Tradiční akce na Štědrý den

zobrazeno 889×

Vložil(a): Jarka mmm, 13. 12. 2016 19.15

:) No,snad to tu nebylo,snažila jsem se hledat poctivě...Kdo už má vánoc plný zuby,ať to nečte :). Jen by mě zajímalo,jestli máte nějakou tradiční akci,kterou děláte jen na Štědrý den a máte jí s ním spojenou? Když jsme v Turnove,tak vždy jdeme s rodinou pěšky na vánoční koncert na Valdstejn,kde si dáme i svaracek. Pak se ještě jdeme projít do skal. Už se na to vždy všichni moc těšíme a pak jsme příjemně vymrzli a unavení a nabudi to náladu na večer. VseVUvidíme je hotové už předtím,takze se pak jen odpočívá a usmazi kapr. Uvidíme,jak letos,je to zrovna v době,kdy teď dcerka spí,takže to asi budeme muset vzít oklikou s kočárkem :(. Když jsme doma,tak se tu nic moc takhle podnikat nedá :((. Takže asi zavedeme,že aspoň vždy pojedeme dát do lesa krmení zviratkum a vyzdobime jim to tam....Jak to máte vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 9. 4. 2017, 8.39

chodíme trochu pesimisticky na hřbitov

BonnieParker, 15. 12. 2016, 17.15

My se chodíme koukat do kostela na výstavu Betlémů, ale letos budeme slavit poprvé Vánoce v novém a tam asi v okolí nic takového nebude.

Kamibur, 15. 12. 2016, 5.14

Jako deti jsme chodily na prochazku vanocni Prahou🙂 Ted s dcerou jen na prochazku po okoli. A kdyby byl snih, tak pujdem sankovat. To ale v Praze asi nehrozi🙁

ivka1981, 14. 12. 2016, 14.58

odpoledne se jdeme s dětmi podívat do kostela na betlém a na vánoční strom na náměstí. Když stíháme, jdeme i na odpolední mši - je dělaná přímo pro děti. Když jsem byla doma, chodilo se na živý betlém - divadelní vystoupení, bylo vždy dopoledne nebo večer, my chodili spíš dopoledne. A odpoledne jsme chodili krmit zvířátka do krmelce - na to jsou děti ještě malé, navíc, tady nemáme ani poblíž krmelec, to děláme jen když jsme u babičky - letos je chci ke krmelci už vzít, ale uvidíme, jaké bude počasí.

Jarka mmm, 14. 12. 2016, 16.24

Hezký . Také vlastně někdy chodíme na betlém,jen ne pokaždé.

ivka1981, 14. 12. 2016, 17.13

my takto čekáme na ježíška Tatka zatím zdobí stromeček. A protože v kostele je pohybující se betlém, vydrží tam děti klidně i půl hodiny akorát si s sebou musíme vždy vzít i spoustu drobných, protože se jim moc líbí házet penízky do kasičky, když jim za to černoušek poděkuje

Fuga

Fuga, 14. 12. 2016, 5.59

my kromě klasických zvyků koled apod. chodíme dědovi na hrob

Aliisha

Aliisha, 14. 12. 2016, 21.01

Já myslím, že většina z nás zajde na hřbitov. Je pěkné zavzpomínat na ty, kteří už s námi nemůžou být.

dasza, 14. 12. 2016, 5.41

Chidime do jednoho hotelu na polivku.kde clovek potka xxx tisic znamych i neznamych...pak jdeme do lesa nakrmit zvirata.zpivame koledy u stromu a chodim ja a deti na pulnocni

Jarka mmm, 14. 12. 2016, 8.54

To je hezký .

slunicko, 14. 12. 2016, 0.35

Chodili jsme na půlnoční. Syn je zatím na ne malý. Az vyroste určité budemevzase chodit

Mildret, 13. 12. 2016, 22.50

My jsme chodili na půlnoční a až pak si rozdali dárky tu atmosféru jsem milovala. Teď uz jsem několik let nebyla na štědrý den doma ale v práci jo a ještě jsme si nezapoměli nikdy zazpivat koledu , i když už jsme byli všichni dospělí

Jarka mmm, 13. 12. 2016, 23.49

To jste asi chodili na nějakou dřívější půlnoční? Nebo jste si dárky rozdávali až v noci?

Mildret, 14. 12. 2016, 8.12

Když jsme byly menší tak po večeři. Později jsme si rozdávali dárky až v noci. Ale je pravda že byla o něco dřív. Kolem půlnoci jsme se vraceli už domů

ivka1981, 14. 12. 2016, 14.59

u nás bývala půlnoční také už v deset hodin, ale dárky jsme stihli vždy před ní, tak dlouho bychom to nevydrželi. Po půlnoční už jsme jen koukali na televizi anebo se radovali z dárků

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 13. 12. 2016, 22.45

Nejdřív jdeme k mojí mamce a pak k rodičům manžela a nakonec domů na večeři a rozdat potřetí dárky 😉

Jarka mmm, 13. 12. 2016, 23.50

Takže nic speciálního neděláte?

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 0.05

Mě prijde speciální rozdávat si dárky v jeden den na třech místech na nic víc není čas. Než byl syn tak jsme měli i dvě večeře u obou rodičů 😁

Jarka mmm, 14. 12. 2016, 0.13

Je fakt,že my to stridame,aby to bylo v klidu. Tím speciálním jsem myslela nějakou akci,na kterou se každý rok těšíte . Ikdyz třeba sw těšíte na obíhání příbuzných .

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 6.22

Já se na to těším všude budou dárečky a už minulý rok si to syn užíval a naštěstí všichni bydlíme blízko sebe 😁 pak ty další svátky pojedeme za zviratkama k prababičce

Leňulka, 13. 12. 2016, 22.45

U nás je jedinou akcí zdobení stromečku ten zdobíme odpoledne a je teda fakt jako akce plná srandy, no teď to asi trochu překopem a zdobit budem dopoledne a odpoledne půjdem s dcerou na procházku

Jarka mmm, 13. 12. 2016, 23.50

Tak zdobime dopoledne,aby byl odpoledne klid a čas.

Čertice, 14. 12. 2016, 15.54

My taky dopoledne zdobíme a odpoledne chodíme do lesa krmit zvířátka

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů