Kampylobakterie

zobrazeno 502×

Vložil(a): kamca80, 20. 6. 2016 15.35

Dnes jsem měla telefon z hygieny, že naše 4,5letá dcera má kampylobakterii. Hodně mě o ní povykládala právě velmi příjemná a hlavně lidská paní, pak jsme ještě šly k dr, kde nám měla říct dál co a jak, no po pravdě, dnes nás opravdu odbyla, i když jsem na ni měla nachystáno asi milion otázek :-) odpěděla mi jen asi na tři a už mi zavírala dveře před nosem, protože prostě měla dnes plno. Co mě překvapilo, tak že musíme další výtěr, až za měsíc a pul, že má držet dietu. Máte někdo s touto bakterií taky zkušenosti u dětí? Bude léto, co dovolená, co koupaní? Do kolektivu můžeme, není to nakažlivé jako takhle, dá se nakazit pouze přes stolici. Paní z hygieny mi řekla, že se nemá koupat s mladším v jedné vaně, dobře chápu, ale když jim napustím bazén v létě tak???? Budu vděčná, za každou dobrou radu a zkušenost, moc děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga

Fuga, 9. 12. 2016, 9.53

tak jsem googlila, že přenos z člověka na člověka je vzácný, spíše je to z půdy (špatně omytá zelenina) a vody.

Topik2, 15. 8. 2016, 18.03

Teď to prodělala známe dcera...řekli ji to samé co tu píšou ostatní....dodržovat hygienu žádné společne koupání...prý je ta bakterie z ovoce,zeleniny,zvirat a z nakažené vody

kamca80, 24. 6. 2016, 13.22

Včera jsem si zašla ke svému dr i já, protože mám nějaké problémy, výsledky budou až v pondělí ale už včera mi dal raději atb, prý to řeší raději razantněji, že bakterie bude dřív z těla pryč, dcera tedy atb nemá. Ptala jsem se na omezení, krom tedy dieta, což jjemi jasné a prý žádné není. Hlavně hygiena, koupat že se můžeme i ve veřejném bazene, ze ten chlór okamžitě ničí případně bakterie.

Estrela113, 20. 6. 2016, 19.01

Určitě by se neměla koupat s ostatními dětmi ani v bazéně. Chlor by sice měl bakterie zničit, ale přece jenom bych se bála.

petrao, 20. 6. 2016, 18.07

Tak léto si stihne užít i za měsíc, hlavně aby byla v pořádku...

snany, 20. 6. 2016, 16.24

Teorii znám ze školy, mám vystudovanou hygienu na VŠ. Vylučuje se stolicí, proto je třeba dodržovat hygienu rukou, tj. po použití toalety ruce důkladně umýt. Teoreticky může dojít k přenosu i při koupání, pokud by dcera měla špinavý zadek a mladší se napila vody. Takže bych preventivně i společné koupání v bazénu vynechala.

dasza, 20. 6. 2016, 15.52

Ma ji kde kdo a nevi o ni..loupat by se nemela v bazenecj Vytery sou vzdy po mesiich.a dieta je jasna.trochu dietneji..ja ji mela 2x a jednou sem skoncila az ve spitale.jak sem byla ko.podruhe uz jen klasika.jen na koupaky sem nechodila.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight