Kampylobakterie

zobrazeno 14247×

Vložil(a): kamca80, 20. 6. 2016 15.35

Dnes jsem měla telefon z hygieny, že naše 4,5letá dcera má kampylobakterii. Hodně mě o ní povykládala právě velmi příjemná a hlavně lidská paní, pak jsme ještě šly k dr, kde nám měla říct dál co a jak, no po pravdě, dnes nás opravdu odbyla, i když jsem na ni měla nachystáno asi milion otázek :-) odpěděla mi jen asi na tři a už mi zavírala dveře před nosem, protože prostě měla dnes plno. Co mě překvapilo, tak že musíme další výtěr, až za měsíc a pul, že má držet dietu. Máte někdo s touto bakterií taky zkušenosti u dětí? Bude léto, co dovolená, co koupaní? Do kolektivu můžeme, není to nakažlivé jako takhle, dá se nakazit pouze přes stolici. Paní z hygieny mi řekla, že se nemá koupat s mladším v jedné vaně, dobře chápu, ale když jim napustím bazén v létě tak???? Budu vděčná, za každou dobrou radu a zkušenost, moc děkuji

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 6. 9. 2018, 8.00

este som o to mnepocula, ale na vsetky bakterie by som skusila koloidne striebro, je to silnejsie ako vsetky antibiotika dokopy

Mygara

Mygara, 7. 12. 2017, 18.43

já jen vím, že existuje

jitkamety

jitkamety, 23. 7. 2017, 13.11

O takove bakterii jsem neslysela..o co jde?

kamca80, 8. 12. 2017, 9.04

bakterie se přenáší kapénkou, může se chytnou hlavně z kuřeního masa, ale i třeba z melounu (když se neomyje ten obal a šáhne se na vnitřek pak) nebo z koťátek se přenásí, za tu dobu co jsme ji měli, tak sem se setkala v okolí už se spoustou případů. Ono je to hned. Tváří se to jako průjem, může být teplota, zvracení, pozná se to z odběrů

Fuga

Fuga, 9. 12. 2016, 9.53

tak jsem googlila, že přenos z člověka na člověka je vzácný, spíše je to z půdy (špatně omytá zelenina) a vody.

Topik2, 15. 8. 2016, 18.03

Teď to prodělala známe dcera...řekli ji to samé co tu píšou ostatní....dodržovat hygienu žádné společne koupání...prý je ta bakterie z ovoce,zeleniny,zvirat a z nakažené vody

kamca80, 24. 6. 2016, 13.22

Včera jsem si zašla ke svému dr i já, protože mám nějaké problémy, výsledky budou až v pondělí ale už včera mi dal raději atb, prý to řeší raději razantněji, že bakterie bude dřív z těla pryč, dcera tedy atb nemá. Ptala jsem se na omezení, krom tedy dieta, což jjemi jasné a prý žádné není. Hlavně hygiena, koupat že se můžeme i ve veřejném bazene, ze ten chlór okamžitě ničí případně bakterie.

Estrela113, 20. 6. 2016, 19.01

Určitě by se neměla koupat s ostatními dětmi ani v bazéně. Chlor by sice měl bakterie zničit, ale přece jenom bych se bála.

Petra Önder (petrao)

petrao, 20. 6. 2016, 18.07

Tak léto si stihne užít i za měsíc, hlavně aby byla v pořádku...

snany, 20. 6. 2016, 16.24

Teorii znám ze školy, mám vystudovanou hygienu na VŠ. Vylučuje se stolicí, proto je třeba dodržovat hygienu rukou, tj. po použití toalety ruce důkladně umýt. Teoreticky může dojít k přenosu i při koupání, pokud by dcera měla špinavý zadek a mladší se napila vody. Takže bych preventivně i společné koupání v bazénu vynechala.

dasza, 20. 6. 2016, 15.52

Ma ji kde kdo a nevi o ni..loupat by se nemela v bazenecj Vytery sou vzdy po mesiich.a dieta je jasna.trochu dietneji..ja ji mela 2x a jednou sem skoncila az ve spitale.jak sem byla ko.podruhe uz jen klasika.jen na koupaky sem nechodila.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů