Život na mateřské

zobrazeno 1162×

Vložil(a): Janako, 25. 3. 2017 22.14

Maminky, chtěla bych se zeptat, jak vypadají vaše dny na mateřské? Máte je stále stejné stereotypní nebo podnikáte něco akčního i s dětmi?Co nejraději přes den děláte?Liší se dny s úplně malým miminkem nebo dvouletým dítětem?A máte nějaký čas i pro sebe, pokud máte zajištěné hlídání?S prvním dítětem jsem to vnímala jako stereotyp, teď se druhým je to asi tak taky, ale tim, že mám podstatně méně času, si to ani nestíhám uvědomovat 😀, tak mě zajímá, jak to mají ostatní.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Ivana.78, 29. 3. 2019, 11.55

U mě spíš stereotyp,ale v létě se snažíme podnikat různé výlety.

Žofinka

Žofinka, 18. 9. 2017, 13.44

já jsem akční maminka a přinutila jsem k tomu i manžela , ale ráda akce plánuji dopředu, aby mě jen tak něco nezaskočilo .-)

Kikinka30, 29. 3. 2017, 19.32

Snazim se porad neco o podnikat,jezdime k babicce,chodime pesky do herny,na bazen,na nakupy,na hřiště a o vikendu si uzivame s tatkou😁

Misska20, 27. 3. 2017, 21.32

Některé dny je to stereotyp a někdy nevím co dřív, většinou pořad vymyšlím nějaké aktivity a doma jsme málo..Jezdíme do plavání, chodíme cvičit, každý den na procházky i se psem, to měníme trasy aby to nebylo stejne. A jeden den v týdnu buď dojede někdo z kamarádek nebo my jedem k nim. Když se naskytne nějaký zajímavý seminář nebo workshop,tak se jdem podívat tam.

vendy.z, 27. 3. 2017, 18.51

Já začala vést Kluby maminek - nikdo se do toho v okolí neměl, tak jsem s tím začala. Pak přišla nabídka s vedením programu 2x týdně v Dětském centru....pomáhala jsem manželovi se sbírkami pro ADRU, organizováním přednášek, organizovala jsem Dětské dny a dal. akce pro děti, dělala správu stránek apod. Bylo pořád co dělat...Pak jsem si to vše napsala do životopisu a práci jsem našla do měsíce

Cherrynka, 27. 3. 2017, 19.01

Jéééé, to se máte já vždy chtěla mít něco vlastního, ale netroufnu si. Jen mi tady v okolí chybí anglická školka, ale otevřít ji nemám odvahu, navíc nejsem extra angličtinářka

vendy.z, 27. 3. 2017, 19.23

no to už je jiný level

Cherrynka, 27. 3. 2017, 22.00

Na který nemám

vendy.z, 28. 3. 2017, 6.03

to už chce mít celý tým...

Janako

Janako, 27. 3. 2017, 20.12

Tak to jste dobrá, já bych si na něco takového asi netroufla. Ale je pravda, že je to zajímavá a užitečná náplň času.

Petra Schoberová, 27. 3. 2017, 9.06

Hlídání už nemáme ale když potřebuji nebo chci oddech manžel když je doma hlídá jinak to u nás Cca frčí pořád stejně občas nějaká změna takže nám to uteče líp

Leňulka, 27. 3. 2017, 8.19

Jak kdy jsou dny kdy je to stereotyp a z toho jsou dny kdy nevíme co dřív. Máme roční dceru za každého počasí jsme venku aspoň hodinu jinak by mě trefilo. Jsem ráda když přijede nějaká návštěva, nebo někam jedeme my apod. Hlídá jen tatínek když je doma a není zrovna v práci takže čas na sebe tak max. když dcera spí. Za ten rok byla hlídaná cca 4hod. buď s tátou a nebo s babičkou ale jinak ne, nějak mi to nevadí, mám jí ráda na očích protože vyvádí psí kusy a šmejdí všude, takže když jsem s ní sama tak se nezastavím, nevydrží chvíli sama a na jednom místě ani minutu

Cherrynka, 27. 3. 2017, 19.02

U nás je to tak, že nestíhám nic zato syn jo. Stíhá se vztekat, zlobit a být rzkošný zároveň

Lenourecek, 27. 3. 2017, 5.23

Ze začátku to byl stereotyp, každý den hodně podobný - přebalit, nakojit, uspat, dát na bříško... Přes léto je to lepší, když se dá podnikat spousta věcí venku. Čím starší dítě, tak se toho dá dělat víc, chodíme plavat, cvičit, na hřiště. Když mám hlídání, tak vařím, uklízím nebo dělám na zahradě, baví mě to, tak to beru jako takový čas na sebe

Cherrynka, 27. 3. 2017, 19.03

Jj, začátky potřebují režim už je to ale za námi a jedeme si svoje

Čertice, 26. 3. 2017, 21.34

Nemůžu říct, že bych to cítila jako stereotyp v pondělí chodím s malým tančit, v úterý s kamarádkou na jogu, ve středu cvičení po porodu,každý den na procházku víkendy jsme s taťkou někde venku, chodíme plavat, po horách,na Naplavku, do zoo. Hrozně si to užíváme

Leňulka, 27. 3. 2017, 8.21

no u nás je to pokaždé jinak, vzhledem k tomu, že manžel dělá nepřetržitý provoz tak je to složitější. Dělá raní, odpolední, noční 6dní a potom 2dny volno, takže má volno jakože svůj víkend pokaždé jinak a na sobotu a neděli mu to vyjde jednou za 2měsíce.

Cherrynka, 27. 3. 2017, 19.03

U nás ponejvíc je to taky denně jinak stereotyp neřešíme

Eliška Kozlova, 26. 3. 2017, 21.25

U prvního jsem byla aktivnější, furt jsem něco vymyslela, procházky, výlety do města autobusem. Teď uz jsem ráda ze vegetime doma, jsem neskutečně vděčná za zahradu a eshopy, protože než je všechny nachystam a vypravím, můžeme jet domů Teď jsem KO a vůbec nevím kdy poklidim

Janako

Janako, 26. 3. 2017, 22.05

Já jsem právě akčnější teď u druhého dítěte. Také moc nestíhám uklízet, ale říkám si, že ten úklid počká, děti jsou důležitější. Jinak za zahradu u baráku jsem také vděčná, zvlášť v tomhle jarním počasí to člověk ocení.

Lenourecek, 27. 3. 2017, 5.25

Vypravování je pro mě také náročné, ale jakmile jsme venku, tak jsem šťastná 😉

Eliška Kozlova, 27. 3. 2017, 14.34

Teď už je to lepší, není potřeba tolik vrstev, hurá Matysek (skoro7)a Nikolka (31měs) se uz oblecou sami a Jirik (8měs) to uz je jako nic Problém je když je bláto a mají oblečení čekat venku, to občas musím malou znovu prevleknout.

Janako

Janako, 27. 3. 2017, 16.33

Já se těším, až synovi budu do školky připravovat jen tričko a kraťasy a dcera bude mít jen šatičky.

Lenourecek, 27. 3. 2017, 20.45

Já jsem přes zimu oblékala jen kombinézu a teď dávám vrstev několik, takže to mám naopak. Staršího obléknu a než stihnu obléknout mladšího, tak si starší stihne půlku oblečení sundat ))

Leňulka, 27. 3. 2017, 8.22

jak já se těším až budeme mít jednou domeček a zahrádku, v paneláku v bytě je to na zbláznění

Janako

Janako, 27. 3. 2017, 16.31

To ano, zahrádka je s dětmi opravdu k nezaplacení. Teď nechávám dceru spát v kočárku stále venku na zahradě a jak se jí krásně spinká.

Eliška Kozlova, 27. 3. 2017, 18.27

Přesně a člověk si pak může v klidu uvařit, nebo poklidit. Také syn spí venku, a lépe než v noci doma 😀

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů