Látkové nebo papírové pleny? Nebo bezplenková metoda?

zobrazeno 663×

Vložil(a): Estrela113, 26. 2. 2015 20.35

Používali jsme látkové či papírové pleny? Nebo dokonce bezplenkovou metodu? Já osobně zkoušela látkovat klasickými čtvercovkami, all-in-one plenkami a také jsme měli vkládací kalhotky. Nakonec jsem stejně skončila u jednorázových plen. Bezplenková metoda je pro mě naprosto nepochopitelná a opravdu fandím rodičům, kteří opravdu dokázali být bez plen. Jak jste to měli vy? Vaše zkušenosti? Pro a proti?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Iris, 23. 1. 2016, 7.17

Osobně kombinují. Mám all-in-one, tak 6 denně a papírovky,tak 4 denně.zatím už 8 měsíců. Malá hodně čůrá, tak se látkovky za 1,5 hodiny pročúrá, ale neprudí se jí tolik zadeček jak po papírovkách. Na venek, návštěvu a na noc papírovky.

louskacek2

louskacek2, 18. 11. 2015, 17.45

Pouzivame papirove u obou deti. Cenove jsem to pred dcerou pocitala a financne me to vychazelo stejne cca a zvitezilo pohodlí.

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 22.40

Chtěla jsem látkovat, ale pak se nám sešlo velké množství plen od rodiny a tak jsme na nich zůstali.

Minnie, 3. 11. 2015, 10.04

O látkových jsem ani nepřemýšlela, zezačátku jsme bydleli v bytě 1+1, dcera narozená v listopadu, nebylo ani kde sušit. Jsem pro jednorázovky, přebalím vyhodím a jdu se radši věnovat dětem už tak je prádla víc než dost, ještě si přidělávat práci s plínama... Bezplenková metoda taky nic pro mně

Martikoh, 25. 10. 2015, 17.43

Ja pleny taky kombinuju, ze zacatku jsme jeli jen papirove, ale postupne jsem zavedla latkove klasicke i bambusove. Je s tim sice vic prace, ale mam lepsi pocit a snad se maly nauci uz brzo na nocnik a odbourame pleny uplne

benca, 25. 8. 2015, 17.23

ja som davala papierove plienky je to prakticke, a myslim ze zehlicka a pracka, voda, elektrika sa to neoplati tie latkove

LuckaA, 14. 8. 2015, 9.06

Dlouho jsme se rozmýšleli, zda látkovat nebo jet v jednorázovkách, nakonec vyhrály jednorázovky a jsem ráda, vážně si nedovedu představit to množství plínek, které by přibylo k plínkám kterými utíráme pusinku nebo dáváme jen ke žmoulání

Alexandra, 14. 4. 2015, 16.12

Já jsem na první dceru používala od cca 3. měsíce látkovky doma. Začala jsem s nimi, když trošku povyrostla (jinak to byla děsná bambula na zadečku a ležela "z kopce"). No a taky už od toho 3. měsíce nečůrala tak často. Nijak mě to neomezovalo. Koupila jsem takové, co se nežehlí. Počůranou jsem jen jemně propláchla pod vodou a hodila do kbelíku s roztokem a když byl kbelík plný (tak jednou za dva dny), pračka udělala své. Je fakt, že plenky den a půl schnuly, takže to chce jich mít zásobu. Původně jsem chtěla látkovat i venku, ale v reálu jsem si moc neuměla představit po kočátku skladovat počů a poka plínky, takže jsem nakonec na ven zvolila jednodušší a pohodlnější variantu jednorázovek. Teď mám druhou dceru, která akorát jede svůj třetí měsíc, takže zase na doma pomalu vytáhnu látkovky. Bezplenkovou metodu bych asi nedala. Ale zajímalo by mě, jestli má pak nějaký výrazný efekt na dřívější spolehlivé říkání si na nočníček?

Estrela113, 14. 4. 2015, 18.01

To by bylo zajímavé vědět, zda maminky s bezplenkovou metodu pozorovaly dřívější spolehlivé říkání si ... protože když jsem chtěla syna odplenkovat, četla jsem o tom nějaký článek a tam psali, že když budu dítě dávat automaticky pravidelně na nočník, nebude samo od sebe říkat, když se mu bude chtít a zvykne si jen na ten rytmus. Že tím hlášení spíše oddálím, než přivolám. Ale stejný princip popisovali i u pití a dalších činností. Mám dvě děti a zatímco dcera ve 2 letech a 3 měsících plenu nepotřebuje už ani na noc (nebo jen vyjímečně když hodně pije navečer dám i plínu), syn ve skoro 4 letech plenu na noc potřebuje. Zatímco dcera byla přes den bez plen od 1,5 roku, syn až od tří ... asi je to individuální i při bezplenkování ... ale třeba se ještě ozve maminka s vlastní zkušeností.

Zuzík, 12. 4. 2015, 23.21

My používáme papírové. Je to prostě nejjednodušší. Znala jsem jednu maminku, co praktikovala bezplenkovou metodu a přiznávala, že je to dost záhul. Navíc s sebou pořád tahala nočník. Myslím, že tato metoda není moc vhodná pro " strhané evropanky".

Estrela113, 14. 4. 2015, 17.57

Pěkný termín "strhané Evropanky", to jsem ještě neslyšela, ale pravdou je, že jen minimum maminek zvládne své miminko neustále sledovat. Já byla ráda, když si hráli na dece sami, nebo když spinkali a rozhodně jsem každou minutu volna k něčemu využila. Ale klobouk dolů maminkám, které to zvládly.

Markéta V., 11. 4. 2015, 22.52

U nás se také kombinuje. V noci a kamkoliv ven jednorázovka a doma látkové. Hlavně v létě, to máme skoro pořád látkové a nebo jsme i bez plen. Při látkování se prostě musí přebalovat častěji a je s tím víc práce. Nedoporučuji pořizovat si klasické čtvercové pleny, respektive nic co se musí žehlit:). A lepší je sáhnout po těch, kterým nevadí sušička. Vzhledem k ceně látkových plen, je dobré si uvědomit, že každou látkovou plenu musíte použít minimálně cca 100 x aby se vyplatila. Respektive se dostanete na cenu jednorázové pleny.

Estrela113, 14. 4. 2015, 18.05

Je fakt, že takto jsem se na cenové srovnání nedívala. Já si jen spočítala náklady na papírové plíny za rok a ta horentní suma se mnou málem švihla. Oproti tomu jsem srovnávala jen náklady na vodu, pračku, prášek (jelena takže 0), žehličku a 40 čtvercovek. Pak jsem testované plíny (kapsovky) měla jen v málo kusech, ale kdybych chtěla mít 40 x AIO, to by se asi cenově srovnalo.

Markéta V., 14. 4. 2015, 18.29

AIO stačí tak 20x:). Už je na webu ode mě článek na toto téma a je tam i finanční srovnání. Praní jsem teda do nákladů nezapočítávala, protože si myslím, že zas o tolik víc než normálně ho není. Teda alespoň já klidně k počuraným plenám přihodím i dětské oblečení, které bych tak jako tak prala.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight