Lze se spolehnout na kojení jako ochranu před početím?

zobrazeno 23×

Vloženo: 10. 12. 2015 23.16

Jak je tomu první 6 měsíců po porodu? V článku se dozvíte více o antikoncepčním účinku kojení. Co říkají statistiky? A jaké jsou jiné možnosti ochrany, když další miminko nechcete?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Rulficka48

Rulficka48, 28. 10. 2016, 14.21

My si rači dáváme pozor ..

Minnie, 22. 2. 2016, 10.44

Po obou porodech jsem i při kojení dostala menstruaci hned po šestinedělí. Co se týče kojení jako antikoncepce, to posoudit nemohu jelikož sestřenka otěhotněla i když kojila, ale bylo to když dítku byl skoro rok, takže už jedlo i normální jídlo. My jsme se po porodu nijak nechránili a když byly dceři 2 roky a/stále nic, ptala jsem se gynekoložky a ta mi řekla, že i když kojím jen 2x za 24 hodin, může to otěhotnění bránit. Pak jsem otěhotněla o rok dýl, stále jsem kojila, ale už jen večer na usnutí.

mckvak, 23. 1. 2016, 14.19

Taky u nas prisla docela brzo

Kristy Sim

Kristy Sim, 19. 12. 2015, 18.40

Jako ochranu, když žena opravdu nechce otěhotnět nedoporučuji. Mám pocit, že žena musí kojit co 2-3hod, aby se dalo mluvit o nějaké ochraně. Nesmí být delší interval. Mám 2 roční dceru, stále kojím a otěhotněla jsem =)

louskacek2, 18. 12. 2015, 21.56

Tak muj syn ma nocni pauzy i 10-12 hodin menstruace se zatim neobjevila. Antikoncepci jsem si nechala predepsat hned na kontrole v sestinedeli tak nejak ,,pro jistotu,,. Xynii ,,nehormonalni,, ovsem problem je v jejim brani clovek ji musi brat pomalu na cas prescne atd. nakonec neberu. Pri sexu volime kondom i kdyz ho nemame oba s partnerem radi ale nechci proste v obdobi kojeni nijak menit ,,prirozenost,, takze se mi doma jen vali:-). Zvazovala jsem i telisko ale zatim jsem tak nejak nenasla odvahu:-(.

Katka, 15. 12. 2015, 18.48

U mě se objevila menstruace hned 7. týden po porodu a to poté, kdy se dceři jednou podařilo v noci zaspat kojení a přestávka mezi kojením tak byla 5 hod.

louskacek2, 18. 12. 2015, 21.58

Zvlastni jak kazde telo reaguje jinak my uz prakticky mesic mame pauzy 10-12 hodin a zatim nic...nicmene kojeni je krasna vec s menstruaci ci bez ni:-).

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight