Střídavá péče

zobrazeno 66×

Vloženo: 17. 2. 2016 20.28

V České republice se ročně rozvádí kolem 30 tisíc manželství. Jak ale takovou situaci řešit, když jsou v manželství děti? Je střídavá péče vhodná pro všechny?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Katka, 20. 8. 2017, 21.15

Naštěstí osobní zkušenost nemám, ale můj postřeh z okolí je takový, že někdy si druhý rodič (otec) střídavou péči vynutí jen proto, aby mohl platit nižší výživné. Což pro dítě může být docela šok, pokud se o něj zatím dosud výhradně starala matka.

snany, 18. 8. 2017, 10.14

Osobní zkušenost nemám, avšak ve školce máme holčičku jenž ji její rodiče mají ve střídavé péči. Příjde mi to trochu chaotické, dítě v tom nemá pevný řád, u rodičů se střídá nepravidelně a vždy na různě dlouhou dobu. Když je matka na otce nazlobená dítě mu předat nechce. Myslím, že pro všechny strany je střídavá péče náročná, ze začátku to může být pro děti zajímavé, ale později se z nich stanou unavení kočovnícj. To je můj názor.

Eliška Kozlova, 21. 8. 2017, 6.34

Také ze školky vidím, spíše tu horší část; ale možná to bude i tím, ze většinou je rozchod rodičů v tomto období čerství a rodiče se teprve tuto novou životní situaci učí, sami tapou a bohužel se snaží z toho vytěžit maximum. Děti jsou pak přetažené, rozpolcene. Pokud se rodiče nejsou schopni domluvit, neměli by střídačku péči mít, praxe je ale bohužel jiná

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací