Rozvíjíme děti pohádkou

zobrazeno 658×

Vložil(a): Christie, 12. 3. 2015 22.00

Maminky, březen je měsíc knihy a co by to bylo, kdybychom se na na knížky, zejména pro naše nejmenší, nezaměřily. Jste s dětmi milovníky pohádek? Čtete si pravidelně pohádkové příběhy? Které jsou vaše oblíbené, k nimž se s dětmi pravidelně ráda vracíte? Já čtu dceři pohádky pravidelně cca už 18 m a musím říct, že se z toho stal každodenní rituál. Baví ji to. Aktuálně u nás frčí Červená Karukulka, Tři malá prasátka, Dášenka, Chaloupka pod sněhem, Pejsek a kočička, ale i kniha říkadel atd.....

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 8. 12. 2016, 20.23

Já se synem čtu každý den ale zatím spíše leporela, jelikož ty klasické knížky chce trhat

Fuga, 21. 11. 2016, 10.01

unás také pravidelně čteme před spaním. Ještě že jsou knihovny. A u nás mají i leporela pro děti

Minnie, 22. 3. 2016, 13.57

My čteme od roku říkadla, od dvou let pohádky. Dcera má nejradši pohádkové knížky kde je Budulínek, Perníková chaloupka atd, pak Pejska a kočičku, Včelí medvídky, knížky o Krtečkovi a Zapomnětlivého Punťu

dáša, 5. 2. 2016, 19.55

Syn má od 2 let nejraději, když večer vyprávím a vymýšlím si na téma co vymyslí. Rád tam figuruje jinak má rád o Budulínkovi, O řepě, O třech prasátkách, O koblížkovi. Pak miluje knihy s otvíracími okénky. Chystáme se teď do knihovny, tak se těším co vybereme.

DenisaC, 16. 12. 2015, 23.57

Já u čtení vždycky usínám jako první

mckvak, 19. 6. 2015, 10.04

Mala ma dva mesice a kdyz ji ctu jednoduche rikanky nebo kratke pohadky uplne fascinovane posloucha a kouka mi na pusu.

Linzzy, 13. 3. 2015, 20.55

U nás čteme pohádky denodenně, povětšinou klasické české, syn (3 roky) si vždy před spaním vybírá sám, má rád včelí medvídky, rákosníčka, křemílka a vochomůrku, pejska a kočičku a teď nově čteme Starohradské pohádky, jsou mu sice jen tři,a le večer bez pohádky si neumíme přeedstavit, čteme od roka a půl každý večer

Alexandra, 16. 3. 2015, 10.49

Krása, tai by to mělo být.. I Vy nakoukněte do nové kategorie Zábava, kterou spustíme v tomto týdnu

Lenka B.-763, 13. 3. 2015, 13.17

Leonka má 3,8 roku a čteme prakticky od narození.Nejdříve ji hodně bavila říkadla.Teď jsme u klasických pohádek jako je Červená Karkulka,Perníková chaloupka atd....Ale má ráda i příběhy o zvířátkách.Chodíme i do knihovny a vždy si odneseme nějakou novou knížečku:-)

Alexandra, 16. 3. 2015, 10.46

Už tento týden spustíme novou kategorii Zábava, kde si přijdete na své

Katka, 13. 3. 2015, 9.44

Dceři jsem četla už v těhotenství. Její neoblíbenější knížka cca do 6 let byla Velká kniha pro malé děti. Pohádky o pejskovi a kočičce uměla v necelých 4 letech nazpamět slovo od slova. Syn do 3,5 roku preferoval jen leporela s autama a s vlaky. Teď si oblíbil knihy 365 pohádek na dobrou noc a Zlatou knihu pohádek z celého světa. Pravidelně čteme dětem před spaním 20-30 min a i v průběhu dne. Dcera je nyní v první třídě, takže večer chvilku čte ona mě a zase já jí. S oběma dětmi chodím od 2-2,5 roku do knihovny a vždycky si odneseme alespoň 5 knížek, které máme do týdne přečtené a jdeme znovu.

Alexandra, 16. 3. 2015, 10.48

Katko, v tomto týdnu spustíme novou kategorii Zábava. Mohla by se Vám líbit

Estrela113, 13. 3. 2015, 8.20

Já dětem čtu říkanky, krátké pohádky, příběhy už snad od narození. Ještě když byl Martin miminko a já měla víc času, tak jsem mu na hlas četla, resp. četla jsem svou literaturu nahlas a on na mě koukal a poslouchal. I v angličtině Ale také jsme četli knížky pro něj. Pohádky u něj moc velký úspěch dřív neměly, četli jsme příběhy ze statku o traktorech a sekačkách a zvířátech. Pak čteme bajky o zvířátkách a máme knížku o Slepičce a kohoutkovi asi s 60 příběhy. Tu už také máme přečtenou. A až teď ve 3,5 letech přišel na chuť pohádkám, nejoblíbenější je červená karkulka, Budulínek, Smolíček a Kůzlátka. Ty mu ale povídám z hlavy, jelikož takovou knihu doma nemáme. Ale vždycky chce ještě přídavek povídek ze statku čteme denně, vždy před spaním, a i během dne, když chci, aby si odpočinuli, chvíli seděli a nelítali.

Alexandra, 16. 3. 2015, 10.47

I pro Vás bude určitě kategorie Zábava fajn

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight