Praha - VyšeHrátky na Vyšehradě

zobrazeno 621×

Vložil(a): Jana N., 15. 8. 2015 16.56

Akce již proběhla
Region:
Praha
Začátek akce:
1. 9. 2015, 10.00
Konec akce:
8. 9. 2015, 18.00
Telefon:
+420 222 513 842
Web:
www.praha-vysehrad.cz
Adresa:
Vyšehradské sady
128 00 Praha 2
Česká republika (Vyšehrad)

Festival na Vyšehradě první týden v září již podvanácté promění místo v areál, kde prázdniny se závěrem srpna nekončí. Pro batolata, předškoláky, školáky i jejich rodiče nabídne od 1. do 8. září festival Vyšehrátky. Kromě tradiční divadelní bojovky, která letos nese téma druhé světové války, nabídne představení a koncerty pro děti i dospělé. Nebudou chybět ani slavní tatínci a jejich oblíbené pohádky, oznámil ČTK Daniel Brátka z pořádajícího studia Damúza.

Stěžejním bodem programu bude bojová hra s podtitulem Zpráva o jedné válce.

Zážitková hra vznikla jako upomínka 70. výročí od konce 2. světové války. Nebudeme tezovitě vyprávět sled jednotlivých bitev a postup front. Zprostředkováním prožitku chceme upozornit na zásadní momenty války i útrapy v životě obyčejných civilistů.

Přestože Vyšehrátky prodlužují školákům prázdniny o týden, respektují školní docházku. Dopoledne mimo víkend jsou proto věnována právě školním skupinám, odpoledne a po celý víkend pak prostory Vyšehradu patří především rodinám s dětmi. Festival mimo jiné navštíví se svou nejnovější pohádkou soubor Buchty a loutky či Naivní divadlo Liberec. O zábavu těch nejmenších se od středy do neděle postará Studio Damúza a pohádka Batosnění společně se zahraničními hosty. Z Banské Bystrice na Vyšehrad dorazí loutkové divadlo Na rázcestí s pohádkou Čiarkolárium. Obě představení navazují na evropský trend tvorby pro děti do tří let, který nabízí dětem interaktivní formou první kontakt s divadlem.

Festival nabídne také dílny pro děti. Například filmovou dílnu kina Ponrepo, Babyjógu nebo workshop s výrobci kreativních krabiček pro děti ANI-MUK. Kuchařský workshop dále připraví Naše kaše, základy nového cirkusu budou prezentovat lektoři centra pro nový cirkus Cirqueon. Chybět nebude ani zastřešené letní kino a sportovní aktivity. Slavní tatínci budou opět číst své oblíbené pohádky. V minulosti jimi byli například Michal Malátný, Milan Cajs a Tomáš Sedláček.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Praha.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací