Trvalý, přechodný pobyt

zobrazeno 2915×

Vložil(a): Cherrynka, 23. 6. 2019 16.11

Ahoj, budu se stěhovat a chci se zeptat, jestli můžu mít na občance napsán zároveň trvalý a přechodný pobyt? Trvalý chci mít u sebe v novém a přechodné, kde zatím bydlím teď. Nechci všude všechno měnit, všechny ty slevové karty, výpisy, atd... Když mi třeba přijde něc na adresu přechodného bydliště, mohu si to na poště taky vyzvedout, když budu mít trvalý pobyt napsán jinak? Díky :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga

Fuga, 1. 7. 2019, 16.07

Tak to se sama divím, že to na poště divím, ale je to super

snany, 27. 6. 2019, 6.58

Status přechodný pobyt je znovu možný, tím, že se dá zapsat do OP? Vím, že jsem to před pár lety řešila. Já bych osobně raději vše změnila, obzvlášt pokud se stěhuješ do vlastního a plánuješ tam pár let zůstat. To je můj názor.

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.16

Ano, to tak chci. Já totiž nechci všude měnit adresu. Chci to tak, že bych nechala vše jak je, aby mi vše chdilo na starou adresu k mámě a jiné balíky atd bych už dávala s mým trvalým bydlištěm. Já mám toho tolik na tuto adresu, že se mi to měnit nechce

Žofinka

Žofinka, 27. 6. 2019, 6.26

Já jsem žila v tom, že přechodný do op napsat nejde

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.17

Jak čtu, tak asi ne, ale nějaký papír bych měla dostat, že pošta a balíky mi můžou chodit na obě adresy ne?

L.janicka.l

L.janicka.l, 23. 6. 2019, 20.55

Ja to nijak neresila, u banky jsem si zmenila korespondencni adresu s tim ze az budu mit novou obcanku dolozim. Pobyt jsem zmenila po pul roce, pak nahlasila na uradech. Stejne jsem jezdila sem a tam, tak mi je jedno, kde mam adresu

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.17

Mě je to taky jedno, kde mám adresu,a le mě jde o to, když mi přijde balík k mámě, aby mi ho pak dali, když bude adresa jiná

L.janicka.l

L.janicka.l, 8. 7. 2019, 15.04

Zalezi na domluve a personalu

Teryk92, 23. 6. 2019, 20.02

Sestra má také trvalé a přechodné bydliště. Ale v občance to myslím nemá vůbec.

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.18

A když ji přijde složenka či balík, dají jí to normálně?

patricia077

patricia077, 23. 6. 2019, 18.50

Už vše bylo řečeno jen bacha až budeš uvádět korespondenční adresu tak často některé úřady neakceptují a pošlou stejně na trvalé například z katastru z města atd mi dopisy chodí automaticky na trvalé i když jsem zadala korespondenční a dokonce tam volala

Furciferka

Furciferka, 23. 6. 2019, 22.42

Tak urady ti na korespondencni adresu kaslou. Pro ne je zavazne trvale bydliste. "Korespondencni adresa" uredne vlastne ani neexistuje. To muzes pouzit u banky, telefonniho operatora nebo kdyz si meco objednas, ale vse uredni musi jit na trvale bydliste. Od toho to trvale bydliste je.

Leňulka, 24. 6. 2019, 7.16

Tak když jsem vyřizovala rodičák, potom přechod na zdr. pojišťovnu, i OSSZ tak neměli problém a všechny dopisy ohledně těhle věcí mi chodili na korespondenční adresu

patricia077

patricia077, 24. 6. 2019, 8.25

Jo podle mne je to zase o ochotě a lidech ne závazné pro všechny

patricia077

patricia077, 24. 6. 2019, 18.09

To jsi měla fajn já radši časem změnila to trvale bohužel po svatbě k manželovi na původní bydliště takže mne čeká ještě změna na adresu kde skutečně teď žijeme

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.20

Je to fakt o lidech. Někdy se setkávám s mrchama, někdy fakt s milýma lidma

patricia077

patricia077, 24. 6. 2019, 8.24

Jo jenže když je sto km například musíš přeposílat nebo si zařídit na poště přeposílání ale to jsem dělala jen v rámci města

Leňulka, 24. 6. 2019, 18.04

tak nic takového jsem zařizovat nemusela na poště, prostě jsem na úřadě nahlásila kam posílat dopisy a bylo to. A i RP a všechny věci okolo, zdravka, OSSZ všechno jsem si řešila na místních úřadech a nemusela jsem na úřady podle TP, to bych taky jezdila 100km daleko

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.21

No, kvůli dálce to mám taky. Já se pak z vesnice budu těžko dostávat, nemám auto, autobus jezdí 4x denně, tak abych nemusela kvůli poště se řídit časem. Balík či lsoženku nebo dopis bych si vyzvedla u mámy a bylo by to snažší pro mě

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.19

Já se ptát hlavně kvůli poště, úřady mi jsou jedno, kam mi přijdou dopisy. Mě jde o to, jestli by mi pak na poště vydali balíky nebo vyplatili šek

Cherrynka, 7. 7. 2019, 16.18

Jo, to by tak nevadilo, mě jde o to, kdyby mi třeba přišel balík či složenka k mámě na mé jméno, tak jestli mi to dají či vyplatí, když jim dám svou občanku,a le s jinou adresou

Furciferka

Furciferka, 23. 6. 2019, 18.05

V občance máš trvalé bydliště. Jako korespondenční adresu můžeš uvést cokoliv. Pak je většinou potřeba, když jdeš na poštu něco vyzvednout, abys s sebou měla i ten lístek, který ti hodí do schránky, samotná občanka v tomhle případě nestačí. Takhle mi to bylo řečeno na poště, když jsem nebydlela na svém trvalém bydliště a nechávala jsem si všechno posílat na místo aktuálního pobytu. Nikdy nebyl problém.

Cherrynka, 23. 6. 2019, 18.47

A to mi dají nějaký doklad/papír, že mám i jinu korespondenční adresu?

Furciferka

Furciferka, 23. 6. 2019, 22.37

Ne, ale kdyz ti prijde posta nekam, kde nemas trvale bydliste, tak k vyzvednuti na poste krome obcanky musis mit nezbytne i ten listek, ktery postak haze do schranky, kdyz nejsi doma. Kdyz ti to prijde na trvale bydliste, tak muzes listek v klidu nechat doma, tam jim staci obcanka, oni si to dohledaji.

jkubeso, 23. 6. 2019, 17.36

Přechodný pobyt už neexistuje, hledala jsem to už když jsem byla na VŠ. Všude mám akorát nahlasenou korespondenční adresu.

Cherrynka, 23. 6. 2019, 18.46

Jo, tak to myslím, spletla jsem se. Takže můžu vybírat poštu, složenky, balíky jak na přechodnou adresu? Na trvalé vím, že ano, ale to dostanu nějaký papír?

jkubeso, 23. 6. 2019, 18.51

Jj, všechno mi sem chodí. Na poště mi zatím taky všechno dali na obcanku, žádný papír nemám, to asi ani nejde vyřídit, podle mě si muzu kazdy týden psát jinou korespondenční adresu.

Leňulka, 23. 6. 2019, 17.24

do op se přechodný už dávno nepíše, pouze trvalý a jinde všude jako v bance apod. mám hlášenou korespondenční adresu do místa kde fakt bydlíme, už to tak mám asi 7let

Lenička, 23. 6. 2019, 17.06

Myslím si že do občanky píše jen trvalý pobyt. Pak můžeš mít korespondenční adresu.

Cherrynka, 23. 6. 2019, 18.48

Takže ono jde hlavně tedy spíš o jméno Já se budu stěhovat na vesnici a jak jsem zjistila, tam je pošta ještě horší než ve městě, tak jsem si chtěla nějaké balíky zasílat k mámě, to bude moje korespondeční asresa a nějaké balíky, dopisy ke mě pak na vesnici

Lenička, 23. 6. 2019, 19.21

Jde zařídit aby pošta to přeposílala.😉

patricia077

patricia077, 24. 6. 2019, 8.26

To jde za nějaký poplatek nevím už kolik

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů