Batole - 15. - 16. měsíc

zobrazeno 465×

Vloženo: 3. 8. 2015 14.20

Co nového se batole naučilo za poslední týdny a co by mělo umět v tomto období?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

pití z hrnečku jsme zkoušeli,ale spíše bylo vše na klucích,než v nich :-D

Minnie, 5. 9. 2020, 11.23

V tonto období jsem kojila všechny 3 naše děti dál, o kojení byl dlouho zájem a mně to nevadilo a i když jsem byla místo dudlíku (v noci), nevadilo mi to.

Žofinka

Žofinka, 30. 6. 2018, 7.00

Nejvíce jsem se pobavila komentáři po článkem

Eliška Kozlova, 28. 9. 2017, 21.26

Období naprosto souhlasím s Petrou (do všeho vlezu) a Kris (kojit 3x za noc ). Ach jo, jen se tyto batoleci manýry odnaucila starší ségra, mám to samé odznovu, sice starší brácha i ségra hlídají, ale znáte to hlídají všichni a nikdo. Prostě zaplať Pán Bůh, ze jsou ta batolata tak roztomilá, nebo by je musel člověk roztrhnout Všude vleze, baví ho jen to co nesmí, ale krásně chodí, mluví i ta trocha samostatnosti tam je

Peta Johansson, 4. 5. 2017, 14.14

U syna jsem v tomhle období spozorovala tyhle novinky: vyleze sám na židli a z ní na stůl, takže už máme doma holobyt do 1,5 metru, protože všechno stáhne na zem a rozmetá. Už se nechce nechat krmit, takže je po každém jídle v rádiusu 2 m totální nálet jídla, a opravdu už to přestávám zvládat. Přestal spinkat dopoledne, dnes šel spát až na 4. pokus ve 2 odpoledne.. Naučil se foukat bublinky do vody, to dlouho neuměl. A sám spontánně dělá pa pa, když se někdo loučí. Když chce přebalit donese si plenku a začne jí rozdělávat. Když chce ven, tak si začne dávat na hlavu čepičku a sápat se do kočárku. Už ví kde jsou schované sušenky a sám si je umí ukořistit, je to opravdu období, které doufám, že brzy skončí, už ho mám opravdu plné zuby !

Kris, 7. 4. 2017, 8.16

Naší malé je 15,5m a zatím začíná s chozením ( statečně obchází, ale na samostatnou chůzi si ještě netroufá ), zato asi u nás bude boj ohledně kojení... malá se poslední dobou kojí čím dál víc ( už jsme měli zavedeno jen na spaní a v noci, ale mám podezření, že o jídlo si říká max. 2x za noc, ovšem kojí se i 5x, prostě jako dudlík )... jelikož je vrtidlo a v noci zřejmě zpracovává podněty ( pláče, vrtí se, "mluví" ze spaní ), moc se nevyspím a začínám zvažovat přesun do jejího pokoje... to ovšem bude znamenat ukončení kojení... nebo ne? Má někdo tip, jak se u takového případu i vyspat?? :)

Mygara

Mygara, 24. 3. 2017, 15.44

pití z hrněčku v tomto věku u nás tedy nebylo

Peta Johansson, 4. 5. 2017, 14.09

Syn má 14 měsíců a kus, a pije stylem - vylije si vše na tričko a poslední tři kapky labužnicky dopíjí jako dámička z Cornwallu s malíčkem vzhůru

Astyna88, 24. 2. 2017, 10.57

Syn měl největší vývojový skok do 9.měsíce, kdy byl napřed v tabulkách, pak se ale jakoby zasekl, nechtěl mluvit, spolupracovat, chovat se, mazlit, nic. Nyní už vím, že si to všechno chystal až na tuto dobu, kdy se hezky "rozmluvil" (dokonce jsem ho slyšela několikrát říct krásně hlásku R, ikdyž já mám vadu řeči) a spojuje slova (mama hamham, tam mňam, sem ham), umí si gesty říct, o co má zájem, krásně běhá, klouže se po skluzavce, dělá nám jen samou radost Navíc už i spolupracuje (hačí/hají/podej/sundej/přines), zouvá si boty, rozepíná bundu, vyklízí pračku, podává prádlo, zametá smetáčkem, ale stále se mu pletou zvířata - mééé je kráva, koza je bů, jen pejsek je dobře haf haf

Fuga

Fuga, 10. 2. 2017, 8.57

vkladačky se nám u staršího také osvědčily a je pravda, že mě nechtěl pustit na krok

louskacek2, 11. 12. 2016, 22.55

Tak u nás už se beha nejoblibenejsi hra se ségrou je chození kolem dokola čehokoliv sedačky, stolu . Dnes jsme hráli na schovávanou dcera se schovala a my ji hledali. ...První kam se koukal byli miste kde byla už schovana . Vydrží tak dvě schování a pak už nezajem . Vztek se když mu nerozumíme naštěstí to není tak casto . Dela cílene rostarny...u autobusu odendáva strechu a chce ji furt nasazovat...má dva stejné než u druhého nasadíme už má sundáno u prvního a furt dokola. Venku už se tahal o tatru s kámošem 21 měsíců. ..začíná to byt mazec p.s. prestala jsem kojit zvladli jsme to vcelku nad ocekavani dobre....na UM jsme uz nepresli odmita ale ji jogurty a ob den kasi, plus vyvazenou stravu takze mu nic nechybi alespon doufam:-)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů