XA Jak se bránit před klíšťaty!

zobrazeno 138×

Vloženo: 24. 5. 2021 21.48

Proč je důležité se chránit před klíšťaty a co na ně platí?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga

Fuga, 9. 12. 2022, 16.57

já mám velmi ozkoušený b-komplex repelent, zabírá jak nám tak dětem

Tenderka, 27. 5. 2022, 19.28

pouzivame naramky a ked najdem prisateho, pouzijem mydlo a tamponik

klíšťata naštěstí nikdo od nás nenosí,jen občas se stalo,že je někdo měl.a nejstarší syn chudák z něj dostal boriliozu,ale už to je fakt hodně dlouho.

Eliška Kozlova, 30. 6. 2021, 22.45

Difusil, Arpalit, Predátor ... Náramky, Teatree a jiné olejicky, naše klíšťata neodradí. Je to trochu Ruská ruleta, ještě se mi nestalo, že bych neměla za sezónu žádné klíště, ale většinou si všimnu brzo a rychle jej odstraním. Dětem také, vím že názory na odstranění se liší, ja to umím tamponkem (toaletakem, kapesníčkem) a mýdlem točit, vyklat, v přírodě to jde i vlhčeným ubrouskem. Umím to i pinzetou, ale většinou je to klíště tak malé, že jde těžko uchopit a spíš ho mackam ... Pes má Fotesto obojek za nás TOP.

mikjana, 20. 6. 2021, 20.22

S klíšťaty nemám vůbec zkušenosti, jen je občas vidím u sousedů u psa.

Teryk92, 17. 6. 2021, 14.39

Kleště už nikdy Na pohotovosti radili také vatový tampónek a mýdlo.

patricia077

patricia077, 1. 6. 2021, 18.06

Klíšťata mne v posledních letech dost ....upřímně za celý svůj život jsem žádné neměla, a to jsem byla v lese a v trávě a venku prostě jako doma, poprvé jsem měla klíště předloni a to jen ze zahrady, bohužel dcera je naprosto přitahuje, letos už jich měla několik nejen z lesa a můžeme dělat, co chceme, repelenty, bere b-komplex už měsíce, ten mi poradili v lékárně, že je fajn...očkovat zatím nechci, ale jakmile je v lese, v parku, ve vysoké trávě u potoka hned musíme dělat prohlídku

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů