Purpura na sklokeramické desce

sledováno 1× zobrazeno 3243×

Vložil(a): elis510, 22. 11. 2015 16.01

Maminky, mám ráda vánoční vůně.. purpura mi připomíná dětství.. ale máme sklokeramickou desku a to si nevím rady, jak purpuru použít, aby V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nedošlo k poškození té desky... četla jsem různé názory na internetu..ale nejsem z toho moudrá, někdo píše, že něco funguje.. druhý, že zase nee.. proto prosím, která máte s tímto opravdu zkušenost.. podělte se o ni prosím :) děkuji moc a Krásné svátky všem !!!!!

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 22. 1. 2018, 10.35

dejte ji do kastrůlku s tenkým dnem a rozvoní se také

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 10. 12. 2016, 19.35

Já bych jí dala do hrnce, mamka měla plyn a dávala jí na plotýnku

Fuga

Fuga, 28. 11. 2016, 19.48

já jí dávám do malého hrnce

veru.veru, 23. 11. 2015, 15.27

Já jí sypu na sklokeramickou desku, kterou před tím, než jí tam nasypu, zapnu, nechám vychladnout a teprve, když se na plotýnku dá sáhnout, nasypu jí tem. Sklokeramická deska se nezničí a to ani v případě, že by se vám tam připálila, je to stejné, jako když se vám na ní připálí cokoli jiného, např. vyteče mléko nebo voda z brambor. Jde to normálně vyčistit.

Zuzka Čtvrtečková, 23. 11. 2015, 8.47

My ji dáváme do takového malého plecháčku a dávám na stupeň 3, chce to asi vyzkoušet, na našem sporáku stupeň 1 a 2 vůbec nehřeje a max. mám 9. Poprvé jsme ji taky spálili

EliškaVr, 22. 11. 2015, 21.19

Našla jsem: Jak pálit purpuru? V první řadě je třeba si vysvětlit, že nejde doslova o pálení, purpura nikdy nemá přímo hořet plamenem. Měla by se jen zahřát, případně mírně doutnat, aby se právě teplotou z ní efektivněji uvolnily všechny vůně. Dříve ji nechávaly hospodyňky doutnat na plotně kamen po vaření, kamna už dnes ale téměř nikdo z nás doma nemá. Stejně však můžeme purpuru dát na sklokeramickou desku vařiče nebo na železný plát na sporáku s nastavením na nízkou teplotu, ovšem raději pod ni umístíme alobal. A rozhodně na ni ani tak nesmíme nezapomenout! Druhou možností je nasypat ji do aromalampy místo obvyklé vody s olejíčkem a nechat ji zahřát pomocí plamene svíčky, to vykouzlí navíc i romantickou atmosféru. Ale tou nejjednodušší a nejbezpečnější možností určitě je postavit prostě misku nebo nějakou podložku s ní na ústřední topení, tak máte jistotu, že vám ani při neopatrnosti nevzplane.

dasza, 22. 11. 2015, 19.18

Mam plyn.takze zkusenost nemam.ale dala bych to do nakyho hrnce

Katka

Katka, 22. 11. 2015, 18.37

Purpuru na plotně znám z písničky, ale vůbec netuším o co jde. Tak snad někdo poradí a já se něco dozvím ;o)

dasza, 24. 11. 2015, 7.29

Doporucuji koupit a vyzkouset...ta vuuune...lepsi jak...))),fakt prijemneeee....

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 10. 12. 2016, 19.34

Prupura je fajn, mamka nám jí dávala na plynový sporák na takovou plotýnku a bylo to super

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů