Látkové pleny versus jednorázové pleny (srovnání)

zobrazeno 170×

Vloženo: 13. 4. 2015 16.41

Jaké výhody a nevýhody mají látkové a jednorázové plenky? Co vše budete potřebovat koupit?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Astyna88, 21. 9. 2016, 19.23

mě teda příjdou jednodušší látkové plenky - nemusím přemýšlet, kdy koupit další pakl, což se nám s jednorázovkama stávalo, že jsem šáhla a žádná tam už nebyla nakoupím jednou a pořádně a mám vystaráno. Nehledě na finanční stránku, kdy mě PL přišli na nějakých 8000... Každý třetí den je vyperu, každý den večer přemáchnu a je to.

Minnie, 19. 2. 2016, 21.35

Já teda jedině jednorázovky. Dají se sehnat i v akci, takže na tolik nevyjdou, použitou vyhodím a mám po starostech, čas co bych strávila praním, věšením atd radši věnuju dětem. I takhle občas nestíhám, natož se ještě crcat s látkovýma...

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 21.35

Chtěla jsem původně AIO - all in one, ale jako dárek od rodiny jsme dostávali samé balíky jednorázových plen, takže jsem u nich nakonec zůstali.

Martikoh, 25. 10. 2015, 20.30

Ja teda pro male miminko mela jen papirove. Nestihala jsem moc nic jineho nez starat se o maleho. Myslim, ze pro zacatek jsou velkym pomocnikem. Postupne jsem zaradila i latkovky.

kajca, 19. 10. 2015, 11.40

Ja pouzívam jednorázové plienky.Nemám miesto na vesanie ani susicku,takze bohuzial...

Danka, 14. 10. 2015, 20.04

Moje děti do roka umelu plénu zažili jen v porodnici.malá som klasické bavlněné pleny a nepremokave kalhotky. Som ráda že jsem to zvládla. Není s tým tolik práce. Jen jsem to macala do octovej vody a vyprala. ostali krásně bíle a ocet aj zvyšuje savost, takže stačilo prebalit co 4 hodiny...

nikihiphop, 7. 10. 2015, 15.44

Budu používat kombinovaně i látkové i jednorázovky

Luenka, 18. 6. 2015, 15.29

5) O délce sušení se dá spekulovat, asi je to dané i tím, v jakém prostředí pleny schnou. Já, i včetně babusek, pleny večer pověsím a ráno jsou většinou suché. Kalhotky vždy a vkládačkám to občas trvá díle, záleží na počasí. 6) Pleny AIO jsou jednovelikostní, jsou na nich patentky, kterými se nastavuke velikost, podle toho, aby dítěti plena seděla od narození po nočník. Není potřeba kupovat několik velikostí. Záleží ale, jakou značku plen si maminka vybere, aby byly pleny jednovelikostní. Moje sestava plen obsahuje: 15 AIO i s vkládačkami, 6 bambusových vkládaček, 4 svrchní kalhotky, 19 separaček fleesových, 1 dvoukomorový nepromokavý pytlík na uskladnění suchých i mokrých plen mimo domov, 12 náhradních vkládaček do AIO (byly zdarma k plenám AIO v rámci akce obchodu). Toto vše mě stálo 8 300 Kč, poštovné jsem nemusela platit. Úspora při pořízení na první dítě až 25 000 Kč (po odečtení pořizovací částky za pleny). Nemusím lítat po slevách a akcích. Nemusím myslet na to, že mi z mateřské musí zbývat ještě na pleny. A vím, že další generace budou žít bez 2 tun odpadu formou plen, který jsem díky používání látkových plen nevytvořila.

Luenka, 18. 6. 2015, 15.18

Já tedy musím nesouhlasit s některými fakty, které tu autorka uvádí o látkových plenách. 1) U AIO pleny nemusíme počítat s vyšší pořizovací částkou. Prodávají se jako komplet s vkládčkou za cenu okolo 350 Kč (proto se pleny jmenují ALL IN ONE). Takže maminky nemusí počítat s OPRAVDU vysokou pořizovací cenou. 2) Separační pleny se dají pořídit i fleesové, tudíž pratelné a použitelné napořád, nevyhazují se. 3) Já osobně mám 15 AIO plen a 4 svrchní kalhotky + 6 bambusových vkládaček, které používám na noc. Peru jednou za dva dny a vystačíme si. 4) Pleny vydrží 3-4 hodiny pokud jsou správně nasazené a hlavně nastavené. Já mám pleny, které mají zabudouvané regulovatelné gumičky okolo nožiček, takže pokud se mi dítě vyloženě nepročůrá, tak ty 3-4 hodiny plena opravdu vydrží. Pokračování bodem 5) dále v diskusi, nešlo vložit jako celkový text.

Luenka, 18. 6. 2015, 15.03

5) O délce sušení se dá spekulovat, asi je to dané i tím, v jakém prostředí pleny schnou. Já, i včetně babusek, pleny večer pověsím a ráno jsou většinou suché. Kalhotky vždy a vkládačkám to občas trvá díle, záleží na počasí. 6) Pleny AIO jsou jednovelikostní, jsou na nich patentky, kterými se nastavuke velikost, podle toho, aby dítěti plena seděla od narození po nočník. Není potřeba kupovat několik velikostí. Záleží ale, jakou značku plen si maminka vybere, aby byly pleny jednovelikostní. Moje sestava plen obsahuje: 15 AIO i s vkládačkami, 6 bambusových vkládaček, 4 svrchní kalhotky, 19 separaček fleesových, 1 dvoukomorový nepromokavý pytlík na uskladnění suchých i mokrých plen mimo domov, 12 náhradních vkládaček do AIO (byly zdarma k plenám AIO v rámci akce obchodu). Toto vše mě stálo 8 300 Kč, poštovné jsem nemusela platit. Úspora při pořízení na první dítě až 25 000 Kč (po odečtení pořizovací částky za pleny). Nemusím lítat po slevách a akcích. Nemusím myslet na to, že mi z mateřské musí zbývat ještě na pleny. A vím, že další generace budou žít bez 2 tun odpadu formou plen, který jsem díky používání látkových plen nevytvořila.

Markéta V., 28. 8. 2015, 11.00

Tak to máte štěstí, mě schnou bambusky opravdu den. Po pořízení sušičky, je mi to ale už jedno:). Jednovelikostní plenky jsou fajn, mám je. Ale těsně po porodu jsem je cca 3 měsíce používat nemohla, byly moc volné a to mám velké kluky (4 kg po porodu).

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight