Když se dítě vzteká

zobrazeno 1103×

Vložil(a): sestricka1989, 23. 3. 2017 22.19

Maminky už jsem bezradná mám syna kterému je 22 měsíců a řešíme každodenní vztekani i několikrát denně... A bych pravdu řekla už si nevím rady jak na něj... Je lehce hyperaktivní u ničeho nevydrží déle než cca 5 minut nic moc ho nebaví ani hrát si s čímkoliv . Dám příklad třeba když jsme venku a já chci jít do prava a on doleva je hned zle a začne se vztekat prohýbá se lehá si na zem rve kope kolem sebe . A tak je to se vším když mu něco nedovolím nebo když třeba dnes začal mlátit do televize tak jsem ho několikrát napomenula a nic placla přes ruku párkrát zabrecel s zas začal vztek a dělal to nadále ... Tak se chci zeptat jak mám řešit tuto situaci už je toho moc .. Děkuji za rady

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Ivana.78, 29. 3. 2019, 11.56

Dceři bude 17 měsíců a taky se umí pěkně vztekat.

Žofinka

Žofinka, 30. 10. 2017, 5.55

zkusit být klidná, dítě vycítí, že jste nervní a reaguje pak ještě více podrážděně

Kikinka30, 29. 3. 2017, 19.33

Je to normalni,projevuje se uz osobnost...hodne si povidejte,nluvte spolu,zpivejte a tak

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 27. 3. 2017, 22.16

To je normální a nemusí být hyperaktivní, prostě chce dělat věci podle sebe, mě to stejně starý syn dělá také

Cinderella

Cinderella, 27. 3. 2017, 15.42

zkuste metody jako Nevýchova nebo RABR (Respektovat a být respektován)....to znamená, mluvit s dítětem, potvrdit jeho pocity..."já vím, že bys chtěl být ještě na hřišti, je to tady prima, viď? Co bys řekl tomu, kdybychom si šli dát domů svačinku a na hřiště šli zase zítra? zapojit dítě do spolurozhodování úměrně věku...nefunguje to na 100% situací, ale hodně pomáhá vyjádřit souhlas s pocity dítěte...s věkem se to bude zlepšovat..

Cherrynka, 25. 3. 2017, 11.33

tak to jsem si připomněla bratrovy roky, když byl batole a školkový věk byl to děs a doted je hyperaktivní, ale už je to lepší než dřív. Zkoušeli jsme cokoli zábavného a nejvíc pomohly omalovánky

Aliisha

Aliisha, 24. 3. 2017, 20.44

Doufám, že tohle mě mine. Je to složité období

Cherrynka, 25. 3. 2017, 11.34

No já doufám taky

pouzarovaj

pouzarovaj, 24. 3. 2017, 13.52

V tomto věku je to normální...Učí se a zkouší, jaké hranice a pravidla nastavíte a zda si budete pořád trvat na svém - je to běžné...Pokud si na tom budete trvat (+ mi funguje vysvětlit, proč se to nemá dělat, ale nadále si stojím za tím, že to dělat nebude), vyroste z toho . Schopnost koncentrace pozornosti je v tomto věku spíš kratší - je to v normě, nebojte se.

Cherrynka, 25. 3. 2017, 11.34

Ale některé děti jsou extrém, znám dvě.

pouzarovaj

pouzarovaj, 25. 3. 2017, 12.46

Jasné - tak nedá se to zobecňovat a k relevantnímu posouzení je potřeba hromada informací, ale takové vztekání, jaké paní popisuje, je normální mezi 1.-3.rokem

Cherrynka, 25. 3. 2017, 20.44

Ano, zkouší, co může a co ne

Lenča Pešková, 24. 3. 2017, 12.38

Mala ma 20mesicu a umi být pěkný ďábel 🙂 ze u niceho nevydrzi pet minut? Ze chce jit jinam nez vy? To nase taky a rozhodne bych nerekla ze je hyperaktivni. Proste je sva 🙂 jo je to blbý ale uz jsem si zvykla. Sotva si sednu už vali jinam🙂 kdyz jdem a nespěchám tak jdu podle ni. Kdyz specham tak jde ona podle me. Vi ze kdyz reknu ze spechame ze to plati a ani se moc nebrání (zatim☺) nemyslim ze placani je nejlepší způsob vysvětlení ze se do niceho neboucha. Vzdycky vysvětlím ze např. kamínkem se doma neboucha ale venku ze může. Taky zkusila do televize lžičkou ale dala jsem ji at si míchá vodu v hrnicku a byla spokojená.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 27. 3. 2017, 22.17

Přesně oni si ty děti musí zkusit co se může a co ne a je na nás určit ty hranice Já se snažím dost dovolit, ale přes něco nejede vlak

darzanka, 24. 3. 2017, 10.56

Nám to u dcery pomalu začíná. Zatím pomáhá, když jí prostě ignoruju a když chce jít doprava a já doleva, tak si jí nevšímám a jdu si dál. Ona chvíli kouká a za chvíli je u mě. Uvidíme, jestli to tak bude stačit i v budoucnu..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů