Odplenkování :-)

zobrazeno 570×

Vložil(a): Iveta Záborcová, 11. 7. 2015 13.27

Maminky kdy jste odplenkovali Vaše děťátka, nebo kdy to máte v plánu? Já jsem malou naučila na nočník když jsme to občas vychytaly od 10. měsíce, kdy začala sama chodit. Čekala jsem až začne teplo, abych to mohla praktikovat už i venku. Jeden nočník máme doma a jeden venku. Zatím vypadá, že se vše vydařilo, krásně si řekne, když potřebuje. Vše je u nás číííš :-) Problém nastane tehdy, když chci jet někam do města třeba na déle, nebo když jedeme v autě, absolutně bojuje a nechce si vzít jednorázové natahovací kalhotky. Zatím se mi tedy nestalo, že by se mi do nich počůrala, ale když jsme stáli v zácpě, tak chtěla čůrat, tak jí říkám, že má plenku, že může a ona začala běsnit a kopat, že ne :-( A ještě dodatek, je nám 1,5 roku.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 23. 11. 2016, 13.56

Tak to byla zodpovědná .-)

Minnie, 1. 4. 2016, 21.30

Začala jsem ve 2,5 letech když bylo venku teplo, aby se dalo čůrat na kytičky. Plínu jednou dovolit a podruhý ne akorát děti mate.

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.40

Začali jsme posazovat někdy v devíti měsících, hlavně když jsme přijeli třeba z nákupu, tak jsem si v klidu vybalovala a malej seděl, tvořil a koukal na mě. Měl z toho hroznou radost. Pak přišel chvilku blok, tak jsme to neřešili a pak si zase začal sám sedat. V roce a půl byl bez plenky s občasnými nehodami, ale díky tomu, že byla zima, tak si rychle rozmyslel, jestli chce mít mokro 3:-)

Lenica, 22. 7. 2015, 10.35

Já jsem to nějak neřešila.Až to přišlo, tak to přišlo. Přes den jsme plenky odbourali až v 2,5letech, když bylo léto a mohl čůrat na travičku Přes noc to bylo horší, to šlo až v 5ti letech, ale zvládl to a jsem na syna pyšná, že to zvládl úplně sám bez problémů a nějakého učení Za začátku jsem se trápila, ale naše paní doktorka mě ujistila, že je to prostě normální, tak jsem ji věřila

mckvak, 15. 7. 2015, 13.08

Souhlasim s Katkou, ma to cas Urcite ji zmate kdyz se jednou pocurat muze a jednou ne.

Estrela113, 12. 7. 2015, 22.03

Dcera v 1,5 roce, celkem bez potíží a sama chtěla, syn se strašným bojem okolo 3 roku (od dvou let byl střídavě bez plen a s plenami - stěhování do zahraničí a pod ...) Pokud stojíte v zácpě, prostě vystupte z auta a nechte malou vyčůrat, my to tak děláme běžně, samozřejmě musí být bezpečno, ale nikdy bych už neříkala dětem, ať se vyčůrají do pleny, vrátíte se na začátek a bude hůř.

JanaH, 12. 7. 2015, 21.57

Syn má na noc plenky ještě teď, a to má dva a třičtvrtě roku. Na nočník i na záchod si hodně dlouho odmítal vůbec sednout. Nějaké preventivní posazení na nočník vůbec nehrozilo. I teď to vypadá tak, že tam zaběhne jen když se mu chce, sedí ani ne 10 vteřin, vyčurá se a už je zase v trapu. On obecně sedět moc neumí, teda spíš asi nechce.

dasza, 12. 7. 2015, 9.07

V planu to nemam.decko si rekne samo kdy je pripravene..syn od roku a pul nemel ani na noc pleny.dcera 14m si ukaue az ma vse v pline.neresim. ma cas

veru.veru, 11. 7. 2015, 16.08

Já to nehrotila, kolem roku a půl jsme nenásilně začali, ve dvou letech už byly obě děti bez plen, kluk se občas ještě až do třech let v noci počůral.

Katka, 11. 7. 2015, 13.51

zbytečně chvátáte, nechala bych to na příští léto, to bude akorát ;o) Až je dítě připravené, stačí na trénink pár dní, není potřeba to trénovat rok dopředu a stresovat sebe i dítě. Pokud už je jednou dítě bez plenek, tak se k nim nevracejte, radějí vzít věci na převlečení, než mázt dítě tím, že někdy se počůrat může a jindy ne. Dceera byla přes den bez plenek od 22 m, od 26 m i na noc. Syn potřeboval asi o 2 měsíce delší čas a ten třeba nočník úplně přeskočil a chodil rovnou na záchod i bez redukce ;o))

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight