Imunologické okno

zobrazeno 2529×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 12. 12. 2016 13.23

Chtěla bych zavést řeč na téma podávání nemléčných příkrmů z hlediska otevření imunologického okna, které je mezi 4-6 měs. života miminka, ne z důvodu nedostatku mléka (mateřského nebo umělého). Podle imunologů potřebují, pro podporu imunity miminka kolem 5 měsíce antigenní stimuly (trochu lepku, bílkoviny, ovoce a zeleniny), protože v tomto období si tělo na tyto látky nejlépe zvyká a je možné úplně předejít vzniku alergie na potraviny a vzniku alergie a astmatu jako takového. Podle laktační ligy to není potřeba a může to způsobit snížení laktace. Já začínala s příkrmy u prvního na 6 měs. u dcery koncem 4 měs. (byla přikrmovaná UM) a nejmladšímu je 5měs. a kousek a přemýšlím, že bych mu dala ochutnat něco jiného, ale k dávce MM, ne místo dávky MM. Co vy na to?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 10. 4. 2017, 8.34

já dávala jen ochutnat, stejně víc nechtěli a na rozvoj imunity to stačí

Sabaha, 23. 1. 2017, 13.47

Četla jsem,že imunoligické okno je špatně pochopená studie, kde se radí začít kolem 4. měsíce proto,že na západě maminky často kojí jen do 6. měsíce, tak aby se začalo přikrmovat ještě v době kojení a vyhnulo se tak alergiím. Jestli kojíte, tak bych začala, až na to bude připravené vaše dítě. Můj 7. měsíční syn nic kromě MM zatím nechce. Sem tam mu dám něco ochutnat. Zatím to vždy s nechutí vyplivnul:-))

Eliška Kozlova, 23. 1. 2017, 15.34

Také jsem na to koukala, hodně se názory odborníků různí. S prikrmy jsem začala na půl roce a týdnu, bohužel před pár dny dostal virózu (apatie, zvýšená teplota, teď rýma a kašel). Tak znovu jen kojim a s prikrmy začneme odznova Předtím ochutnal (ozuzlal) zeleninu, ovoce, piškot, chleba i rohlík, ale jen malinko.

Mirča a Vojta, 14. 1. 2017, 15.45

Vše záleží na dítěti. Já začala přikrmovat už od čtvrtého měsíce a to jsem měla dost mat.mléka a kojila jsem neustále, jen ho to dost nenasytilo Teď budem mít šest měsíců a už jíme skoro vše a k tomu stále kojím stejně jako před příkrmem. Malý je nadmíru spokojený a různé chutě ho mooc baví

Čertice, 13. 12. 2016, 14.44

Tak malému bude v pátek půl roku a zatím je jen kojený začnu někdy tenhle měsíc, ale jen tak aby ochutnal a uvidím. Starší syn, byl jen kojený do jednoho roku, protože nic jiného nechtěl a nemám pocit, že by byl nějak zanedbaný

gosa22, 12. 12. 2016, 21.28

Já u obou dětí začala v 6. měsíci...musí se sledovat, kdy je dítě připraveno, ne kdy to chce doktor, maminka nebo kdokoli jiný. Oba krásně jedli, zaváděla jsem jim vše, jak je třeba. A je fakt, že jakmile se rozjely příkrmy, kojení sláblo a už jsem to časem nerozchodila, ač jsem se snažila. Nejsem moc na brzké zavádění příkrmů, zejména ne u kojených dětí. Vše má svůj čas a dost mě štve, že se pořád studie mění - mám děti od sebe 2 roky a u syna radili pouze žloutek, u dcerky už klidně bílek do jednoho roku...tak si vyberte. Takže srdcem, řídit se instinktem (jak to asi dělaly mámy před stovky let, když neměly výzkumy) a hlavně přízpůsobit se dítěti. A vyloženě k MM kvůli alergiím atd. bych příkrm nedávala, víc si dítě získá z mlíčka od maminky, než z dnešních potravin.

Eliška Kozlova, 12. 12. 2016, 21.41

Hezké shrnutí, cítím to podobně, čím víc dětí mám tím víc jednám intuitivně, tabulky jsou opravdu na prd. Ono záleží potravina a potravina, dala jsem mu ochutnat mesicek jablka z našeho sadu a mrkev ze zahrádky, vlastně to jen olizl a myslím ze by si dal, ale zatím prikrmovat nemusím.

patricia077

patricia077, 13. 12. 2016, 17.42

Tak já dnes dala prckovi dýni rýží a padalo to do něj..chtěl ještě a ještě a když to nešlo dost rychle vřískal, kojení už mu nestačí, je sice pětiměsíční, ale má 9 kilo a já kojím furt ve dne v noci co hodinu...

Eliška Kozlova, 13. 12. 2016, 18.55

Ja teda vnoci kojim po 2,5 hod. Přes den je víc v pohodě, venku spí i 4hodiny. Tak nevím, zatím mu pravidelně nic nedávám i když kaši na dobrou noc mám koupenou, první prikrmy zavarene

patricia077

patricia077, 13. 12. 2016, 20.21

Jee 4hodiny super to ten muj spi venku max chvili kdyz se vozi..no a ty příkrmy taky nic moc ji ale prskne a je to vsude dnes i přes bryndák na body teplackach

gosa22, 13. 12. 2016, 20.39

Mnohdy je rozdíl vidět i po týdnu, takže klidně na Vánoce už může vykazovat chuť na něco jiného kašičky jsou taky fajn, jen pozor, nedávat těsně před spaní, zasycení na noc je pověra, obě moje děti spíš z toho bolelo bříško a často se budily...takže vždy dávám kaši tak hoďku před spánkem a cca 20 min před spánkem mlíčko

gosa22, 13. 12. 2016, 20.36

Určitě, to je přesně ono...tady jasné jedno z hlavních znamení, že je dítko připravené a není na co čekat. Přeji, ať baštíte krásně dál a dál

Eliška Kozlova, 13. 12. 2016, 22.37

To uz mám také vykoumane od starších sourozenců kaše kolem šesté, chvilku hraní, pak koupel a před spaním mlicko. Vidím sama na sobě jak me kaše nadyma

Mirča a Vojta, 14. 1. 2017, 19.08

Také jsem kojila co hodinu i v noci, ted dávám malému dopolední svačinku, oběd a večeři + kojení co tři hodiny máme pět a půl měsíců a přes 8 kilo, malý je spokojený a přes noc mi spí 5-7 hodin v kuse

patricia077

patricia077, 14. 1. 2017, 19.11

Tak tj super, já pořád kojím ve dne v noci co dvě hodiny a to má příkrmy a svačinky haha a je trochu starší..takže závidím

Adrianita, 12. 12. 2016, 21.08

Začínali jsme s příkrmy na konci 5.měsíce a postupně jsme zaváděli vše včetně lepku. Dcera se po ničem neosypala, do 1 roku byla z nějvětší části kojená, do 18 měsíce jsem kojila ještě celý den i noc, takže na laktaci se to neprojevilo. Z počátku měla dcera problém s mléčnými výrobky, po mléčné kaši a jogurtu se celá pozvracela. Dala jsem jí tedy pauzu a pak začínala s jogurty po lžičkách a postupně přidávala, naštěstí nemá žádnou alergii na laktózu ani na bílkovinu mléka.

vivianr, 12. 12. 2016, 20.57

Tak malej ochutnal všechno a pak se dopil mlékem. Sice to asi na mléce bylo znát, ale na léto ubral příkrmů a já se zas naplno rozkojila.

Leňulka, 12. 12. 2016, 20.18

To záleží na každé mamince, o tomhle jsem neslyšela, dcera má příkrmy od ukončeného 4měsíce, ze začátku pár lžiček a potom celé porce, teď má 10měsíců a jí skoro všechno a mléko má jen ráno. Ale já kojila jen 2,5měsíce. Kamarádka má dvě děti kojila a kojí, u staršího začala s jídlem až po doporučení dr po 6měsících a kluk dnes 3roky nechce skoro nic jíst, teď má holčičku 7měsíců a i když kojí tak jí začala dávat od 4měsíců a papá pěkně

gosa22, 12. 12. 2016, 21.32

Tady bych oponovala. Určitě nemá souvislost brzký začátek příkrmů s lepším jedlíkem - obě děti jsem začala přikrmovat v 6.měsích, oba krásně jedli. Kamarádka na doporučení doktorky začala kojeného synka přikrmovat v 5.měsících...problém, nejedl, všichni z toho byli nešťastní, tak jsem jí poradila, ať ho nechá 14 dní až tři týdny být, kojit a zkusí znovu a ejhle...klučina papká jak o život! Protože na to nebyl připravený a chuděra mamina ze strachu uposlecha doktorku, aniž by své dítě sledovala. Takže za mě příkrm tehdy, až je dítě připraveno.

Eliška Kozlova, 12. 12. 2016, 23.16

Ze zkušeností také myslím ze ne, záleží na konkretnim dítěti Nikolka mi jedla a i teď ji pěkně, sice jsem prikrmovala brzo, ale ona vyloženě chtěla. Zato Mates se upejpa dodnes a prikrmy nechtěl pořádně ani na 7měs. Jirik je půl na půl, ale jakmile jsem k němu přiblížila jablicko drapl po něm a mlaskal, jako bych ho tyrala hlady ale mlicko mu stačí pribira pěkně.

L.janicka.l

L.janicka.l, 12. 12. 2016, 23.29

Me kluk jak uvidi jist, pit spusti histericky rev a sape se na me, pritom je po jidle. Obcas jen kouka a slinta

L.janicka.l

L.janicka.l, 12. 12. 2016, 20.02

Tak o tom slysim poprve, ale dokud budu kojit a hlavne mu to bude stacit, prikrm davat nebudu. Pokud mi to nedoporuci doktorka

L.janicka.l

L.janicka.l, 12. 12. 2016, 19.55

Tak o tom slysim poprve, ale dokud budu kojit a hlavne mu to bude stacit, prikrm davat nebudu. Pokud mi to nedoporuci doktorka

Eliška Kozlova, 12. 12. 2016, 23.18

Me právě doktor řekl na 4měs, ze můžu začít s prikrmy, nebo můžu ještě počkat podle toho, jak to cítím, ale prý pribira hezky, tak nemám důvod to hrotit

L.janicka.l

L.janicka.l, 12. 12. 2016, 23.26

Ono prej ciste kojenemu diteti staci prikrm treba az v pul roce, kazdy rekne neco jineho, krmte jak uznate za vhodne, ale myslim ze pokud mu staci kojeni, tak proc mu davat neco jineho.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů