Vedení dětí k samostatnosti

zobrazeno 68×

Vloženo: 6. 6. 2016 0.01

Rozhovor s Valinou Kociánovou o vedení dětí k samostatnosti. Od kdy je vhodné vést děti k samostatnosti a jakou cestou?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Aliisha, 3. 12. 2016, 15.47

Jen ať pomáhají. Zabaví se a všichni si užijí legraci. Já také pomáhala a moc mě to bavilo.

vasickovaa, 20. 10. 2016, 21.46

Naše 6 léta dcera mě překvapila nedávno, když sama od sebe začala umývat nádobí

lazna, 19. 6. 2016, 16.00

Pěkně napsaný.

petrao, 19. 6. 2016, 15.43

Podle mě je ideální kombinovat Montessori s tradiční výchovou ve školkách. Například vzdělávání na základě Montessori metodiky a postupů vypracovaných Rudolfem Steinerem a Nicolou Teslou,p racovala jsem ve školce, kde se toto praktikovalo a naprostá spokojenost dětí, rodičů i pedagogů....Ikdyž těch faktorů je mnoho

louskacek2, 19. 6. 2016, 6.58

Hezký článek a myšlenky. Nedávno jsem viděla na podobné téma dokument. Byl o tom jak v moderní době jsou deti neustále kontrolované na hřištích. ..kdysi ulice. Jak pak sami nemají mantinely pac jim je furt budujeme my. Inspiroval mne k tomu abych svou dceru pustila v 5 letech samotnou na pisek před barak/ bytovky. Bydlíme v klidové časti ale dosud jsem se prostě bala. Máme nad tim balkon apod. Takže ji kontrolují alespoň takto. A světe div se ona to zvládá. A je na ni vidět jak je pisna na to ze ji Verim. Nedávno jsem ji četla článek o holčičce 4 roky ktera takto utekla na koloběžce rodičům. Tak jsme to spolu rozebírali a povídali si o tom a je si plně vedoma co se holčičce mohlo stát a jak by maminka byla smutna. A ze ona to neudělá. K samostatnosti ji vědu dost hodně spolu vaříme a pečeme. Uklízí si po sobe nádobí do myčky, skládá prádlo atd.

jitka46

jitka46, 16. 6. 2016, 22.29

krásný a užitečný rozhovor, děti by měly být samostatné

Bellissima, 14. 6. 2016, 18.09

Ty "Čtyři dohody" nás doma přinutily také k pořádnému zamyšlení a k tomu, vzít si z toho co nejvíce ponaučení pro život a výchovu dětí. Ale život není o tom, co se nám nelíbí, nebo co bychom si přáli, ale je takový, jaký je. Často nemilosrdný a drsný. A tomu je třeba se přizpůsobit. Umět si poradit v každé situaci. Často si říkáme doma, a jak by na to šel asi náš velký pedagog Jan Ámos Komenský - především možná názorný příklad, žádné nenásilí a dost prostoru pro samostatnost a tvořivost dítěte. A žádné moc veliké a složité teorie - ve smyslu starého indického přísloví, že "jedna unce praxe, je cennější než tuna teorie."

Jamu, 12. 6. 2016, 18.04

To je.přesně jako moje neteřinka,je ji teď 2,5 roku a musí doma pomahat.Vyndavat pradlo z pračky,mýt nádobí nebo loupat česnek pri vaření.Jakmile to člověk udela sám,je smutna,protoze ji to bavi.Jen clovek musi mit trpělivost;)

benca, 12. 6. 2016, 15.39

snazi sa mi malicka pomahat sama od seba, velmi ju to bavi, pri peceni

dáša, 6. 6. 2016, 21.38

Achjo..prádla do pračky.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight