Soutěž o 3 didaktické hračky

sledováno 1× zobrazeno 6195×

Vloženo: 5. 12. 2016 21.07

Probíhá od 6. 12. 2016, 9:00 do 14. 12. 2016, 21:00

Soutež byla již ukončena

Maminky, tentokrát jsme si pro vás s naším partnerem Mandala Montessori připravili soutěž o opravdu krásné hračky zaměřené na rozvoj vašich dětí. Všechny děti se rodí s hotovou výbavou pro tento svět a jediné co potřebují je podpora okolí, aby jejich rozvoj postupoval v souladu s jejich potřebami. Nedílnou součástí rozvoje dětí je jejich okolí a hračky, které je obklopují. Přemýšlíme, které hračky vybrat, aby naše dítě bavila a zároveň ho rozvíjela.

Společně s našim parterem vám přinášíme soutěž o unikátní didaktické hračky, které jsou určeny pro poznávání základních tvarů a předmětů v našem okolí a snadnější adaptaci a orientaci dítěte ve světě. Jedná se o Dary pana Froebela, konkrétně Dary s čísly 1, 11, 12.

Sada všech Darů se skládá z krásných dřevěných krabiček, které provedou vaše děti hravou formou od konkrétního k abstraktnímu. Krabičky, které rozvíjejí fantazii, osvojují, ale zároveň prohlubují znalosti, ukazují dětem i dospělým nepřeberné možnosti tvarů a stavění z nich. Více o metodě pana Froebela a jeho Darech si můžete přečíst v našem článku Jak rozvíjí děti Friedrich Froebel a jeho Dary?

Také si je můžete společně s vašimi dětmi vyzkoušet na akci Adventní trh Česká hračka v Praze, kde se můžete potkat i s námi, včeličkami. :)

O co hrajeme?

Froebel Dar č. 1 – Barevné měkké míčky

Tento Dar určen pro nejmenší děti od 1 měsíce, kdy si dítě vytváří první dojmy z fyzického světa. Obsahuje míčky v základních barvách červená, modrá a žlutá a sekundárních barvách zelená, oranžová a fialová, a prostě vybízí k tomu, použít je na třídění dle barev. Tato pomůcka je prospěšná pro rozvoj raných dojmů, rozvoj řeči a zlepšení očního kontaktu. Je skvělá pro stimulaci interakce a pohybu a pomáhá dítěti začít rozlišovat tvar a barvu. Míčky jsou z měkkého pleteného materiálu a jsou uloženy do krabičky z bukového dřeva.

Froebel Dar č. 11 – Barevné krychle, válce a koule s otvorem – Dřevěné korále

Jedná se o barevné tvary - koule, válce, krychle a šňůrku k navlékání. Korále jsou v základních barvách červená, modrá a žlutá a sekundárních barvách zelená, oranžová a fialová a je možné je použít na třídění dle barev. Nicméně v této hračce se dítě seznamuje také se základními tvary v pevném tvaru a může je navlékat na přiloženou šňůrku. Snadno můžeme s tvary seznamovat děti s počty. U menších dětí rozvíjí tento Dar jemnou motoriku a úchop. U větších dětí můžeme využít i pro odlišení krátkých a dlouhých slabik a vizualizovat tak jednotlivá slova, trénovat matematiku sčítání, odčítání a násobení. Tento Dar je velmi unikátní a má využití pro dítě od 1 roku až po první stupeň základní školy. Obsahuje celkem 72ks barevných tvarů. Vyrobeno z kvalitního bukového dřeva. Vše je uloženo do krabičky z bukového dřeva.

Froebel Dar č.12 – Dřevěná destička s otvory a čudlíky

Hračka obsahuje čudlíky a šňůrky plus pracovní destičku s otvory, a to prostě vybízí k tomu, použít Dar na třídění dle barev. Čudlíky si dítě může rozřazovat do linky nebo do sloupce, jak chce. Třídění pokračuje opět uklízením, neboť každá barva má své místo. U menších dětí rozvíjí tento Dar jemnou motoriku a špetkový úchop. Při navlékaní barevných šňůrek do otvorů destičky a vytváření barevných vzorů si děti mohou vytvářet vizualizaci propojení mezi body. U větších dětí využijeme destičku pro pochopení a procvičování malé násobilky. Dar má tedy využití pro dítě od mateřské školy až po první stupeň základní školy. Sada obsahuje modrou destičku se 100 otvory a barevné tvary čudlíky vždy po 10 ks v osmi různých barvách - oranžová, modrá, červená, zelená, žlutá, purpurová, bílá a černá. Ke každé barvě je přiložena ještě barevná šňůrka. Celkem jedna tedy 80 ks čudlíků a 8 ks šňůrek. Vyrobeno z kvalitního bukového lakovaného dřeva. Vše je uloženo do krabičky z bukového dřeva.

Jak vyhrát:

1) Do okna "Vaše odpověď" dole na této stránce nám napište číslo Daru, který byste si přála vyhrát (1, 11 nebo 12)

2) K článku Jak rozvíjí děti Friedrich Froebel a jeho Dary? nám napište, jestli znáte Froebelovy Dary a jak se vám líbí? Jestli vidíte smysl v takových hračkách pro vaše děti?

3) Pokud používáte Facebook, pak můžete zvýšit svou šanci na výhru tím, že k soutěži o Dary napíšete stejný komentář, jako ke článku a vaše jméno (přezdívku) na webu. Soutěž na FB lajkněte a sdílejte s přáteli. Pak budete do soutěže zařazena dvakrát. Soutěž na našem Facebooku najdete tady.

Body 1 a 2 jsou PODMÍNKOU SOUTĚŽE a je potřeba splnit obě!

Soutěžící budeme řadit dle času vložení odpovědi od nejstarších po nejnovější, nejprve pořadí na webu u soutěže a poté příspěvky z Facebooku a třídit dle vybraného Daru. Po skončení soutěže ze všech příspěvků pomocí generátoru náhodných čísel vybereme 3 z vás, které vyhrají ten Dar, který si vybraly.

VÝHERCI:

Dar 1: Jana Čertíková (Čertice)

Dar 11: Jana Stolariková (horri)

Dar 12: Martina Eignerová (Spernakovna)

Výherkyním gratulujeme!

Soutěž byla ukončena, nelze se ji tedy již zúčastnit.

Sdílejte:   | 
1
 Rozbalit  Sbalit

Pravidla soutěže:

Máte dotaz k soutěžím? Napište nám.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací