Mýty a fakta o klíštěti

zobrazeno 446×

Vloženo: 6. 6. 2016 12.25

Nejen encefalitidu a boreliozu přenáší klíště. Jak se tyto nemoci projevují a jak se proti takovým infekcím chránit? A víte, jak klíště správně odstranit a zlikvidovat?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

bohužel boroliozu měl můj nejstarší syn,dlouho se s ní dostával.

michaelanavrc, 7. 6. 2019, 16.29

My bojujeme s klistati i u naseho pejska chce to fakt ochranu pro vsechny. Hlavne kdyz se jich kazdy rok vyskytuje cim dal tim vice.

Ketris

Ketris, 4. 8. 2018, 18.59

Ja osobne se bojim klistat az smrtelne.. za svuj zivot jsem mela 3 a jeste vic se bojim kdyz ho jednou bude mit i mala.. no kezby nemela.. Tu pinzetu doma mame, tak jsem o malilinko klidnejsi

Mildret, 8. 7. 2018, 8.03

Já už letos jedno měla. Vůbec si ty nemoci nepřipouštím. Je pravda že to není nic příjemného. Pes jich měl taky hodně ale pipeta nakonec zabrala.

Žofinka

Žofinka, 7. 7. 2018, 10.42

já mám pinzetu i kartu a je to fajn, dcerce uvažuji koupit ten mrazící sprej

Janna, 4. 7. 2018, 22.19

Pořád klíšťata vytahuju proti směru hodinových ručiček. Příště to na psovi zkusím tím vyvikláním a pak to zkusím i na sobě (nikdo jiný, než já a pes u nás klíšťata nemá). Očkovaní nejsme a ani to v plánu nemám.

Janako

Janako, 20. 6. 2018, 21.18

Tu pinzetu musím pořídit.

Aliisha

Aliisha, 20. 6. 2018, 6.58

Pořídili jsme kleštičky a jde to moc dobře. Je to jednoduché a rychlé. Dřív jsem s tím dost zápasila.

Eliška Kozlova, 18. 6. 2018, 23.48

Taky uz teď používám vyklani, včera jsem vyklala nejmladsimu a mojí mamce (byli strašně mrnavi), dnes 2 větší psovi. Teď uz mám repelenty dokoupene, bez nich to fakt nejde

Leňulka, 13. 6. 2018, 17.20

My odjakživa klíště vykrucovali sádlem, nikdy nám nic nebylo asi máme štěstí na neinfikované kusy. Až loni teda jsem chytla klíště a po 11 dnech se objevil flek, hned na měsíc antibiotika a bylo to ok, nic jiného mi nebylo jen ten flek a otok na 2dny. Letos jsme ještě nikdo klíště neměli, stříkáme se obyčejným repelentem, snažíme se vyhýbat vysoké trávě a bereme pravidelně B-komplex

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů