Infekční onemocnění v těhotenství

zobrazeno 23×

Vloženo: 31. 5. 2016 22.43

Toxoplazmóza, listerióza, neštovice, nebo kandidóza. To je jen pár infekčních onemocnění, která vás mohou v těhotenství postihnout, a která mohou vážně ohrozit vaše miminko. Znáte je? A víte jak jim předcházet?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Rulficka48

Rulficka48, 27. 10. 2016, 22.36

Zbytečné strašení maminek v těhotenství..

Ilonka_Kuč, 22. 7. 2016, 10.10

Také se mi nelíbí, že se všichni neustále straší. Ale ono je to tak, lékaři raději budou strašit, aby předešli případným komplikacím co nejvíce. Sami mají strach... Před těhotenstvím jsem pořád trpěla na opary a kvasinky. Když jsme se s manželem rozhodli, že bychom chtěli miminko, tak jsem si pár měsíců srovnávala imunitu wobezymem, abych se připravila. Těhotenství proběhlo bez problému a většina maminek, které znám, byť třeba prodělaly v těhotenství kvasinky, chřipku či zánět močového měchýře, mají své děti zdravé. Důležité zkrátka je nic nezanedbat, odpočívat, být pozitivní a případné problémy řešit okamžitě a nečekat, že to přejde.

snany, 26. 6. 2016, 10.28

Stručný a výstižný článek, defakto jakékoli onemocnění může mít vliv na plod a řada z nich probíhá skrytě, včetně již zmiňované toxoplazmózy.

Anna K., 19. 6. 2016, 11.05

Mám dojem, že ta toxoplazmóza je hodně nafuknutá bublina akorat se tím člověk vystresuje. Přála bych si těch 9 měsícu žít v době naších babiček. Kopaly v bramorách, staraly se o dobytek, stavěly seno a tím nemyslím,žebych to všechno chtěla dělat ale spíše to, že se tak nestresovaly každou hloupostí a rodily se zdravé děti. Dnešní doba je v tomto směru někdy až moc přecitlivěla.

snany, 26. 6. 2016, 10.32

Souhlasím s Vámi, ale ne vždy se rodily zdravé děti a ne vždy to zvládly i matky. Hlavně nebyla diagnostika na dnešní úrovni. Syn mé babičky po narození zemřel z našeho dnešního pohledu naprosto zbytečně.

Katka, 10. 6. 2016, 13.41

Podle mě kandidóza v pochvě není pro dítě nic závažného. U té chřipky a jiných horečnatých onemocnění je docela závažný faktor samotná horečka, která by měla být zavčas srážena, aby nedošlo k výskytu vývojových vad zejména v prvním trimestru.

dáša, 10. 6. 2016, 9.28

U té toxoplazmózy mi trochu chybí, že na přenos je potřeba se opravdu hrabat ve výkalech, nejlépe kus pozřít. Normální, žena se po vybírání kočičího zachůdku omyje. A hlavně mají ji jen koťaťa. Je to častý důvod toho dát kočku pryč a dost často to není vůbec potřeba.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight