Akce pro děti a na nich nemocné děti

zobrazeno 523×

Vložil(a): Estrela113, 15. 2. 2015 21.47

Dneska jsme byli na karnevalu. Naprosto rozčílená jsem šla domů, protože některé maminky na akce, kde je velké množství zdravých děti, klidně vezmou své nemocné dítě a ještě se člověku do očí přiznají, že jejich dítě je nemocné, v noci mělo horečku, bere antibiotika, ale nechtěli ho o tuto příležitost ochudit. Opravdu nevím, zda se některé maminky docela pomátly nebo je to můj problém, že na takové akce vůbec chodím. Také byste vzaly nemocné dítě na společenskou akci?

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 7. 12. 2016, 22.47

Také znám takové rodiče a bohužel s tím člověk nic neudělá

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.28

pokud dítě bere atb tak ne. Ale pokud má kašel z alergie tak klidně. a to se někdy špatně rozlišuje

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 16.56

Tohle je věčné téma, stačí se podívat do školky

Zuzi, 8. 6. 2015, 21.51

Rozhodně NE! Pokud dítě zobe ATB, má být v klidu a vyhýbat se kontaktu dětí! Nejenže může být ještě bacilonosič,a le ATB oslabují jinou část naší zdravé imunity a může si k nemoci přibrat i něco dalšího... Nechápu....Ještě dokáži pochopit rýmu, to ani za nemoc nepovažuji, ale jakmile je teplota nebo jiný jev co značí nemoc...je to pouze sobeckost k ostatním. A přesně takhle vznikají epidemie...slovo karanténa asi neznají...

mtina, 4. 3. 2015, 10.46

Pokud má dítě antibiotika a horečku tak patří do postele, některé mámy by měly mít trošku víc rozumu... Pokud má dítě trošku rýmu (nemyslím velkou, zelenou) tak ho klidně vezmu

ivka1981, 19. 2. 2015, 1.26

S tímto také nesouhlasím. Myslím si, že pokud je dítě nemocné, nebudu ho za každou cenu tahat někam na akci - jednatk si to v době nemoci ani neužije a jednak bude nemoc roznášet dál. Chytli jsme takto pořádné nachlazení,když jedna maminka opravdu nechtěla svému dítěti upřít návštěvu mateřského centra.

Jana V., 18. 2. 2015, 13.08

Někteří rodiče opravdu nemají rozum! Vždyť i ten nemocný prcek si to nemohl ani náhodou užít a to nemluvím o totální nezodpovědnosti vůči okolí

JanaH, 18. 2. 2015, 2.51

Taky to nechápu a přijde mi to od maminek dost nezodpovědné. Chápu sice, že se dítko mohlo na akci moc těšit a doma už je třeba protivné, ale když je nemocné, tak prostě bude doma a léčit se a ne ještě nosit bacily mezi další děti. Stačí, že když máte doma víc dětí, tak si to obvykle předají mezi sebou, ač se snažíte sebevíc, aby to od sebe nechytly.

elis510, 17. 2. 2015, 11.13

Takto u nás minulý rok řádily zápaly plic.. tak jsem preventivně s dítkem nešla na karneval.. bále jsem se...že by tam k něčemu přišel a za to by nám to nestálo. Letos jsme chytli chřipku všichni v rodině... malý se z toho díky zázvoru a citronu dostal rychle.. já už jsem také celkem fit.. ale přesto ještě vyčkávám..a na nějakou akci vyrazíme až bude chřipková vlna za námi....

Estrela113, 17. 2. 2015, 21.48

Zápaly plic? To chápu, to bychom taky nikam nešli, pokud by tady řádily zápaly plic. Nám se díky Bohu chřipka vyhla, ale syn preventivně do školky nechodí a čekáme, až epiemie opadne.

Jana N., 16. 2. 2015, 16.56

Tak na toto téma se rozčiluji každý měsíc ve školce. Máme průměr 8 dní v měsíci. Vždycky si ho doma zaléčím a malý jde do školky a za tři dny mi tu rýmu nebo kašel přinese znovu. To že matka potřebuje do práce, nepovažuji za omluvu, aby dítě chodilo do školky opakovaně s infekční zelenou rýmou. Jednak i to samo dítě se vlastně nikdy pořádně neuzdraví (znám pár takových případů, kdy to dítě přechází z choroby do choroby a chodí u toho většinou do školky) a ještě to odnášejí ostatní děti. Ale s tím se asi budu muset smířit, když chci mít dítě ve státní školce. A doufat, že se tento rok ve školce promoří nemocemi a příští rok bude lepší.

Estrela113, 16. 2. 2015, 17.15

Náš průměr ve školce je ještě menší A opakovaně to dělají ti stejní rodiče ... a co je horší, jedna z mamin je doma s mladším dítětem, takže nemá žádnou výmluvu typu práce a její syn chodí do školky s antibiotiky ... nechápu, že školka nedokáže zákonně zasáhnout, případně povolat sociálku na pomoc.

Christie

Christie, 17. 2. 2015, 21.40

Toto je už ale skutečně vrchol a souhlasím s Vámi. Přeci pokud je matka s mladším dítkem doma, co jí brání v tom, postarat se o to druhé nemocné, aby se pořádně doléčilo. To už není jen nezodpovědnost, ale také pohodlnost.

JanaH, 18. 2. 2015, 2.57

Bohužel je to tak. Stačí pár takových rodičů a ostatní, které by ani nenapadlo nemocné dítě někam poslat, mají prostě smůlu A ta maminka, o které píšete, musí být blázen, to přece není normální. Jak píše Christie, to už není jen nezodpovědnost, ale i opravdová pohodlnost.

mtina, 4. 3. 2015, 10.49

S antibiotiky do školky? to je strašné, chudák dítko, asi bych si promluvila s učitelkou že takové děti by neměly brát, chudák malý patří spíš do postýlky

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight