Jak Manka škrtala císařpánovi do fajfky

zobrazeno 130×

Vloženo: 11. 8. 2016 23.21

Jednou šel Rumcajs po Jičíně a přišel do té ulice, kde má krám puškař Halíř. Rumcajs rovnou k pultu a povídá: „Dej mi, Halíři, tři kusy křesacího kamene, aby ale měl jasnou a horkou jiskru.“ Za pultem nikdo. Jen ze dvorka za krámem se ozývá nějaké harcování a Halíř tam volá: „Hromcajk takový. A vyjde to zrovna na mě!“ Rumcajs prošel krámem na dvorek. Nechce se mu věřit očím. Halíř se tam lomcuje s kanónem. „Jak se to sem dostalo?“ povídá Rumcajs. Halíř si utřel pot do rukávu. „Ale nechce dát šús. Sám zbrojíř z jičínských kasáren si s ním neví rady. Tak mi to sem strčili.“ Rumcajs pokýval hlavou. „A jaká je v kanónu chyba?“ „Žádná,“ řekl Halíř. „Lauf má jako vystříbřený, zámek zamyká, úderník tluče. Nabito je taky, jak má být.“ „Proč tedy ten kanón nevystřelí?“ diví se Rumcajs. „To právě nikdo neví,“ pokrčil Halíř rameny za sebe i za zbrojíře. Rumcajs obešel kanón drobnými krůčky. Vzadu visí tkanička, trochu je okouřená, jak se z kanónu střílelo. Rumcajs se shýbl a zatáhne za tkalounek. Rána a kouř. Z kanónu se vyhrnula koule a někam se nese. „Máš spraveno, Halíři,“ povídá Rumcajs.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů