Nejlepší vánoční cukroví

zobrazeno 2284×

Vložil(a): Čertice, 22. 11. 2016 21.34

Maminky podělte se o recept na, pro vás, nejlepší vánoční cukroví. Jsem letos na mateřský, tak budu mít víc času na pečení a tady na receptech toho moc není.

Sdílejte:   | 
0

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit

Mygara

Mygara, 14. 4. 2017, 15.32

asi vanilkové rohlíčky

Aliisha

Aliisha, 16. 12. 2016, 22.29

Já miluji vosí hnízda.

benca, 23. 11. 2016, 20.44

vanilkove rozky alebo oriesky

Barbarelka, 23. 11. 2016, 10.55

Nejraději pěču perníčky jsou měkoučké a nám doma všem chutnají krom přítele ten miluje rohlíčky a linecké

Čertice, 23. 11. 2016, 13.51

A dala by jste recept

Barbarelka, 23. 11. 2016, 15.07

Měkké domácí perníčky Na těsto: 1 kg hladké mouky 30 dkg moučkového cukru 20 dkg rozpuštěného medu 10 dkg tuku (půl na půl Hera a sádlo) 2 dkg jedlé sody 6 vajec 1 polévková lžíce perníkového koření 3 polévkové lžíce kakaa 3 – 4 žloutky na potření upečených perníčků Poleva: bílky několikrát prosátý moučkový cukr troška citronové šťávy Postup: Důkladně promícháme všechny suché ingredience, poté přidáme tuk, vajíčka a med. Vypracujeme hladké těsto a necháme v ledničce odpočinout do druhého dne. Troubu předehřejeme na 170° C. Z těsta vykrajujeme požadované tvary a pečeme na pečícím papíru. Menší tvary (do 5 cm) pečeme přibližně 10 - 15 minut, větší tvary 15 – 20 minut. Je třeba vyzkoušet, každá trouba peče jinak. Perníčky by měly být měkké. Ihned po vytažení potřeme ještě horké rozšlehaným žloutkem. Upečené perníčky necháme nejlépe do druhého dne odležet v plechových krabicích a teprve pak zdobíme. Polevu získáme vyšleháním jednoho až dvou bílků s důkladně prosátým moučkový cukrem. Vzniklou polevu vložíme do několika malých sáčků a uložíme do ledničky, před zdobením ustřihneme malý růžek a zdobíme dle fantazie

Čertice, 24. 11. 2016, 8.07

Moc děkuju. Já je mám vždycky hrozně tvrdý a nestačí změknout děti je snědí dřív a já je tvrdý nejím, tak třeba letos ochutnam

Barbarelka, 24. 11. 2016, 10.28

není za co děkovat

nikolava, 23. 11. 2016, 9.57

Mě nejvíce chutnají marokánky

Sooňaa, 23. 11. 2016, 19.08

Tak ty mam take rada,ale neumim je

nikolava, 26. 11. 2016, 21.39

Ja letos budu delat poprve

Sooňaa, 27. 11. 2016, 17.27

Tak ja je.necham na pristi rok,zkusim ziskat nejaky osvedceny recept

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 11. 2016, 18.48

Marokánky jsou fajn, já dělám obdobu Kočičáky, je to skoro to samé

nikolava, 26. 11. 2016, 21.40

A jaky je v tom rozdil?

patricia077

patricia077, 23. 11. 2016, 9.28

Já první vánoce s dcerou nepekla tuším nic a další jen klasiku a letos opět s prckem a stěhování nebudu zase asi nic...jinak jsem dělala fakt klasiku: linecké tmavé světlé, koule, pusinky, kokosky atd

Fuga

Fuga, 23. 11. 2016, 9.15

obdivuji, že máte na to čas právě při mateřské Já se odhodlávám zkusit něco jako jádrové rohlíčky, když to klapne, tak přidám recept

Čertice, 23. 11. 2016, 7.44

Já hledala v receptech, tak se omlouvám. Jdu hledat.

Lenča Pešková, 23. 11. 2016, 7.54

A hledáte něco nového pro inspiraci nebo nějakou klasiku?

Lenča Pešková, 23. 11. 2016, 7.21

Na mateřské a mít víc času na pečení? To jde dohromady??

AllaŠvecová, 23. 11. 2016, 7.51

Jsem rada,ze si v klidu dojdu na wc

Lenča Pešková, 23. 11. 2016, 7.52

I tam mám společnost? aspoň jsem ji naučila že sedí venku a zavírá a otvírá dveře? hrozně se jí líbí když dělám prosím prosím?

Sooňaa, 23. 11. 2016, 9.26

Tak to mame uplne stejnou zabavu jen mi obcas dvere zavre a sedne si za ne a ma z toho legraci...nebo trhat papir,to by ji slo

AllaŠvecová, 23. 11. 2016, 12.45

Trhání papiru je taky nejvetsi sranda

Petra Önder (petrao)

petrao, 23. 11. 2016, 9.38

Ani to už snad nejde

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 23. 11. 2016, 8.26

Já mám víc času, jelikož zapojuji syna rok a půl a on rád míchá a tak

Sooňaa, 23. 11. 2016, 21.56

Taknto ja jeste zapojovat nemuzu,dcerce bude rok a bylo by to asi vsude jen ne v misce

jitkamety

jitkamety, 23. 11. 2016, 7.19

Staci pohledat v diskuzich

© 2013 - 2026 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů