Věkový rozdíl sourozenců

zobrazeno 364×

Vložil(a): Zuzi, 25. 11. 2015 19.16

Maminky, kdo z vás má dvě děti nebo více dětí a jejich věkový rozdíl je 5 - 9 let...jste rádi za věkový rozdíl minimálně 5 let mezi sourozenci ? Nežárlí starší sourozenec? Necítí se například odstrčený, když vidí jak se ňuňánkujete s mladším ? Já jsem za rozdíl 6 let celkem vděčná, občas mě mrzí, že se s tím starším tolik nemazlím a spíše ho kvůli školní docházce sekýruji, ale snažím se mu věnovat také...kluci se naštěstí milujou...líbí se mi, že přes den se můžu plně věnovat mladšímu jako tomu bylo u prvorozeného...zajímá mě jak je to u vás ? Díky

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 28. 11. 2016, 19.53

já s bráchou jsem o 7 let a musím říct, že je to dobré. Byla a pořád jsem pro něj velká sestra

k.o.r.i.n.e.k, 18. 10. 2016, 16.29

To je ještě dobrý rozdíl, manžel je se svojí sestrou o 15 let ale mají se rádi

vivianr, 3. 9. 2016, 13.43

U nás je rozdíl sedm let a jsem ráda. Někdy je to náročné, ale alespoň mám k ruce pomocnici.

luciusmius, 11. 4. 2016, 6.47

Jsem od bratra o šest let starší a je to špatné. Nikdy jsme si nerozuměli. On je prostě mladý a jeho názory jsou podle mě strašně hloupé. Teď jsme dospělí a není to o nic lepší. Vídáme se jen u rodičů a to ne vždy se tam potkáme, jen občas a moc si spolu nepovídáme. Prostě není o čem. můj osobní názor je, že ideální rozdíl tak dvou až tří let.

Zuzi, 3. 9. 2016, 14.52

To mi je líto, já mám sestry o 10let mladší a nikdy mi nepřijde jejich názor hloupý, možná rozdílný a k jejich věku pochopitelný, ale vždy se dokážeme vzájemmně vyslechnout a poradit...pamatuji si když jsme seděli a objednali si všichni u stolu pivo a já si najednou uvědomila, že jsem si tuhle chvilku přála zažít, sedět s nima u stolu až budou dospělé ženy a ne ty mimina co jsem vodila na dětská hřiště... mám je ráda

Petra Schoberová, 30. 12. 2015, 6.02

My jsme s bratrem od sebe jedenáct let a vždy jsme měli a máme perfektní vztah

louskacek2, 12. 12. 2015, 14.14

Tak ja mam se sourozenci 18 a 19 let. Pamatuji sestry slova kdyz me zlobili dala ruce v bok a ,, nejsi nase mama,, pri mem karani a bylo hotovo. Ano jsem v podstate jejich druha mama vekem ale jinak segra a pres to nejede vlak.

mckvak, 4. 12. 2015, 14.29

Moje sestra ma kluky o 6 let, je to jako mi dva jedinacky, moc si nevyhrajou starsimu je mladsi na obtiz Takze tezko rict no, asi hodne zalezi na pristupu rodicu, povaze deti a spouste dasich veci

Zuzi, 3. 9. 2016, 14.55

...právě naši kluci rozdílem 6let je paráda, že si starší vyhraje s tím mladším a dost ho naučí (samo, že nejvíc lumpárny, které se nám jako rodičům nelíbí ) , jsou chvilky kdy si starší chce hrát s něčím čemu zase ten mladší nerozumi, ale dá se to zvldánout, např.když ten mladší spí apod. Starší se na bráchu těšil a když nemá náladu ho hlídat na pískovišti řekne mi to a vždy se nějak dohodneme, aby byli kluci spokojení oba

Kristy Sim

Kristy Sim, 29. 11. 2015, 12.01

Já jsem se sestrou přesně o 3 roky a den a bohužel si vůbec nerozumíme. Přitom v podstatě stejná výchova (když to srovnám s bráchou, který je o 15 let mladší než já a hodně rozmazlený), ale jsme každá tak moc jiná až tomu nikdo z naší rodiny nemůže uvěřit =D prostě si nerozumíme v základních životních otázkách a názorech. Ona si vlastně nerozumí v této oblasti s nikým z rodiny... Moc mě to mrzí.. je to přece jen moje ségra. Trávit s ní ale společný čas tím způsobem, že "půjdeme večer sednout na pivo" a pod akcičky.. na to já prostě nejsem a nikdy jsem nebyla...

Zuzi, 3. 9. 2016, 14.58

škoda....co zkusit najít společnou cestu - nějaký společný koníček - vážně by se nic nenašlo? (četba, kino, hudba, koncert) Já taky vysloveně nechodím všude ze ségrama a oni mě nedoprovázejí na každém rohu, ale když už jsme spolu kecáme ovšem možném a právě různorodost v názorech je fajn...sem tam zajdeme na společnou kultůru...kino (všichni tři ujíždíme na pohádkách, např.Hledá se Dory - jsme šly my tři sestry a můj starší syn )

Kristy Sim

Kristy Sim, 12. 9. 2016, 21.51

Nejhorší je, že to není jen různorodost názorů.. sestra má názory uplně z říše divů.. není to jen pro mě, ale třeba i pro naše rodiče... s rodiči se většinou shodneme, sestra je někde jinde... je konfliktní, vulgární někdy až slovně agresivní řekla bych... vyžaduje od všech 100% preciznost a sebekázeň, sama to nedělá.. na druhou stranu jsme schopné se bavit o všem.. jsem schopná respektovat a chápat různé názory, ale její jsou tak jiné, že to někdy skončí takovým dusnem...

Zuzka Čtvrtečková, 26. 11. 2015, 16.18

S bráchou jsme o 5 let a jako starší jsem A) měla mít vždycky rozum B) se měla o brášku starat C) jsem byla odstrčená, protože si nás naši "rozdělili" Kvůli tomu jsme se jako malí nesnášeli a smíření přišlo až s věkem

Katka, 26. 11. 2015, 10.14

Kamarádka má sestru o 10 let starší a ten jejich vztah mi přijde dost chladný, na to že mají obě děti, bydlí v domech vedle sebe, tak o sobě toho moc neví. Ta starší je lékařka, chová se nadřazeně a tak si k ní mladší sestra asi nedokázala najít cestu. U svých dětí bych cíleně takový rozdíl nechtěla.

Zuzi, 26. 11. 2015, 17.00

někdy to tak bohužel je....moje první podmínka, když jsme se s manželem začali bydlet, bylo najít bydlení blízko sester ...ale všechno zřejmě záleží na situaci a dalších rodinných poměrech....právě mám kolem sebe známe co mají taky věkový rozdíl 10 let mezi sebou a moc se k sobě nemají ...což mi přijde líto, když je to rodina.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight