Dárcovství vajíček

zobrazeno 308×

Vložil(a): Kama, 9. 4. 2016 15.22

Holky,na facebooku je článek o dárcovství vajíček,a k němu plno komentářů s různými názory.Tak mě zajímá,co si o dárcovství vajíček nebo spermií myslíte vy?Jaký máte názor?Šly byste do toho?A šly byste do toho,aby se vám narodilo dítě z cizího vajíčka?

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Jamu, 9. 11. 2016, 21.57

Vajicka bych klidne darovala,ale bojim se te hormonalni pripravy a to je duvod,proc je asi darovat nebudu. Pokud bych odber nekdy resila a nejake vajicko by zbylo,tak bych je urcite poskytla dal. A pokud bych dite mit nemohla,tak bych za vajicko byla vdecna. I tak si tim ta zena projde a ta "cizi bunka" uz nic nezmeni.Rodice jsou ti,co venuji lasku a peci,nikoliv bunku.

Lusesita25, 10. 10. 2016, 17.20

Pokud by to neslo jinak tak bych urcite na umele oplodneni s vajickem od darkyne urcite sla. Ale ja sama bych na darovani vajicek rozhodne nesla.

Leňulka, 27. 9. 2016, 18.39

Je to jen velmi výnosný byznys pro centra asistované reprodukce. Chápu, že jsou páry, které to potřebují ale to hnus na neštěstí centra vydělávají. Třeba centrum kam jsem já chodila (na IUI) nabízelo dárkyni 16-25tis za několik vajíček a příjemkyně za jedno jediné vajíčko zaplatí 85tis, je to hnus.

Jamu, 9. 11. 2016, 21.59

Tak ja chapu,ze to zmrazeni a vsechny ty testy neco stoji,ale urcite ne tolik:(

Leňulka, 9. 11. 2016, 23.12

vyšetření a testy jsou hrazeny pojišťovnou, lidé si platí jen to co je nadrámec (léky,zmrazení, rozmrazení, pomůcky apod.) a to je počítáno v tisícikorunách, ale rozhodně to všechno nedá takovou sumu.

Zuzi, 15. 9. 2016, 21.35

Sama nevím ...je to hrozně citlivé a ožehavé téma...být na straně dárkyně - možná bych darovala, ale nejdřív bych si to hodně nastudovala a co jsem pročetla komentáře níže zřejmě bych od dárcovství odstoupila (geny, apod.) no a na té druhé straně, vědět, že nemohu mít dítě, spíše bych se přiklánila k adopci, ale snažila bych se opravdu o miminko do péče...ovšem to říkám teď jako máma dvou dětí...být bezdětná a zoufálá...nevím, nevím...stejně mi smysl napovídá adopce, než vzít vajíčka...

k.o.r.i.n.e.k, 3. 8. 2016, 16.37

Já bych nedarovala, jelikož mi nepřijde dobře aby se geny takto míchaly. Je přece i varianta adopce.

kamila.336, 14. 7. 2016, 13.02

ja byla jako mladsi darovat vajicka na klinice stellart

Jamu, 9. 11. 2016, 22.01

A diky tomu byl nekdo z takoveho cinu asi strasne stastny:)

tehuzu.jitka, 14. 5. 2016, 21.31

nešla bych

Anna K., 3. 5. 2016, 8.06

Taky bych nedarovala ani bych nepřijala, je to manipulace s lidskými geny, hraní si na Boha. Četla jsem o tom teď nějaké studie a dítě, které je počato z jiného vajíčka a vloženo po připadě do vaší dělohy získává geny od 3 různých lidi ! Chaos!! Navíc když to takhle půjde dál zachvili aby si naše děti při randění nejdřív zkontrolovaly jestli nejsou příbuzní... Je to složité téma a třeba teď tvrdím že ne, ale v zoufalství člověk přistoupí na spoustu věcí ...

Jamu, 9. 11. 2016, 22.02

Je pravda,ze pak opravdu nemuzou vedet,zda nejsou pribuzni.Nad tim jsem ani nepremyslela,ale mate pravdu!

BonnieParker, 30. 4. 2016, 10.13

Vzhledem k obrovské hormonální zátěži bych nešla ani do darování vajíčka ani do umělého oplodnění. V těhotenství jsem ležela na jipce na interním oddělení a dovezli paní, která byla na umělém oplodnění. Několik dnů ji dávali dohromady z toho hormonalniho mixu bylo její tělo úplně vedle.

Jamu, 9. 11. 2016, 22.04

Ano ano,s tema hormonama neni dobre manipulovat.Tam totiz taky nikdo poradne nevi,jak to telo bude do budoucna reagovat.

Zuzka Čtvrtečková, 12. 4. 2016, 17.28

Těžké téma. Něco jiného pociťuje člověk, který děti má a ten, který je mít nemůže. Mám kamarádku, která mít děti nemůže a nevadí jí to. Nikdy je nechtěla, má ráda svůj život takový, jaký je a zcela ji naplňují jiné věci. A mám kamarádku, která měla problém otěhotnět (po dlouhé době se zadařilo) - pro ni by život bez dítěte byl neúplný, téměř beze smyslu. Skoro jsem ji sama nepoznávala. Bylo by i něco jiného pomoct tím někomu, koho znám, než jít jen tak.

Jamu, 9. 11. 2016, 22.05

Presne tqk,kdyz clovek mit dite muze,premysli jinak,nez ten co se roky snazi...

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight