S miminkem na cestách

zobrazeno 758×

Vložil(a): Petra P, 23. 7. 2015 12.08

Kdo rád cestuje, bude se už v těhotenství ptát, jak a jestli bude možné cestovat i s miminkem. Ten, kdo se sám odhodlává k cestování těžko a výjimečně, bude miminko považovat za přirozenou obranu před cestováním a ani ho nenapadne se s ním kamkoliv vydávat.

Pokud máte chuť se s dítětem vydat na cesty a pokud se mu přizpůsobíte, určitě s ním cestovat můžete. Novorozence není vhodné vystavovat přítomnosti mnoha lidí, zvyšuje se tak pravděpodobnost, že se setká s viry a bakteriemi dříve, než je na to jeho imunitní systém připraven. Ani kojení zde není dostatečnou ochranou před nákazou. Proto s novorozencem není vhodné cestovat veřejnými dopravními prostředky.

Větší děti toto snáší snáze, ale riziko zde existuje také. Například pokud vedle vás v letadle bude cestovat člověk s virózou, nejspíš si od něj nebudete moci odsednout. Podle roční doby a cílové destinace chraňte dítě před extrémními teplotami. Cestujte vždy s platným zdravotním pojištěním a do zemí, kde je dostupná dobrá lékařská péče. Před cestou se poraďte se svým lékařem o vhodném očkování.

Obsah lékárničky na cesty

Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí nebo jen třeba na chalupu dál od civilizace, je dobré mít k dispozici tuto výbavu:

I. výbava

Teploměr, odsávačka hlenů, náplast a drobný obvazový materiál, dezinfekce, pinzeta na odstranění klíštěte.

II. léky na běžná onemocnění

Na srážení horečky obsahující ibuprofen a paracetamol v sirupu nebo čípcích (pozor, čípky, pokud nejsou v lednici a bude teplé počasí, ztratí svoji pevnou konzistenci a nepůjdou dítěti zavést do konečníku). 
Nosní kapky, kapky na tlumení kašle, sirup usnadňující vykašlávání, rehydratační roztok na zavodnění při zvracení nebo průjmu, např. Kulíšek.
Pokud cestujete v létě, určitě přibalte opalovací krém a hydratační lotio po opalování.
Pro případ alergické reakce na potraviny nebo hmyzí štípnutí, nebo v případě kopřivky je užitečné pořídit v lékárně kapky k léčbě alergie, lze je zakoupit i bez lékařského předpisu.
S vaším peadiatrem zkonzultujte možnost nechat předepsat některé přípravky vázané na lékařský předpis, např. mast s obsahem antibiotika, případně účinný lék k léčbě průjmu a další léky, které doporučí právě vašemu dítěti.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
3

Diskuze k této stránce (11 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Alexis01, 4. 1. 2018, 7.18

Tento rok nás čeká cesta k moři tak jsem zvědavá kolik toho povezu

Mygara

Mygara, 28. 3. 2017, 8.24

já mám vždy lékárničku jak balvan v kufru

Fuga

Fuga, 9. 2. 2017, 18.51

já mám vždy půl kufru léků

Aliisha

Aliisha, 15. 12. 2016, 15.53

Vždycky mám pocit, jako když se stěhujeme. Táhneme strašně moc věcí a půlku pak ani nepotřebujeme.

skřítek, 27. 6. 2016, 22.39

S miminkem na cestách. Já velká holka pidi tašku, ona malá holka lodní kufr...

Spernakovna, 1. 8. 2016, 9.24

Taky tak

Minnie, 19. 2. 2016, 21.47

Když jsme jeli i jen k mé babičce na víkend, tak jsem vezla pro mimčo milion věcí radši vzít víc než zjistit, že nemám něco důležitého.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 10. 2015, 12.00

Nosím u sebe v kabelce takovou malou KPZ už od školních let, jen postupujícími roky obnovuju a doplňuju Ruční odsávačku, náplasti, desinfekci a čípky jsem vozila v přebalovací tašce.

Itany, 2. 10. 2015, 11.27

U nás je na prvním míste při balení Kinedryl:)

jitka46

jitka46, 19. 9. 2015, 23.11

už máme nějakou tu cestu také za sebou

mckvak, 23. 7. 2015, 15.05

Super - s timhle mam vzdycky problem co male vsechno vzit.

Naši partneři

© 2013 - 2018 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací