Ječné zrno

zobrazeno 2701×

Vložil(a): Leňulka, 10. 7. 2018 7.52

Má někdo zkušenost s ječným zrnem u dětí? Dceři se dělá opakovaně na jednom místě a dr nás teď poslala na oční, možná to prý bude třeba řešit chirurgicky. Má s tímto zákrokem někdo zkušenost? Jak dlouho zákrok trvá, jak se dělá, musí se do nemocnice? jak to potom vypadá? V pátek odjíždíme na dovolenou tak mám hrůzu aby to oční nechtěla dělat hned, jestli by stačili zatím jen nějaké kapky nebo mast a zákrok až po dovolené? Děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

JanaH, 11. 7. 2018, 22.52

Byla jsem na vyřezání ječného zrna s mladším synem. Udělalo se mu před Vánoci, pak zmizelo a po 14 dnech se objevilo zase a ne a ne zmizet. Trvalo to snad víc než měsíc, co jsme mazali různými mastičkami, zkoušeli homeopatika a kde co jiného, ale nic nepomáhalo. Až pak nám dal oční žádanku na zákrok do nemocnice (do té doby sám říkal, že by řezání viděl až jako poslední možnost). Probíhá to (nebo alespoň u nás) v celkové narkóze. Pár dní před zákrokem jsme se byli v nemocnici domluvit s anesteziologem. V den operace nás ráno přijali do nemocnice, byla vizita, malému dali vypít nějaký oblbovák a po nějaké době jsme jeli k operačnímu sálu. Domluvila jsem se, že chci být s ním na sále, než usne (není to standard, je potřeba si o to říct, pokud tam chcete být) a pak jsem šla čekat ven, při probouzení jsem byla už zase s ním. Samotný zákrok trval tak půl hodiny, pak jsme byli asi 2-3 hodiny na pokoji a odpoledne nás propustili domů.

Cherrynka, 11. 7. 2018, 9.59

Já jsem ho píchla jehlou a pak vymáčkla tyčinkou do uší. Musí se ale počkat, až uzraje. POznáš to tak, že bolí a svědí

Fuga

Fuga, 11. 7. 2018, 5.46

záleží, jestli se opravdu udělá celé ječné zrno, nebo je to vždy jen náběh, u toho náběhu se vystačí s kapkami apod, to pravé zrno u toho je opravdu už na zvážení tomu pomoci, protože prasknout může kdykoliv

Lenourecek, 10. 7. 2018, 22.16

Od té doby, co kojím ho mám docela často. Vždycky samo zmizelo

Aliisha

Aliisha, 10. 7. 2018, 20.57

Vyřízne a je to. Počkej po dovče. Žádný náročný zákrok to nebude

Cherrynka, 11. 7. 2018, 9.59

Já to po uzrání vypíchla jehlo jde to krásně a vše ok

Mygara

Mygara, 10. 7. 2018, 20.28

já ho mívala, ale asi nikdy se vyloženě do stavu ječného zrna nedostalo a to docela často, ale na řezání nikdy nedošlo

Katka

Katka, 10. 7. 2018, 14.59

Mívala jsem to na základce často, ale nikdy jsem s tím u doktora nebyla. To samo časem praskne a zmizí.

Leňulka, 10. 7. 2018, 16.09

jj to jo, vždycky jí to zmizne ale pak se to zase objeví, má to během necelých 3 měsíců už po 3tí

Katka

Katka, 10. 7. 2018, 18.00

Jo já to taky měla furt. To přejde než se vdá 😉

Adrianita, 10. 7. 2018, 14.28

Dcerce se občas jecne zrno objeví, naposled i na spodním víčku. Někdy, když to bylo větší jsme měli kapky a výplach oči, na noc mast. Jinak se to snažím řešit doma. Oplachy z hermankoveho nebo černého čaje, mýt šetrným mýdlem, masírovat oči jakoby na Číňana. Jinak se snažit mechanicky odstranit - nahřát horkou vodou a třít ručníkem.

Leňulka, 10. 7. 2018, 16.10

no má to zevnitř to nevím jak bych to dělala

Adrianita, 10. 7. 2018, 17.16

A jen zevnitř? Dcerka vždy má drobnou červenou tečku zevnitř, ale vždy i zvenku , tak to dělám jen vně.

Leňulka, 10. 7. 2018, 23.40

no venku má taky bouly a jen červenou ale vevnitř to má větší a žlutý, říkala dr, že to je zánět teda už hodně ale napsala antibiotickou mast tak snad to pomůže

Evanessa, 10. 7. 2018, 14.15

S tím jsme se zatím nesetkali, ale co zkusit napsat ještě sem do pediatrické poradny : https://www.promaminky.cz/poradny/pediatricka-poradna-8

Gabill, 10. 7. 2018, 14.13

To snáď nebude treba tak akútne riešiť. Určite lekárke povedz, že idete na dovolenku...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů