Tipy na dovolenou s batoletem či předškolákem aneb stop nudě

zobrazeno 3273×

Vložil(a): Martina Richterová, 27. 8. 2015 12.16

Chystáte se na dovolenou a máte doma batole nebo předškoláka? Pak je třeba vybírat dovolenou především s ohledem na to, aby tam bylo dostatek zábavy pro děti. V dnešní době není těžké najít ubytování vhodné pro rodiny s malými dětmi. Dáme vám pár rad a tipů, kam se vydat.

Moře, hory, lázně nebo koupání a výlety?

Patrně první otázka, která vás při výběru dovolené napadne, je kam se vlastně vydat? Je vhodné jet k moři s malým dítětem, nebo na hory? Zahraničí nebo tuzemsko? Určitě zvažte zejména podle toho, jak staré máte dítě nebo děti. Pro batole nejsou vhodné vysoké teplotní rozdíly, u starších dětí je to už více méně jedno. Důležité je, aby v dané destinaci bylo pro děti dostatek vyžití.

Dovolená u moře

Pokud se rozhodnete pro dovolenou s menšími dětmi u moře, pak zvolte raději Evropu. Nám se nejvíce osvědčila Itálie, která má velmi vhodné podmínky pro rodiny s dětmi. Pláže jsou písčité, což přináší velkou zábavu pro naše nejmenší. Výhodou je také pozvolný vstup do moře. Doporučuji zaměřit se spíše na sever Itálie, který je v dostupnější vzdálenosti, nehrozí extrémní teploty a písčité pláže jsou prakticky všude. Nám se velmi líbilo v Caorle. Je zde k vidění krásné historické centrum, mělké moře, dětské houpačky a prolézačky na pláži, lunapark a nechybí také aquapark. Vyžití pro děti je zde tedy velmi pestré. Jak ostatní maminky hodnotí ubytování v zahraničí, se můžete podívat v kategorii Hodnocení služeb / Ubytování s dětmi v zahraničí.

V létě na hory? Proč ne!

Přemýšlíte o tom, kam vyrazit v létě na hory? Čerstvý vzduch, malebné prostředí a dlouhé túry. I to se dá absolvovat s malými dětmi. Ovšem opět je třeba vybírat místo, které je vhodné pro takto malé děti. S kočárkem se dnes dostanete prakticky všude (o tom jsme psaly v článku S kočárkem na hory), jako vhodnou alternativu můžete zvolit krosničku na záda. Pokud se rozhodnete vydat na delší výlety, pak dejte přednost stezkám, které jsou určené pro rodiče s dětmi. Jsou plné různých zajímavostí a také často narazíte na hřiště či prolézačky. Nám se hodně osvědčil Medvědín ve Špindlerově Mlýně. U ski areálu je velmi pěkné hřiště, na kterém si vyhraje prakticky každé dítě. Mého syna patrně nejvíce zaujaly obrovské nafukovací trampolíny, ze kterých jsme ho nemohli dostat dolů. Odtud vedou stezky s různým zaměřením. 

Nahoru můžete snadno vyjet lanovkou, která je v provozu částečně také v létě. Už jen výlet lanovkou představuje pro malé dítě neuvěřitelnou zábavu. Je odtud také překrásný výhled do okolí. Jaká další hřiště se líbí ostatním maminkám, najdete v kategorii Hodnocení služeb / Dětská hřiště.

Kam s dětmi v ČR?

Možností je opravdu mnoho. Můžete nahlédnout do kategorie Akce s dětmi a tam si vybrat podle typu akce, věku dítěte, regionu a termínu akce. Celkově vám (až na počasí) dovolená v tuzemsku přináší mnoho jistot. Dobře se zde domluvíte, v případě potřeby máte ošetření zdarma, kdykoliv se můžete pohodlně vrátit domů a navíc nemusíte řešit jídlo. V ČR je mnoho hotelů, které jsou takzvaně „baby friendly“, tedy přátelské k dětem. To znamená, že jsou vybaveny tak, aby zde děti měly maximální komfort a vyžití. V restauraci nechybí dostatečný počet dětských židliček, děti mají i svoje vlastní (obvykle plastové) nádobí. Na pokojích jsou nočníky či redukce na záchod, dětská postýlka. A hlavně uvnitř i venku nechybí dětské hřiště či herna, která přináší dětem dostatek zábavy. Podívejte se na hodnocení ubytování s dětmi v ČR ostatními maminkami.

Zábava v okolí

Doporučuji volit dovolenou podle toho, zda je v okolí zoologická zahrada, aquapark, zábavný park či další oblíbené dětské akce. Předem si dobře prostudujte, kam se dá jezdit na výlety. S malým dítětem nemůžete moc chodit po památkách, ani u vody nevydrží příliš dlouho. Navíc v ČR je třeba počítat s nestálým počasím. Proto si vždy pojistěte dovolenou dalšími možnostmi. Někdy stačí i malá farma se zvířátky či pár kolotočů a dítě má o zábavu postaráno.

Samozřejmě nezapomínejte na motorku, odrážedla, věci na písek a oblíbené hračky.  

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (19 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 15. 7. 2019, 13.17

My jezdíme s dětmi každý rok k moři i po ČR. Každá dovolená je pěkná, hlavně, když nejsme doma. Máme tři velké cestovní kufry z https://bagalio.cz/cestovni-kufry-na-koleckach , do kterých se nám vždy vše potřebné vejde.

koliaska105, 24. 11. 2019, 8.04

Jo tak to já bych teda zase nedala dopustit na Chorvatsko. Jezdíme tam víceméně každý rok a zatím ani jednou jsem se odtud nevracela zklamaná. Třeba letos jsme se byli podívat ve Splitu a nádhera. Přes http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/split/ se nám tam dokonce povedlo sehnat i moc pěkné a levné ubytování.

pernikovymotyl, 26. 6. 2019, 16.17

Na víkend v lese postačí něco jako chatová osada (např. http://www.nadrybnikem.eu/ ), ale to je spíš tak na útěk od všední reality a chvilka "divočiny". Na něco serioznějšího za poznatky bych volila spíše zahraničí.

jkubeso, 1. 7. 2018, 13.18

Letos pojedeme na dovolenou k mým rodičům, za rok uvidíme

Žofinka

Žofinka, 29. 6. 2018, 8.13

Chystáme se letět letadlem, tak jsem zvědavá

terezicka00, 7. 6. 2018, 14.32

terezicka00, 7. 6. 2018, 14.29

Zdravíčko. Poprvé se chystáme s našimi „chrousty“ k moři Dlouho jsme s manželem uvažovali, jestli s dětmi k moři, nebo procestovat naše české kotliny. Nakonec jsme, se, rozhodli, pro „velkou louži“ A tak jsme začali vybírat vhodnou destinaci pro celou naši rodinu. Nakonec jsme narazili na cestovní web http://www.top-letenky.eu a zde jsme si vybrali vhodnou dovolenou pro nás a naše „chrousty“

Zdeňka S., 30. 5. 2018, 10.46

No my to letos vidíme tak maximálně k babičce nějakou větší akci rozhodně neplánujeme

Aliisha

Aliisha, 21. 12. 2017, 7.12

Moře rádi nemáme. Vyhledáváme raději hory. Syn byl poprvé s námi na dovče cca v 15 měsících a byla to jedna z nejlepších dovolených. Ťapal po horách a byl spokojený. Měli jsme penzion se zahradou a dětským hřištěm. Dokonce jsme vyjeli lanovkou na ledovec

Marusk

Marusk, 14. 11. 2017, 15.05

Díky za tento článek. Zvažujeme dovolenou s dítětem, asi u moře. Ale stále si nejsem jistá dopravou, zda vzít auto, či letecky.

Rebe58, 15. 8. 2017, 21.14

Dost zábavy pro děti je přece všude! V každém lese, na každé hoře, v každém městě, u každé řeky, dokonce i v každé restauraci. Stačí jen opravdu chtít prožít dovolenou se svými dětmi a dá se s nimi jet kamkoliv. Nám všichni říkali, když jsme se ošklíbali na all inclusive resorty, že až budeme mít děti, budeme tam jezdit taky, že to jinak nejde. Teď máme dvě a v resortu jsme ještě nebyli. Cestujeme po vlastní ose, děláme, co nás baví, a je to super

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací