Vedení dětí k samostatnosti

zobrazeno 79×

Vloženo: 6. 6. 2016 0.01

Rozhovor s Valinou Kociánovou o vedení dětí k samostatnosti. Od kdy je vhodné vést děti k samostatnosti a jakou cestou?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

zdenka84, 5. 1. 2017, 13.19

pekny clanek,u nas syn zvladne rano vstat udelat si snidani,oblict se a pripravit do skoly(1.trida),dokonce uz sel i parkrat sam do skoly-mame to 5 minut.Pomahal,ve spouste vecech me prekvapoval do doby nez mu exmanzel vse nosil pod nos,dokonce ho i krmili...pak kdyz prijle zpatky ocekaval to ode mne,ale bohuzel mam jeste dcerku ,ktere se musim venovat a pokud to zvladal predtim musi i ted,neni prece mimino

L.janicka.l, 23. 12. 2016, 22.01

Peknej clanek, samostatnost je dobra vec, uz ji pomalu zaciname ucit

Aliisha

Aliisha, 3. 12. 2016, 15.47

Jen ať pomáhají. Zabaví se a všichni si užijí legraci. Já také pomáhala a moc mě to bavilo.

vasickovaa, 20. 10. 2016, 21.46

Naše 6 léta dcera mě překvapila nedávno, když sama od sebe začala umývat nádobí

lazna, 19. 6. 2016, 16.00

Pěkně napsaný.

petrao, 19. 6. 2016, 15.43

Podle mě je ideální kombinovat Montessori s tradiční výchovou ve školkách. Například vzdělávání na základě Montessori metodiky a postupů vypracovaných Rudolfem Steinerem a Nicolou Teslou,p racovala jsem ve školce, kde se toto praktikovalo a naprostá spokojenost dětí, rodičů i pedagogů....Ikdyž těch faktorů je mnoho

louskacek2, 19. 6. 2016, 6.58

Hezký článek a myšlenky. Nedávno jsem viděla na podobné téma dokument. Byl o tom jak v moderní době jsou deti neustále kontrolované na hřištích. ..kdysi ulice. Jak pak sami nemají mantinely pac jim je furt budujeme my. Inspiroval mne k tomu abych svou dceru pustila v 5 letech samotnou na pisek před barak/ bytovky. Bydlíme v klidové časti ale dosud jsem se prostě bala. Máme nad tim balkon apod. Takže ji kontrolují alespoň takto. A světe div se ona to zvládá. A je na ni vidět jak je pisna na to ze ji Verim. Nedávno jsem ji četla článek o holčičce 4 roky ktera takto utekla na koloběžce rodičům. Tak jsme to spolu rozebírali a povídali si o tom a je si plně vedoma co se holčičce mohlo stát a jak by maminka byla smutna. A ze ona to neudělá. K samostatnosti ji vědu dost hodně spolu vaříme a pečeme. Uklízí si po sobe nádobí do myčky, skládá prádlo atd.

jitka46

jitka46, 16. 6. 2016, 22.29

krásný a užitečný rozhovor, děti by měly být samostatné

Bellissima, 14. 6. 2016, 18.09

Ty "Čtyři dohody" nás doma přinutily také k pořádnému zamyšlení a k tomu, vzít si z toho co nejvíce ponaučení pro život a výchovu dětí. Ale život není o tom, co se nám nelíbí, nebo co bychom si přáli, ale je takový, jaký je. Často nemilosrdný a drsný. A tomu je třeba se přizpůsobit. Umět si poradit v každé situaci. Často si říkáme doma, a jak by na to šel asi náš velký pedagog Jan Ámos Komenský - především možná názorný příklad, žádné nenásilí a dost prostoru pro samostatnost a tvořivost dítěte. A žádné moc veliké a složité teorie - ve smyslu starého indického přísloví, že "jedna unce praxe, je cennější než tuna teorie."

Jamu, 12. 6. 2016, 18.04

To je.přesně jako moje neteřinka,je ji teď 2,5 roku a musí doma pomahat.Vyndavat pradlo z pračky,mýt nádobí nebo loupat česnek pri vaření.Jakmile to člověk udela sám,je smutna,protoze ji to bavi.Jen clovek musi mit trpělivost;)

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight