 0.21

Rodila jsem o 3 dny drive.. dva dny me v noci pobolivalo bricho... v den porodu mi zaclo.bolet brisko,sla jsem jeste nakoupit,rikala jsem si musim uvarit chlapovi,kdyz budibted pryc.. od 14h pravidelne po 5m kontrakce,dovarila jsem,rekla muzi at dojde pro auto,naji se.a jedem... v 18h prijezd do porodnice v 0.35 se dcerka narodila

Lusesita25, 11. 10. 2016, 6.42

Rodila jsem pomoci tabletky 14 dni po terminu.

nellys, 6. 10. 2016, 21.19

První se narodil přesně v den termínu, prvně mi praskla voda, pak asi po 45min teprve začali kontrakce, po 9 hodinách kontrakcí, mého následného kolabování, přidávání kyslíku a ztrácejícím se ozvům malého, se narodil akutním císařem. Prostřední 2 roky a 7 měsíců po prvním, vyvolávaný porod 10 dní po termínu.11 hodin kontrakcí, křížové bolesti, píchnutá voda a hlavně šílená bolest v jizvě po předchozí sekci, na což jsem si stěžovala a nikoho to nezajímalo, do doby než se vyměnila směna, nově příchozí lékař zavelel okamžitě na sál a když mě "otevřel" prohlásil, že malý má v cestě pupečník, takže bych stejně normálně neporodila. No a třetí 3 roky a 3 měsíce poté. Vzhledem ke dvěma předchozím sekcím další, tentokrát už ale plánovaný císař. Paradoxně jsem měla mnohem větší strach než u těch předchozích, asi proto, že do porodnice jsem nastupovala už den před zákrokem a měla tak spoustu času přemýšlet o tom "co by kdyby..."

Mahdalka, 4. 10. 2016, 22.55

Tak jsem to řekla anestezioložce a přidala mi něco do kapačky.Uvolnila mi ruku,abych si mohla malýho pohladit,přítel ho měl v náručí a seděl u mý hlavy.Pro mě to byl úžasnej porod na který hrozně ráda vzpomínám.Malej se narodil v 10:37 a už večer mě vezli z Jipky na šestinedělí.Domů mě pustili i s dnem porodu pátý den,komplikace jsem vůbec žádný neměla. doufám,že jestli někdy budu rodit podruhý,bude můj druhý porod stejně tak krásnej jako ten první. A hlavně ten výsledek stojí opravdu za to

Mahdalka, 4. 10. 2016, 22.50

Já rodila plánovaným císařem,takže jsem klasický porod nezažila.Ale mám na to krásný vzpomínky,úžasnej a nezapomenutelnej zážitek. V 7 ráno jsem musela být v porodnici na příjmu a ještě doma jsem si musela zapít nějakou tabletu.Natočili mi monitor a zjistili,že jsem úplně zavřená a kdybych rodila normálně,porod by mi vyvolávali,ufff,díky za císaře.Potom jsem čekala s přítelem na chodbě než mi dají klystýr a oholí mě.Na porodním sále mi píchli do páteře epidural,cítila jsem jen píchnutí a pak už nic,ani nohy,ty mi znecitlivěly asi jako první.Dotala jsem kapačky a přišel tatínek,kterýho jsem v tom hábitu a v roušce vůbec nepoznala a ptala jsem se,jestli je to opravdu on a jestli mi nevyměnili tatínka.Anestezioložka stála u mý hlavy a pořád si se mnou povídala,přítel seděl na židli a držel mě za ruku.něco mi pustili do žil,protože jsem cítila strašnou euforii a byla jsem jako opilá.Z internetu z různých diskuzí jsem měla načteno,že když tahají dítě ven z břicha,trochu to jakoby tahá.Čekala jsem přesně na tenhle okamžik a když to přišlo,říkala jsem si,že za chvíli už malýho uvidím.Hned nato jsem uslyšela pláč a doktor se zeptal tatínka,jestli ví,co se mu narodilo - pro něj to totiž bylo překvapení a že je to kluk,jsem věděla jen já,on se pak přiznal,že si celou dobu mylel,že je to holka a byl strašně překvapenej,když mu doktor řek,že má syna.Malýho mi rychle ukázali a šli ho za asistence tatínka mýt a vážit.Mě šili,ani jsem to nevnímala,jednu chvíli i pamatuju,že se mi hůř dýchá

lenasulc, 25. 8. 2016, 11.45

první porod ve čtvrtek kontrola v poradne - prej se dlouho jeste nic dit nebude. ovsem v patek v 5 rano praskla voda, bolesti zacali asi po 3 hodinach, ani ne moc velke a Filda se narodil ve 12,30, narodil se na 36 tydnu. Druhy porod o pulnoci prdla voda - Tom se narodil v 9 rano. Bolesti byly hodne velke, zacali cca ve 3 hodiny rano, narodil se na 37 tydnu. Treti porod na 32 tydnu, dvojky, opet mi praskla voda, ale jiz dva dny pred prdnutim vody jsem mela spatny tlak, hodne jsem otekla... nebylo mi celkove dobre. od stredy zastavovani kontrakci, pichani kortikoidu.... coz se nestihlo, takze se holky narodily v patek pred a po pate. porod celkem rychly a ne tak bolestivy jako druhy holčicky jsem nevidela, az odpoledne na novorozenecke jipce.

Topik2, 10. 8. 2016, 17.09

První porod celkem rychlý jen jsem musela být dvě hodiny ještě na kapacce měla jsem streptokoka takže celkem porod 3,5 hod. Druhý syn šel o tři týdny dřív porod celkem 18 hod. a do třetího i když by to třeba byla ta holčička fakt nejdu

Minnie, 23. 3. 2016, 20.41

U prvního porodu mi v 0:15 praskla plodová voda, za hodinu a půl nastoupily kontrace a v 10:11 se narodila dcerka. Podrobněji popsáno zde www.promaminky.cz/muj-pribeh/porod-5/prvni-porod-136 u druhého porodu nepravidelné kontrakce od večera, o půl jedné v noci jsme jeli s bolestmi po 5 minutách, ale sám lékař ani asistentka nevéděli jestli rodím nebo ne, tak si mě tam nechali a přítel měl přijít až se začne porod rozjíždět. V 8 ráno se rozhodlo, že opravdu rodím, šlo se na sál, dorazil přítel, vodu mi museli píchnout a v 11:10 se narodila druhá holčička Takže u obou porodů jsem byla totálně nevyspalá (poprvé jsem spala předtím 2 hodiny, podruhémjsem neusnula celou noc). Oba byly bolestivé, druhý víc než první, u obou porodů jsem tvrdila že už nikdy, poprvé mě to přešlo asi za 3 měsíce, podruhé hned druhý den mlezivo mi z prsů vytékalo vždy už od 5. měsíce, takže přisátí vždy v pohodě a děti hned baštily.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight