Antikoncepce a hormony

zobrazeno 102×

Vloženo: 26. 9. 2015 12.20

Užíváte antikoncepci? Předepsal vám lékař hormony na nějaký váš zdravotní problém? MUDr. Tomáš Lebenhart píše, proč je to nebezpečné.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 22. 3. 2017, 16.24

osobně ji neberu

Fuga

Fuga, 11. 2. 2017, 7.47

docela mě to vyděsilo, a pak komu věřit

darzanka, 9. 6. 2016, 11.28

Antikoncepci jsem brala dlouhodobě. Dostala jsem jí ve svých 17ti letech kvůli nepravidelné a silné menstruaci. V 25ti jsem začala zničehonic opakovaně krvácet i mimo cyklus a doktorka mi řekla,že se to po dlouhém užívání může stát. Potom, co jsem jí vysadila, jsem úplně přestala menstruovat i ovulovat a trvalo to další tři roky než se mé tělo naučilo zase správně fungovat samo. Antikoncepce je něco, co už si nikdy v životě nevezmu a ani nechci, aby to někdy začala brát moje dcera. Je přeci spousta zdravějších způsobů než tohle:)

nikihiphop, 5. 6. 2016, 19.11

Nikdy jsem nebrala, mudr mi jí doporučovala kvůli hormonům nadbytek testosteronům, prostě jak to říct jsem ''Gorilí mládě'' prej že by se to ustálilo, ale tomu nevěřím to už je genetické někdo má tmavé chlupy a někdo světlé už to neřeším smířila jsem se s tím a holítko je má nejlepší kamarádka ... , ani o tichto tabletkách nepřemyšlím a ani nebudu, Nechám to na přírodě! a nebudu do sebe cpát další chemií naruší to akorát celé tělo, příroda ví proč a co má a nemá být . Já se otěhotnění nebráním nijak, a zatím to mám ''pod kontrolou ''

BonnieParker, 3. 6. 2016, 6.55

Hormonální antikoncepci jsem dostala předepsanou v patnácti letech. Měla jsem nepravidelnou a bolestivou menstruaci a dodnes nevím, jestli se mi doktorka snažila pomoct nebo to prostě byl jen další zářez do pažby pro odměnu od farmaceutické firmy. Tehdy se o rizicích spojených s umělými hormony nemluvilo, takže všechny hrozně překvapilo, když jsem o rok později skončila na dva týdny v nemocnici s trombozou v noze. Přes půl roku trvalo moje léčení a ani to mi neotevřelo oči a i jinou (prý vhodnou pro pacientky po tromboze) antikoncepci jsem jedla. Asi rok jsem bojovala s depresí. Myšlenky na smrt a probrečené a neprospané noci byly na denním pořádku, ale nikomu jsem se nesvěřila. Pak jsem si přečetla článek na internetu od slečny, která prožila to stejné, co já. Antikoncepci jsem vysadila a za chvíli jsem byla člověk k nepoznání. Od té doby se s lidmi dělím o svůj příběh a spousta kamarádek už HA nebere. Naštěstí už se o škodlivosti antikoncepce docela mluví. Jen tak dál

Lucinka1105, 30. 5. 2016, 8.20

Antikoncepci jsem brala od 15 do 18 pekne jsem po ni pribrala od te doby ani pilulku

rodinka, 26. 5. 2016, 16.24

Moc pekny napsane,tohle by melo byt v cekarne u doktora

Jarka mmm, 26. 5. 2016, 12.58

Hormonalni antikoncepci jsem nikdy nebrala a jsem za to rada. S vyse popsanym jsem se moc nesetkala,ale kamaradky mi cim dal casteji rikaji o tromboze kterou prodelaly ony nebo nekdo jiny v dusledku HA. Navic mi prijde nebezpecne,ze je berou vsichni jak na bezicim pasu a o rizicich se stale moc nemluvi. Presto mi clanek prijde prilis utocny. Clanek od Maslove take doporucuji.

snany, 11. 3. 2016, 18.02

Hormonální antikoncepci jsem užívala velmi krátce asi tři měsíce. Celkově se i lékům snažím vyhýbat, hledám přírodní prostředky. Pracovala jsem v centru pro léčbu neplodnosti a v anamnéze většina žen měla používání antikoncepce několik let.

lazna

lazna, 10. 3. 2016, 14.16

Antikoncepci používám. A musím říct, že bolesti hlavy atd...... nepozuruji. Na každýho působí jinak. Není článek trochu útočný?

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací