Mateřská přes otce dítěte

zobrazeno 1148×

Vložil(a): Jarka mmm, 15. 6. 2016 15.06

Zdravím. Máte někdo mateřskou dovolenou (ne rodicovskou) přes otce dítěte? Rádi bychom další děcko,ale já na ni už nemám nárok (vypršela mi smlouva). Manžel by na ní nárok měl. Prý se to dělá tak,že je otec doma pár dní a pak s matkou uzavře smlouvu o péči o dítě a zase může pracovat,jen na jinou smlouvu...Zajímalo by mě to v praxi...?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 12. 2017, 6.34

tak to jsem ani nevěděla, ale návod od lektorky je pěkný

Topik2, 15. 8. 2016, 1.26

Ano řešily jsme mateřskou přes otce...museli jsme...aby jsme si mohli zvolit variantu délky.

Minnie, 16. 6. 2016, 10.01

Pokud vám to finančně vyjde lépe tak se to papírování vyplatí . Však žádosti si můžete vzít na vyplnění už dopředu, v klidu vyplnit a pak jenom dodat.

Jana N., 15. 6. 2016, 19.31

Mrkněte se v sekci články na článek "RECENZE: Právní rádce pro těhotné a maminky (KURZ)". Lektorka v kurzu, který je zdarma, dobře popisuje i možnost nástupu na mateřskou a rodičovskou dovolenou otce dítěte.

Jarka mmm, 15. 6. 2016, 20.03

Děkuji

dasza, 15. 6. 2016, 18.22

Neni to tak lehky.nesmi nastoupit na stejne misto.musi mit dalsi smlouvu na jinou pozici.my to tak chteli.ale vzhledem k tomu vsemu vyrizovani.nam to pak za to nestalo.navic musi byt min tDen doma.

Jarka mmm, 15. 6. 2016, 19.20

Děkuji. S tou smlouvou by asi nebyl problém. Jen právě nevím,jestli bych chtěla podstupovat to papirovani ve vysokém stadiu těhotenství nebo po porodu....Zas to je pak ale docela doat peněz no...

snany, 15. 6. 2016, 16.06

Vím, že otec může nastoupit nejdříve 6 týdnu po porodu. Se třetím miminkem chtěl manžel zůstat doma, bohužel miminko se rozhodlo nenarodit. Manžel by na mateřské klidně mohl pracovat ( u stejného zaměstnavatele) avšak musel by mít v pracovní smlouvu novou a uvedenou jinou než stávající pracovní pozici. http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/zurnalservis/_zprava/je-mozne-pobirat-materskou-pres-otce-ano-ale-neni-to-snadne--1443482.

Jarka mmm, 15. 6. 2016, 17.04

Děkuji moc za odkaz. Teoreticky to jakžtakž znám,jde mi o to,jestli ro ru tak nekdo má-jak moc prudej na uradech atd.

snany, 15. 6. 2016, 17.08

Řekla bych, že hodně záleží na úřednici. Neměl v tom být jinak žádný problém.

Katka

Katka, 15. 6. 2016, 15.46

Já znám jen využití otce pro možnost kratší rodičovské. Když má matka nárok jen na 4 roky, tak se dá přes otce zařídit rodičovská kratší. Poradila bych se na úřadě, dělají to tam běžně a není to nic nelegálního ;o)

Jarka mmm, 15. 6. 2016, 17.03

Nelegální to neni,jen to lidem neradi...s přístupem úřadů,jaký je u nás a co se setkaly kamarádky,co jem chtěly změnit délku RD (nevime...),se raději zkouším zeptat na praxi...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů