LenkaKozlova: Diskuze

Nejnovější diskuze vložené uživatelem: (0)

Nejnovější příspěvky vložené uživatelem: (112)

Dohoda o provedeni prace, 3. 1. 2019, 16.33

Práce na DPP s výdělkem max. 10 tis. měsíčně není považovaná za zaměstnání z hlediska zákona o veřejném zdravotním pojištění, tzn. jde takto pracovat a být evidovaná na pojišťovně jako osoba pečující o dítě do 7 let (2 do 15 let), hlásit se to nemusí. Pro příspěvek na bydlení je nutné tento příjem uvést v Dokladu o čtvrletním příjmu, potvrzuje to do něj zaměstnavatel.

Navýšení RP, 26. 11. 2018, 21.27

Dohodla se na tom jen koalice. Schválená novela zákona není.

Rodičovský příspěvek, 21. 11. 2018, 21.08

Je to možné změnit. Rodičovský příspěvek do částky 7600 Kč měsíčně (u vícerčat 1,5násobek) může volit každý rodič. Vyšší částku je možné volit jen s doložením dostatečného vyměřovacího základu jednoho z rodičů. Změnu výše je možné dělat co 3 měsíce.

Popáleniny, 6. 11. 2018, 9.46

Nespletl si to manžel s odškodněním například v rámci úrazového pojištění?

Jsou to zatím jen sliby. Novela zákona schválená není, ani o ní ještě poslanci nejednali.

Mateřská dovolená (těch 28 týdnů) se bere jako výkon práce, proto vzniká nárok na řádnou dovolenou. Pokud MD v roce 2019 dá dohromady 60 a více "odpracovaných" dní, vzniká nárok na celou roční dovolenou. Proplatit lze nevyčerpanou dovolenou jen při konci pracovního poměru, jinak to zákoník práce neumožňuje, takže ji budete normálně čerpat (s náhradou mzdy samozřejmě). Prakticky tak budete na MD, pak na řádné dovolené a až pak požádáte o rodičovskou dovolenou. Během čerpání řádné dovolené nejste v ochranné době (na rozdíl od MD/RD). Pokud byste nečerpala řádnou dovolenou hned v návaznosti na MD, po 100 a více zmaškaných dnech (dnech na RD) by se krátila. Rodičovský příspěvek (sociální dávku) můžete ale čerpat hned po vyčerpání peněžité pomoci v mateřství, i když budete na řádné dovolené, ten s nastavením rodičovské dovolené v zaměstnání nesouvisí.

Látkové pleny, 7. 10. 2018, 12.44

Doporučuju koupit jen pár kusů různých plen a pak dokoupit, co bude vyhovovat. Každému sedí něco jiného. My používáme z části klasické čtverce, pak máme kalhotkové pleny Popolini a od Haipa Daipa několik kusů plen Pastelka. Ty Pastelky bych už znovu asi nekoupila, radši místo nich víc kalhotovek. Svrchní kalhotky máme Anavy, Bamboolik a PetitLulu. Anavy nám sedí jen na kalhotkové pleny, takže víc nám vyhovují ty ostatní. U toho počtu kusů je potřeba zvážit, jestli máte sušičku a pokud ne, tak jaké plenky budete pořizovat. Čtverce jsou suché za chvíli, kalhotkové schnou déle. Bambusové můžou schnout klidně i déle než 24 hodin.

Úleva na dítě, 4. 10. 2018, 13.37

Záleží jak máte stanovenou péči o dítě. Pokud ho máš v péči ty, tak ex zvýhodnění uplatňovat nemůže, společnou domácnost máš s dítětem ty. Pokud máte střídavou nebo společnou péči, tak může mít dítě společnou domácnost s kterýmkoliv z rodičů a záleží na domluvě rodičů nebo na rozhodnutí soudu, pokud se nedohodnou. Pokud péči nijak určenou nemáte a pečujete o dítě oba (i kdyby v rozdílné míře), tak zase může mít společnou domácnost s kterýmkoliv a záleží na dohodě.

Dalkove studium, 1. 10. 2018, 18.02

Ten poplatek za studium na další VŠ (když už je jedna úspěšně ukončená) zrušili tak dva roky zpátky.

Tak buď na další PPM nastupovala, když už netrvalo stejné zaměstnání jako u předchozí PPM nebo stejné zaměstnání sice trvalo, ale nestihla to do 4 let předchozího dítěte.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací