Názor na dudlík

zobrazeno 1745×

Vložil(a): mariana.D, 6. 12. 2015 22.33

Sací reflex je přirozený a uklidňuje miminko již v bříšku, kdy si cucá paleček. Pro plod je sání snadné, protože to jeho poloha v bříšku usnadňuje. Sání pomáhá miminku uklidnit se, uvolnit se, usnout. Utišuje jejich hlad, spouští jim utišující reflex.Ale až ve čtyřech měsících po narození je schopno ovládat své tělíčko tak, aby si dalo palec do úst kdykoli bude chtít.Pro novorozence je ale téměř nemožné dát si paleček do úst. Bylo vědecky zjištěno, že nedonošené děti, které cucají dudlík rychleji rostou a donošené děti mají menší pravděpodobnost syndromu náhlého úmrtí. Pokud se rozhodnete, že dudlík dítěti dáte, zde je několik rad, jak pomoci miminku zvyknout si na dudlík.Začínejte s dudlíkem až když si miminko osvojí techniku kojení ( dudlík může mást miminko, které ještě neovládá kojení). Doporučuje se zhruba 2-3 týdny po narození. Vyzkoušejte různé typy dudlíků, každé dítě je jiné. Některé děti mají rády ortodontický tvar dudlíku, některé mají raději kulatý tvar. Také materiál je různý. Ideální dudlík je ten, který má nejraději.Je lepší mít více kusů a častěji je vyměňovat. Tak si dítě ,,nevydudlá" ten svůj jediný. Nevznikne problém s případnou ztrátou toho jediného oblíbeného. Netlačte na pilu. Pokud dudlík miminko odmítá, buďte trpěliví. Miminko se musí naučit udržet dudlík v puse. Když bude miminko v klidu a bude sát dudlík, zkuste za dudlík jemně zatahat. Reakcí bude, že dudlík začne silněji sát a tak si procvičí pevné sevření dudlíku. Toto opakujte při každ

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Liduska, 27. 8. 2018, 20.49

Presne tak, ve tvaru prsa a prcka to uklidnuje.

Ditunka69, 23. 8. 2018, 15.18

Neni dudlik jako dudlik ) ted se delaji uz ve tvaru prsa, ano kojeni to nepokazi a pak od 6 mesicu )

Mailka, 20. 8. 2018, 21.12

Jo jo oni to jsou hrozny savci, nejradeji by natom prsu byly porad

Liduska, 16. 8. 2018, 21.37

Takyproti tomu nic nemam. Plne kojime uz prez pul roku, malemu jsem dala dudlik uz v porodnici, jinak bych se ani nenajedla a nemeli jsme nikdy problem )

Mailka, 8. 8. 2018, 14.04

Nas malej ma dudlik uz od porodnice, at si rikaji co chteji sestry kojeni nam to nezkazilo

Sophia, 8. 7. 2018, 16.34

U nás tedy malý také pořád plakal,když neměl prso v puse,tak jsem dala dudlík Nuk a bylo po křiku. Přijde mi,že je nejlíp tvarovaný a hlavně snižuje tlak na čelisti a zoubky. Chtěla jsem opravdu nějaký kvalitní,který by mému prckovi neublížil.

viktorie12, 5. 7. 2018, 12.31

Zdravím maminky,chci se zeptat mám dcerku,která má tři měsíce,pořád mi visí na prsu,ale přijde mi,že si ho občas jen tak dudlá a nepije. Myslíte,že když ji dám dudel,tak že to bude lepší nebo mám vydržet ? Přijde mi že nedělám nic jiného než kojení. Děkuji za rady

Mygara

Mygara, 17. 1. 2018, 15.46

já ho dávala, za mě se to až tak neřešilo

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 6. 12. 2016, 17.28

Moje dítě tak ječelo, že doktorka řekla, že mám dávat dudlík hned a kupodivu na kojení to vliv nemělo a po chvilce už dudlík nechtěl

Fuga

Fuga, 29. 11. 2016, 9.44

tak to jsem všechno rozhodně nevěděla, vážně zajímavé

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů