Pravděpodobně mě čeká předčasný porod

zobrazeno 10347×

Vložil(a): Týna, 17. 11. 2014 21.02

Ahoj maminky, jsem ve 30tt a mám cervix score 4. Minulý týden mě chtěl můj doktor nechat už hospitalizovat kvůli riziku předčasného porodu. Protože mám doma malou dcerku, neumím si představit být třeba měsíc (nebo i víc) v nemocnici.. Prosím, máte s tím někdo zkušenost? Rodila jste některá takhle předčasně? Je CS 4 v tomto týdnu opravdu tak špatný výsledek? Předem díky za vaše zkušenosti.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Letissie, 26. 2. 2021, 11.56

Mně pomohlo moc a od 7. měsíce jsem bez něj nemohla fungovat. Jediný problém jsem měla s formou toho magnézka, takže jsem si místo pilulek objednala takový "nápoj" a super.

Jarmilka, 27. 2. 2021, 19.43

To je zajímavé. Mají ho normálně v lékárně ? Taky bych radši nápoj než prášky

Jarmilka, 24. 2. 2021, 21.10

Pomohlo některé z vás užívání magnézia při tvrdnutí bříška ?

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 18.56

ono to ne vždy odpovídá, spoustu kamarádek takto strašili doktoři a rodili v termínu

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 12.02

kolegyně měla také špatný nález na čípku a rodila v 38. týdnu, ne vždy to koreluje

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.03

Každá z nás to má bohužel jinak, může ale nemusí to znamenat předčasný porod

Lusesita25, 10. 10. 2016, 20.43

Můžeš a nemusíš rodit předčasně. Kamarádka to měla stejně a nakonec rodila v termínu. Ale jak se říká každý to má jinak

irenka123, 21. 7. 2015, 15.28

Jedná se o příspěvek staršího data, ale pro ostatní budoucí maminky, které to budou číst. Předčasný porod již ve 30 týdnu bych za žádnou cenu neriskovala. Od 30 týdne do 35 se vyvíjejí orgány, plíce třeba až ve 34. Předčasně narozená miminka jsou dopována kortikoidy (pro dozrání orgánů), což může zanechat své následky. Opravdu neriskovat!!! Jedná se o dávky, které těžko snáší i dospělý člověk. Pokud, má žena vyšší CS a za každou cenu chce zůstat doma, na svou vlastní zodpovědnost. Doporučuji to pečlivě probrat s lékařem. Je důležité mít přísný klidový režim, při kterém si žena v tom nejlepším případě bude snímat kontinuálně děložní kontrakce http://www.prencare.cz/ispp-prencare-pomaha.php ! Co se týče cervix skóre (kritické hodnoty): týden 28 - 3 týden 31 - 4 týden 33 - 5

Lenkavap, 24. 11. 2014, 13.47

Já šla na sekci a měla jsem v papírech číslo 6...asi dva měsíce jsem to tak měla, ale byla jsem na rizikovým kvůli jiným problémům. Ale nemohla jsem ležet, nebyla v okolí ani babička, zrovna jsme stavěli domeček a nakonec jsem to zvládla. Doma už tříletá dcerka, ani ležet prostě nešlo...Dcera zdravá naštěstí, také jsem byla týden v nemocnici kvůli tvrdnutí břicha, velmi těžké bylo střídat hlídání pro první dcerku. Pak málo plodové vody, trochu krvácení. A přes to vše je druhá dcera mnohem větší živel, který není ani tak moc nemocný jako první dcera, kdy vše bylo v pořádku. Jen teda byla maličká(první dcerka), nesla jsem ji z porodnice a měla 2770g a 46cm. Bála se lidí, je to nerváček doteď...Odpočívat zkuste co nejvíc a nepřipouštět si to a pokud se vám něco nebude zdát, raději k dr zbytečně, než později!

Estrela113, 21. 11. 2014, 20.56

Já bych poslechla doktory a opravu se šetřila, odpočívala, zapojila veškerou rodinu. Rodila jsem syna ve 34+6tt, měl 2,8 kg, v inkubátoru byl jen jednu noc, jinak byl se mnou, ale jako předčasně narozený měl problémy. Žloutenka, byl spavý, nechtěl se kojit, nepřibýval na váze, k tomu nesestouplé varlátka, jeho motorický vývoj nebyl úplně ideální, takže jsme cvičili. Je pravdou, že se v roce pěkně srovnal s vrstevníky, měli jsme štěstí, byl "macek" a ve výsledku se dobře adaptoval. Ale za ty problémy to nestojí. A to nemluvím o matce, jejiž organismus není na porod připraven, nespouští se laktace, k tomu psychika a výčitky ... dcera byla na čas, tak ten rozdíl vidím. Rozhodně, pokud máš možnost, udělej pro co nejpozdější porod maximum.

Katka

Katka, 21. 11. 2014, 10.49

taky mě hrozil předčasný porod, nakonec byl vyvolávaný, mě pomohlo hodně odpočinku a hořčík

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů