Vaření pro řemeslníky

zobrazeno 3225×

Vložil(a): nellys, 5. 4. 2017 12.56

Holky,jdu se zvědavým dotazem. Měli jsme doma tak trošku mezigenerační střet.Jak možná některé víte bydlíme s mou mamkou a rekonstruujeme jí spodní patro baráku a konečně máme zedníky. S mamkou jsme se trochu nepohodly ohledně toho jestli zedníkům vařit nebo ne. Ona,že rozhodně jo, já to až tak jednoznačně nevidím. Jako jo, pokud by sem chodili o víkendech a dělali to jakoby ve svém volnu tak rozhodně jo, ale oni chodí normálně v týdnu jako do práce, navíc si teda neřekli úplně málo peněz,taky sem chodí trochu jako "do holubníku" mají toho moc a my jsme poslední na řadě. Takže nékdy třeba ráno zavolají že nedorazí nebo někdy odjedou už během dopoledne, takže bych se jim dělala s obědem a pak by mi to tu stejně zůstalo...zkrátka nepřijdou,mají tam k dispozici vody,pivo, uvařím jim kafe,čaj,ale prostě nevařím. I mamka už to pobrala. Jen by mě zajímalo jak to máte vy, vaříte nebo nevaříte řemeslníkům?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 14. 8. 2017, 17.31

tak to tedy nevařím, nabídnu kafe apod., ale to stačí

jajulaš, 22. 4. 2017, 6.16

Pokud je to firma uvařtím max kafe, proc neco jineho kdyžsi za jejich praci platim, pokud jsou to "kamaradi, známí" apodobně, navařím

Lenourecek, 7. 4. 2017, 4.29

Pokud má u nás být řemeslník celý den, tak oběd, kafe a něco sladkého k němu vždycky dostane. Je to pro mě zase lepší, než aby na oběd někam odjížděl a vracel se kdoví kdy, víc toho tak stihne udělat. U nás v rodině jsme to tak vždycky měli, tak asi proto to tak mám i já

nellys, 7. 4. 2017, 9.36

Jenže já nikdy nevím jak dlouho tu budou, někdy odjíždí už v poledne, někdy ve dvě někdy až v pět...

Misska20, 6. 4. 2017, 20.53

Cizím bych také nevarila. Měli jsme je tady zrovna nedávno úplně na celý den nekolikrat, poprvy jsem se ho zeptala jestli chce svačinu (bylo mi blbé když jsem před ním jedla ) a sám mi říkal že si jídlo i piti vozí s sebou, takže jsem mu dělala pouze kafe

Jana82

Jana82, 6. 4. 2017, 18.17

Nikdy jsem nevařila řemeslníkům, jen jsem jim nabídla něco k pití.

rodinka

rodinka, 6. 4. 2017, 13.14

Cizim remeslnikum bych nevarila,jen kdyby to byly nasi kamaradi

LucieS

LucieS, 6. 4. 2017, 10.35

Cizím bych nevařila.

Janna, 6. 4. 2017, 9.41

Vařím jen kamarádům řemeslníkům. S cizíma se předem domluvím, než k nám nastoupí, jestli budou chtít obědy nebo ne a taky podle ceny. Když jsou drahý a choděj k nám jak do holubníku, tak nic. Ale kávu, pivo a napečeno mají vždycky. Předělávali jsme barák dva roky, takže tu byl pořád někdo. Ale máme hned vedle hospodu, kde mají hotovky za 65,-, takže chodívali většinou tam.

nellys, 6. 4. 2017, 9.46

Tak my jsme s tím, že sem budou chodit podle toho jak jim to bude vycházet počítali předem, byli jsme rádi,že si vůbec ten čas najdou,ono na jaře schánět zedníka je trochu sázka do loterie

Janna, 6. 4. 2017, 9.59

To jo, teď sehnat dobrého zedníka je náročné. My jsme tenkrát měli dva zedníky a kolikrát ani nedali vědět, že nepřijdou. Člověk tady na ně čekal a oni nikde. Pak skončili a sehnali jsme jiného - ten dělal sám, nic nezkazil, ale pro změnu přišel ráno v sedm a odcházel večer v devět i déle každý den, to byl taky masakr

nellys, 6. 4. 2017, 10.12

Tak to oni dají vždy vědět, že nedorazí. Chodí většinou 3, v úterý tu byli od rána do 14 hod 4, pak "šéf" odjel, se omlouval, že má ženu na služební cestě a musí vyzvednout syna ze školky a zbylí 3 odcházeli cca v 17 hod

Fuga

Fuga, 6. 4. 2017, 7.08

nevařím, teď už to ani nečekají

Petra Jandlová, 6. 4. 2017, 6.58

já bych nevařila, pokud by ale byli šikovní tak bych jim dala třeba pár obložených chlebů nebo nějakou drobnost, hodně záleží. Já mám zedníky v rodině takže vařím vždy gulášek a peču buchtu

nellys, 6. 4. 2017, 9.24

Já mám zedníky taky v rodině, ti nám dělali loni podlahy. Ale tomu jednomu se do toho moc nechce, furt se vymlouvá jak má moc práce,přitom my furt čekali až se teda jako uvolí a furt nic a doprošovat se nehodlám. A bratránek by pomoct šel, ale je po operaci kolene a má porád nějaké komplikace a vypada to nadlouho

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů