Životopis - návrat do práce po rodičovské dovolené

sledováno 2× zobrazeno 2379×

Vložil(a): Štěpánka78, 26. 1. 2016 12.20

Maminky, když jste hledali po rodičovské dovolené práci, psali jste do životopisu ty roky na mateřské a počet dětí? Jak je to správně? Když mám u jednoho zaměstnavatele sice smlouvu na dobu neurčitou, ale vím, že se tam vracet nebudu a budu si hledat jinou práci, mám napsat stále trvající poměr nebo tam mám vypsat ty roky, co jsem byla na rodičovské??

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 3. 5. 2022, 8.45

Určitě to napište a určitě to dejte vědět současnému "starému" zaměstnavateli. Jako budoucí zaměstnavatel bych se na to díval hodně skrz prsty, když byste ho takhle obcházela. Nikdy bych pak nevěděl, kdy to samé uděláte mě jako současnému zaměstnavateli. Na práce Plzeň na https://cz.jobimi.com/prace/plzen/ máme měsíčně několik nabídek práce, takže trochu vím, o čem mluvím.

Mygara

Mygara, 8. 1. 2018, 16.32

já se vracela do původní práce, tak jsem to neřešila, ale asi to tam napsat, jinak tam nebude napsané nic

Fuga

Fuga, 30. 11. 2016, 17.32

osobně bych to tam napsala, stejně na to při pohovu dojde řeč, a i když nemusíte odpovídat, tak víme, ja by to dopadlo nechat otázku nezodpovězenou

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 9. 2016, 23.24

Mě skončila smlouva chvilku po porodu, takže já to tam psát budu, jinak by tam bylo hluché místo ...

vivianr, 31. 8. 2016, 15.04

Já tedy nevím, ale po dobu rodičovské jste pořád v pracovním poměru a musí vám držet místo, takže bych tu dobu uvedla jako že jsem byla zaměstnaná. Předešla bych tak diskriminaci kvůli dětem. Takhle by vás rovnou mohli vyšoupnout, že máte malé děti, ikdyž k tomu nemají přihlížet.

dáša, 30. 1. 2016, 14.54

Já bych to tam nepsala, nemá je to co zajímat. Až se zeptají, tak se zeptají. Navíc to podle mě do životopisu nepatří. Navíc je pak oslníš třeba znalostma a ubezpečíš je, že máš hlídání. Jinak ti jako matce, co byla 6 let doma nedají ani šanci.

lazna, 27. 1. 2016, 15.08

Když jsem si poprvé hledala práci, tak jsem tam nepsala o mateřské nic. Po týto rodičovský, si chci také najít navou práci. Vůbec nevím jak to pototm udělat s výpovědí.

kajca, 27. 1. 2016, 11.14

Aj ja si onedlho budem musiet písat zivotopis,takze dobre vediet ako to je.

Petra Schoberová, 27. 1. 2016, 6.56

nevím jak to budete mít vy ale já když byla na pohovoru měla jsem ještě práci a když se mě na to zeptali (jestli jsem na pracovním uřadě nebo zaměstnaná) pán který semnou vedl pohovor byl docela zděšen tím, že chci opustit stávající zaměstnání (vypadá to pak že jste přelétaví) až po vysvětlení okolností a proč tam končím pochopil.. Do životopisu jsem napsala pouze že sem tam pracovala ale nezmínila jsem od kdy do kdy abych vše mohla popřípadě vysvětlit je to tak lepší.. Ale je fakt že každá firma to má jiné(myslím pohovor a postoj k těmto věcem ) hodně štěstí při hledání

Štěpánka78

Štěpánka78, 27. 1. 2016, 12.29

Děkuji za přání. Ještě to není úplně aktuální, spíš jsem chtěla vědět, jak pak na to. Je mi jasné, že když jsem u firmy pracovala třeba šest let a dalších šest let doma a budu tam mít tedy 12 let u jedné firmy, že jim to bude připadat divné a budou chtít vysvětlení, proč zrovna teď budu chtít změnit místo. Jde o to, se k tomu vysvětlení ale dostat, na ten pohovor. No nějak to dopadne .

snany, 26. 1. 2016, 17.53

Do životopisu bych RD nepsala, stejně jako počet dětí, dokonce tam nemusíte uvést ani datum narození.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů