Infekční onemocnění v těhotenství

zobrazeno 549×

Vloženo: 31. 5. 2016 22.43

Toxoplazmóza, listerióza, neštovice, nebo kandidóza. To je jen pár infekčních onemocnění, která vás mohou v těhotenství postihnout, a která mohou vážně ohrozit vaše miminko. Znáte je? A víte jak jim předcházet?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

naštěstí se mi ve všech těhotenstvích,infekce vyhla

Minnie, 26. 11. 2020, 14.41

Naštěstí se mi vše vyhlo, ale když jsem byla těhotná po třetí, tak dcera přinesla ze školky pátou nemoc. Nikdo mi nebyl schopen říct, zda a jaké riziko je pro miminko ve 3.trimestru. Nikdo nevěděl, přehazovali si mne po telefonu jak horký brambor. Naštěstí je syn v pořádku.

Romanka40, 2. 11. 2019, 16.47

Mame doma 2 kocky a toxo jsem se nebala. Daleko vetsi pravdepodobnost je, ze ji clovek dostane ze spatne omyte zeleniny

Žofinka

Žofinka, 24. 6. 2018, 6.55

No fuj, některé nemoci se mi určitě vyhybejte obloukem:-)

mckvak, 4. 8. 2017, 11.39

PEkne napsáno

Mygara

Mygara, 20. 3. 2017, 13.54

to by těhotné raději vůbec neměly číst

Fuga

Fuga, 14. 2. 2017, 9.43

tak kromě bezpříznakové kandidózy jsem neměla nic, naštěstí

Rulficka48

Rulficka48, 27. 10. 2016, 22.36

Zbytečné strašení maminek v těhotenství..

Ilonka_Kuč, 22. 7. 2016, 10.10

Také se mi nelíbí, že se všichni neustále straší. Ale ono je to tak, lékaři raději budou strašit, aby předešli případným komplikacím co nejvíce. Sami mají strach... Před těhotenstvím jsem pořád trpěla na opary a kvasinky. Když jsme se s manželem rozhodli, že bychom chtěli miminko, tak jsem si pár měsíců srovnávala imunitu wobezymem, abych se připravila. Těhotenství proběhlo bez problému a většina maminek, které znám, byť třeba prodělaly v těhotenství kvasinky, chřipku či zánět močového měchýře, mají své děti zdravé. Důležité zkrátka je nic nezanedbat, odpočívat, být pozitivní a případné problémy řešit okamžitě a nečekat, že to přejde.

snany, 26. 6. 2016, 10.28

Stručný a výstižný článek, defakto jakékoli onemocnění může mít vliv na plod a řada z nich probíhá skrytě, včetně již zmiňované toxoplazmózy.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů