Autosedačka v protisměru

zobrazeno 2329×

Vložil(a): vaniilla, 3. 10. 2017 11.27

Mám dotaz ohledně dvou autosedaček - jsou to Britax Romer Dualfix a Cybex Sirona M2. Máte prosím někdo některou z nich? Proč jste se rozhodli pro ně? Ostatní sedačky prosím nepište, chceme sedačku, která může být po i proti směrná, je na isofix a tyhle dvě nám vyhovují i prostorově do auta.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

terezicka00, 10. 10. 2018, 10.03

My tedy nedáme dopustit na klasiku https://www.mamo-tato.net/autosedacka co se týče autosedačky ale každého věc Koneckonců, nevypadá zase tak úplně špatně. Možná ještě zvážíme a také do ni půjdeme

Jarka mmm, 24. 2. 2018, 22.04

Kterou jste nakonec zvolili? Synkovi nejspíš taky jednu z nich pořídíme...

vaniilla, 24. 2. 2018, 22.14

My jsme nakonec vybrali ještě jinou (Joie spin), ale taky otočnou o 360° - i do boku. Máme docela malé auto a malou bych do sedačky asi vůbec nenarvala, kdybych si sedačku nemohla otočit do boku ke dveřím. Romer sedačka se mi moc líbila, ale mně se s ní špatně manipulovalo (polohování šlo dost těžce a mně jednou rukou vůbec a druhou rukou se musí držet pojistka - pro mě neřešitelné) a jejich pojistky byly dost špatně umístěné. Navíc Romer jde otáčet vždy jen v základní poloze a polohovat až pak, ta naše jde napolohovat a i pak otočit, takže člověk nemusí sklon pořád měnit.

Jarka mmm, 25. 2. 2018, 7.46

Děkuju moc, ještě to zvážíme . Koukali jste, jak je na tom ta vaše s bezpečností?

vaniilla, 25. 2. 2018, 10.18

Srovnání s tím Romerem není, protože Romer v testech uplně propadl kvůli nějaké blbosti a znova se už netestoval. Ta Joie spin je trochu horší, ale každá sedačka v protisměru je bezpečnější než jen posměrná. A my jsme chtěli to otáčení do boku, takže tam jsme neměli moc možností.

Marusk

Marusk, 13. 10. 2017, 6.54

Ano, protismerna je obecne bezpecnejsi, a jde k nam "trend" od Zapadu, ze brzy treba budou taky povinne pro vsechny. Rekla bych, ze Britax Romer i Cybex jsou obe dobre renomovane znacky, tak budou kvalitni obe.

Žofinka

Žofinka, 7. 10. 2017, 15.06

mám Britax, ale proč nakonec vyhrála ani sama nevím, asi mě více přesvědčila značka

Mygara

Mygara, 7. 10. 2017, 4.47

my neměli ani jednu, tak neporadím

Fuga

Fuga, 6. 10. 2017, 18.44

švagrová má Britax a rozhodla se podle nějakých testů + že Britax většinou boduje ve všech kategotiích sedaček

vendy.z, 5. 10. 2017, 10.04

Nemáme, neporadíme...

Aliisha

Aliisha, 3. 10. 2017, 20.18

Máme cybex, ale jinou. Tato značka je kvalitní, ale těžko říct, co právě tento druh

L.janicka.l

L.janicka.l, 3. 10. 2017, 18.12

Vubec nikoho neznam kdo by je mel, mit to v aute jdu asi do romer. Syn dokud jezdil ve vajicku, tak posledni dobou tam nechtel ani byt. V protismeru nema dite takovej vyhled jako ve smeru. Ale pokud to diteti bude vyhovovat tak proc ne

vaniilla, 3. 10. 2017, 18.44

Malá zatím neví, že to jde jinak, takže si nestěžuje A je to bezpečnější.

L.janicka.l

L.janicka.l, 3. 10. 2017, 20.48

Tak to je fajn, ze si nestezuje. Urcite je

Kamila Pecharová, 3. 10. 2017, 14.36

Řekla bych, že obě tyto značky jsou velmi kvalitní, ale za sebe mám raději Römer.. V některých státech je již sedačka v protisměru uzákoněná až mám dojem do tří let. U nás se to prý plánuje také.. Měla bych strach, že mi bude dítě v protisměru zvracet, navíc na něj zepředu tak neuvidím, nebudu moct mu dobře něco podat, utřít nos atd., ale co se týká bezpečnosti, to je samozřejmě jiná věc. V protisměru jsou děti lépe chráněné při nárazu, protože mají právě do tří let velice těžkou hlavu oproti tělu a tato sedačka je proto lepší!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů