Slazené nápoje nebo obyčejná voda z kohoutku?

zobrazeno 62×

Vloženo: 14. 1. 2016 20.18

O vlivu slazených nápojů na zdraví dětí. Jak naučit děti pít neslazenou vodu či bylinkové čaje? Čtěte..

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Rulficka48

Rulficka48, 28. 10. 2016, 12.39

Užitečný článek

Jamu, 27. 9. 2016, 4.16

Moje dite zatim zna jen mlicko,protoze je zatim malicke,ald vzdycky kdyz jsem hlidala jine ditko a ze jich bylo,tak jsem jim nic jineho nez vodu nebo neslazeny caj pit nedala.I presto ze vyzadovaly vodu se stavou.Rychle si zvykly,ze ode me stavu nedostanou. Oni moc dobre vi,kde to muzou zkusit a kde ne. Takze je to na rodiicich na co si je nauci

petrao, 23. 7. 2016, 19.01

Mělo by se s tím začít i ve školkách, kde děti mnohdy dostávají přeslazený čaj nebo šťávu

Jamu, 27. 9. 2016, 4.17

Presne,tohle me hodne rozciluje,ze jim cpou stavy,limonady nebo sladky caj...proc jako:(

petrao, 27. 9. 2016, 7.35

Pak jsou na to zvyklí a vodu doma nechtějí

rodinka, 25. 5. 2016, 19.33

Moc pekny clanek ale myslym ze spousta maminek to neresi,delam v obchode a jen koukam co lidi kupuji

Jamu, 27. 9. 2016, 4.19

Ja kdyz nakouknu nekomu do kosiku a vidim co pro deti kupuje,tak se mi krouti i malicky u nohou abych jim neco nerekla.Nereknu,protoze to neni moje vec,ale byva to silene

petrao, 27. 9. 2016, 7.36

Je to jednodušší než udělat domácí šťávu

dáša, 29. 1. 2016, 17.31

Syn pije buď vodu nebo hodně naředěný mošt. Ty slazené hnusy by mě nenapadlo koupit. Věřím, že až bude velký tak bude pít i je, bohužel, tak mu to nebudu dávat já, dokud to mohu ovlivnit.

Jamu, 27. 9. 2016, 4.20

Taky si rikam,ze az bude moct,prvni co si da bude cola a mekac.Ale zaklad bude mit zdravy a cim dele to ochutna tim lepe.Neni argument na to je tim krmit doma:)

Trixie

Trixie, 29. 1. 2016, 3.36

Skvělý článek i rozhovor, plně souhlasím. U nás s pitím nebyl odmalička problém. Pokud jsem dceru kojila, navíc pila pouze vodu, čajík jí ani moc nechutnal, cukrem doslazované nápoje jsem ji nedávala, pouze ředěnou čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu doslazenou trochou medu. S pitím neochucené vody nemá naštěstí dodnes problém, i když ve školce už dostávala bohužel pravidelně i slazené nápoje. Sama však akceptuje, že slazené pitíčka mají být pouze výjimečné, pro spestření. I když někdy si řekne i o slazené pitíčko, pije hlavně vodu, mléko, občas kakao. Čaje, ředěný džus nebo čerstvě vymačkanou ovocnou šťávu si doslazuje trochou medu.

lazna, 28. 1. 2016, 13.14

neslazené čaje

NikolaJ, 28. 1. 2016, 10.24

tak jedna naše babička vozí sladká pitíčka ikdyž k nám jede na návštěvu, nenechá si vysvětlit, že je to zbytečné, když nám teče voda a že to jsou zbytečné kalorie, žádná výživová hodnota..s babičkami je to těžké

Jamu, 27. 9. 2016, 4.22

Kdyby radeji privezla ovoce na fresh,ze?

ppetaa27, 26. 1. 2016, 20.43

Ja teda nevim noo. Syna kojim a mliko je sladsi, takze cistou vodu nebo neslazeny caj do nej proste nedostanu. Caj mu delam sice jen kdyz jdeme ven, jinak ho kojim, ale vzdycky mu musim udelat detsky granulovany. Jinak si jen cucne, zjisti co tam je a podle toho pije. A to, ze si to pak prenesou do dospelosti se mi taky nezda. Moje mamka nam caje vzdycky sladila tak, ze byly sladky jak cecek, ale do dospelosti jsem si to rozhodne neprenesla. Spis naopak. Caje si nesladim. Akorat nejake bylinky osladim trochou medu. To same se soli. Mamka nam vse solila az presolovala a ted nesolim skoro vubec. Spis je to o cloveku. A v dnesni dobe se vsechno moc prehani.

Zuzka Čtvrtečková, 26. 1. 2016, 20.34

Malý s pitím nikdy neměl problém. Vypije všechno. Doma má vodu, mléko, kakako, čaj, džus nebo šťávu. Když jdeme do herničky,tam mu koupím balené pitíčko. Šťávu (sirup) mu moc dávat nechci, ale tady mi to kazí přítel 3:-)

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight