Letošní Velikonoce

zobrazeno 1116×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 2. 4. 2018 12.05

Maminky, jak u vás slavite Velikonoce? A co nejmladsi kolednici, koledovali? Nebo se stydeli? Manžel je v práci, tak jsem nejstaršího (skoro 8let) vyhnala samotného (s kamaradem), at se snaží a s nejmladším jsem šla jen k sousedům, hned se hrnul dovnitř a pomlazkou mlátil vše co mu přišlo pod ruku :-D Když se nejstarší vrátil, hned rozdělil koledu na 3 díly, spravedlivě, moc mile me překvapil ;-) Jinak jsme věřící, takže u nás mají Velikonoce i trochu hlubší rozměr; ale pondělí to si užíváme :-D

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 9. 5. 2018, 13.46

na velkonocny pondelok odchadzame mimo domu na vylet atd, ja tieto sialene tradicie neuznavam, manzel zas ano, ten by neprezil keby nesiel sibat, mna maju zakazane sa dotknut, ja mam z toho akurat tak traumu a ked vidim ako z toho ma suseda stres, ze 2 tyzdne pred pondelkom stresuje ze netusi kolko sibacov pride k jej rocnej dcere a co vsetko musi nachystat, tak sa mi rozum zastavuje, ze namiesto toho aby ako veriaca sa sustredila na prezitie sviatkov tak mysli len na pondelok a cely cas je v strese

Lenička, 4. 4. 2018, 9.39

Malý na velikonoce šupat nechtěl teď šupe plyšáky😀

Cherrynka, 3. 4. 2018, 13.52

Já velikonoce nemám ráda, kvůli koledníkům, vůbec neotevíráme ale pro zábavu vajíčka barvíme, pak z nich děláme pomazánku a výzdoba mě taky baví

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 21.13

U nás je koleda perfektní, ale jak to tak procitam, tak takových míst (obcí) moc není. To už je opravdu lepší mít svou vlastní tradici

nellys, 3. 4. 2018, 13.22

My Velikonoce "nedržíme" nejstarší syn nechtěl mrkat vůbec, tak nemrskal, mladší vymrkal mě,dceru a mou mamku hned ráno a pak jsme vyrazili na výlet. Byli jsme na Buchlově, pak oběd a odpo kovo zoo a aquapark v Uherském Hradišti. A v nedělk jsme byli na Svojanově, parádně strávené 2 dny

Cherrynka, 3. 4. 2018, 13.53

My taky moc ne, Velikonoce mě moc neberou

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 21.17

Taky myslím, ze je lepší vyrazit na výlet, než to lámat přes koleno jen kvůli tradici, když si toho kolednici neváží

nellys, 3. 4. 2018, 21.51

U nás to není o tom, že by si toho kluci nevážili, jen ten nejstarší je prostě "jiný" jeho tyhle věci nezajímají a já ho do nich nechci nutit. Mladší si vymrskal koledu doma a odpo po výletě ještě u babičky a tety jsem ještě zapomněla napsat, takže jsme vlastně stihly oboje, i dcerku doma stihnul koledník - syn od kamarádky s tatínkem

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 22.56

Ja to špatně napsala, myslela jsem návštěvy koledniku, jak to tu tak procitam, většinou jde klukům o peníze a starším o panáky, to je pak na prd koleda. Syn taky spíš říkal koledu, než ze vyplácel

Kristy Sim

Kristy Sim, 3. 4. 2018, 10.49

My mě dvě dcerky, koledovat nechodíme.manzel také ne, moc má to nejsme. My jsme ale pomlázkou "dostaly" něžné od manzrla, mého tatky a bráchy. Bracha přijel se 6ti spolužáky . Jinak jsme měly kraslice, beránka, mazanec, ale tím to haslo.

Čertice, 3. 4. 2018, 9.02

To my chodíme na koledu už 4roky jezdíme ke kamarádům do chatové osady na Zbraslav a tam jsou velikonoce úžasné chodí děti i dospělý, holky mají barevná vajíčka, perníky, sladkosti a venku na stolech je občerstvení, nádivka, vaječná tlačenka, mazance, klobásy, panáky a spousta jiných mlsek A odpoledne se celá osada sejde na hřišti a včera bylo úplně nádherně, tak jsme tam zůstali až do sedmi večer

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 9.11

To musela být zábava Ano takové mají Velikonoce být

Čertice, 3. 4. 2018, 9.37

byl to nádherný den dřív jsem velikonoce moc ráda neměla ale je to jako se vším vždycky záleží na lidech, se kterými ten čas trávíš

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 12.51

Přesně

Lenička, 4. 4. 2018, 6.57

To máš pravdu. Buď ráda že takové lidi máš kolem sebe.

LucieS

LucieS, 3. 4. 2018, 8.25

Neslavili jsme nijak. Dceři je rok a čtvrt, v sobotu jsme byli na jedné akci pro děti na statku, ale při prohlížení zvířátek usnula a barvení perníčků jí nebralo. Včera jsme se byli projít na zámku nedaleko nás, kde jsem myslela, že bude pohodová procházka, ale bylo tam snad celé krajské město. Čtvrt hodiny čekání na místo na zaparkování, pak se vyhýbání s kočárkem davu lidí, přítele to tak otrávilo, že jsme došli k zámku, nazpátek a jeli domů.

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 9.15

Příští rok uz to bude určitě větší zábava, vymyslite lepší a pohodovejsi akci, budeli přát počasí, tak třeba za zviratky, nemá cenu něco hrotit, jen kvůli tradici, najdete si lepší, svou

Lenča Pešková, 3. 4. 2018, 8.25

k nam prislo celkem dost koledniku ale mala se stydela tak jsem byla vymrskana jen ja🙂 odpoledne nas pozvala kamaradka kde je u nich tradice ze odpoledne chodi holky na kluky tak jsme je zase naoplatku vymrskaly mi🙂 mala dostala mazanec a pytlik s hrozinkama a byla spokojena🙂 v nedeli zajicek na zahrade poschovaval vajicka u babicky tak tam litala a hledala🙂 bylo to fajn🙂

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 9.17

To je paráda, ze se vyřádí i holky. U nás je 14 dní předem holcici koleda, letos jsme kvůli mrazu nešly, ale příští rok to musíme napravit

Lenička, 3. 4. 2018, 10.11

To musi byt super že to holkám neni líto.

Cherrynka, 3. 4. 2018, 13.53

U nás zvonili asi 4x, ale neotevřeli jsme, samí dospělí, co chtěli stejně jen panáka

Fuga

Fuga, 3. 4. 2018, 8.23

to je tedy opravdu šikula, že sám od sebe rozdělil na 3 díly, my nechodili, jen po babičkách

Eliška Kozlova, 3. 4. 2018, 9.19

Na to jak mi furt lateri, ze nemá Nikolku rád, tak na ni myslí, tj fajn

Lenička, 3. 4. 2018, 10.14

To tak bývá. Je to fajn

Mygara

Mygara, 3. 4. 2018, 7.00

já byla na návštěvě u bráchy a perfektně jsem si to tam užila

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů